Limerick Rugby Fixtures – December 8 to 15

Limerick Rugby Fixtures – December 8 to 15

LIMERICK rugby fixtures for the period from Thursday, December 8 to Thursday, December 15.

THURSDAY, DECEMBER 8

O'Brien Cup

Scoil Muire & Ide v Salesian College, Newcastle West, 2pm

FRIDAY, DECEMBER 9

Gleeson League Section A

Old Crescent v Ennis-St. Senan's, Rosbrien, 7.30pm;

Section B

Carrick-on-Suir v Galbally, Carrick-on-Suir, 8pm;

Bowen Shield B Play Off

C.B.C. v Crescent College Comp., Lansdowne, 1.30pm;

Schools Senior Friendly

Castletroy College v St. Clements's, Castletroy, 2pm; P.B.C. v C.B.C., Mardyke, 7.30pm

SATURDAY, DECEMBER 10

Women's Inter Provincial

Munster v Connacht, Irish Independent Park, 2.30pm

Junior Friendly

Clanwilliam v Mitchelstown, Collegelands, 7.30pm

Gleeson League Section A

Castleisland-Abbeyfeale v Richmond, Abbeyfeale; U.L. Bohemian v Shannon, Annacotty, 12pm; Young Munster v Newcastle West, Tom Clifford Park

Schools Senior Friendly

Ardscoil Rís v Bandon Grammar, Ard Scoil Rís, 11am; St. Munchin's v Presentation Bray, 4GUL, 11.30am; Gonzaga v Crescent College Comp., Dublin, 12pm

Schools Junior Friendly

Ardscoil Rís v Bandon Grammar, Ardscoil Rís, 11am; Castletroy College v Glenstal Abbey, Castletroy, 11am; St. Munchin's v Presentation Bray, Corbally, 11.30am; Gonzaga v Crescent College Comp., Dublin, 12pm

North Under 13 Section 2

Kilrush v St. Senan's, Kilrush, 11.30am

Under 18 Friendly

Garryowen v Cork Constitution, Dooradoyle, 11am; Rockwell v Waterpark, Rockwell, 11.45am; Youghal v Old Christians, Youghal, 12pm

Under 15 Friendly

Terenure College v St. Munchin's, Terenure, 11.30am;

SUNDAY, DECEMBER 11

Bank of Ireland Munster Junior Cup

Douglas-Carrigaline v Fethard, Moneygourney, 2pm; Dungarvan v Kanturk, Dungarvan, 2pm; Killarney v Bruff, Killarney, 2pm; Killorglin v Midleton, Killorglin, 2pm;

Munster Seconds League North

Nenagh Ormond v Garryowen, Nenagh;

Old Crescent v Bruff, Rosbrien; Shannon v U.L. Bohemian, Coonagh; Young Munster v Thomond, Tom Clifford Park

Under 18 Conference 1

Richmond v Kilfeacle, Richmond Park, 12pm

North Under 15 Section 2

Nenagh Ormond v Old Crescent, Nenagh, 11.30am

North Under 14 Section 1

Nenagh Ormond v Garryowen, Nenagh, 11.30am

North Under 13 Section 1

Abbeyfeale v Garryowen, Abbeyfeale, 11.30am; Newcastle West-Estuary v Old Crescent, Newcastle West, 11.30am

Section 2

Ennis v St. Senan's, Ennis, 11am;

Kilrush v Shannon, Kilrush, 11.30am

West Under 14 League

Killorglin v Abbeyfeale, Killorglin, 11am

Under 18 Friendly

Bruff v Young Munster, Kilballyowen Park, 12pm; Ennis v Newcastle West-Estuary, Ennis, 12pm

Under 16 Friendly

Bruff v Newcastle West-Estuary, Killballyowen Park, 12pm; Kilfeacle v Carrick-on-Suir, Kilfeacle, 11am; Thurles v Nenagh Ormond, Thurles, 11am; Young Munster v Ennis, Tom Clifford Park, 12pm;

Girls Under 18 League Play Offs

Listowel-Tralee v Carrick-Fethard, Grove Island; Shannon v Bantry Bay, Coonagh, 2pm

Girls Under 15 League Play Offs

Carrick-Fethard v Listowel-Tralee, Grove Island, 1pm; Kilrush v St. Mary's, Kilrush, 11am

WEDNESDAY, DECEMBER 14

Schools Senior Friendly

Midleton College v Glenstal Abbey, Midleton; P.B.C. v St. Munchin's, Towns Park;

St. Munchin's v Kilkenny College, Corbally

Schools Junior Friendly

Clongowes v Rockwell, Clongowes; Kilkenny College v St. Munchin's, Kilkenny

King Cup

Scoil Muire & Ide v Nenagh CBS, Newcastle West, 12.30pm

Under 15 Friendly

Castletroy College v Roscrea CS, Castletroy; Midleton College v Glenstal Abbey, Midleton; Rockwell v Glenstal Abbey, Rockwell, 11am

Under 14 Friendly

Castletroy College v C.B.C., Castletroy

THURSDAY, DECEMBER 15

Limerick Charity Cup

Munster President's Selection v Young Munster, Markets Field, 7.30pm

McCarthy C Cup Final

Tralee CBS v St. Munchin's, Tralee, 12.45pm

Under 18 Conference 4

Castleisland-Abbeyfeale v Killarney, Castleisland, 7.30pm