All the Limerick GAA fixtures for this week

All the Limerick GAA fixtures for this week

THURSDAY, JUNE 16

All Bord na nOg matches start at 7.15pm unless stated otherwise. First-named team at home unless stated otherwise.

Junior B Hurling League Final
(Extra time if required)
Blackrock v Granagh-Ballingarry in Kilmallock at 7.30pm

Junior A Football League Semi Final
(Extra time if required)
Gerald Griffins v Kildimo-Pallaskenry in Askeaton at 7.30pm

Junior B Football League Final
(Extra time if required)
Oola v Ballybrown in Caherconlish at 7.30pm

Hurling League Division 2
Granagh-Ballingarry v Bruff in Ballingarry at 7.30pm

Hurling League Division 3
Blackrock v Cappamore in Kilfinane at 7.30pm

Hurling League Division 4
Feenagh-Kilmeedy v Dromcollogher-Broadford in Feenagh at 7.30pm

 

FRIDAY, JUNE 17
County Junior A Hurling League Semi Final
(Extra time if required)
Kilmallock v Doon in Caherconlish at 7.30pm

West Intermediate Football Championship
(Extra time if required)
Mountcollins v Cappagh in Quaid Park Coolyroe at 7.30pm

West Junior A Football Championship
Newcastle West v Monagea in Knockaderry at 8pm

West Junior B Football Championship
Rathkeale v St Senan’s in Ballingarry at 8pm; Knockaderry v Athea in Newcastlewest at 8pm; Glin v St Kieran’s in Askeaton at 8pm

SATURDAY, JUNE 18
All Ireland Camogie Championship
Wexford v Limerick in Innovate Wexford Park at 5.15pm

County Hurling League Division 1
Murroe-Boher v Knockainey in Boher at 7.30pm; Ahane v Kilmallock in Ahane at 7.30pm

Hurling League Division 2
South Liberties v Granagh-Ballingarry in Dooley Park at 7.30pm; Monaleen v Effin in Monaleen at 7.30pm; Croom v Bruff in Croom at 7.30pm

Hurling League Division 4
Feenagh-Kilmeedy v Newcastle West in Feenagh at 7.30pm; St Kieran’s v Feohanagh in Coolcappa at 7.30pm; Kildimo-Pallaskenry v Kilmallock in Pallaskenry at 7.30pm

Hurling League Division 5
Askeaton v Tournafulla in Askeaton at 7.30pm

SUNDAY, JUNE 19
Munster IHC Semi-Final
Limerick v Tipperary in Semple Stadium at 2pm

Munster SHC Semi-Final
Limerick v Tipperary in Semple Stadium at 4pm

MONDAY, JUNE 20
U-14 Football championship Division 1
Askeaton Ballysteen Kilcornan v Ahane

TUESDAY, JUNE 21
County Hurling League Division 1
Doon v Patrickswell in Doon at 7.30pm

County Hurling League Division 2
Garryspillane v Ballybrown in Knocklong at 7.30pm; Effin v South Liberties in Effin at 7.30pm

County Hurling League Division 5
Tournafulla v Templeglantine in Tournafulla at 7.45pm

West JFC ‘B’
Granagh-Ballingarry v Ballysteen in Bog Garden Rathkeale at 7.30pm

U-14 Football Championship Division 1
Newcastle West v St Patricks; Monaleen v Claughaun

WEDNESDAY, JUNE 22
U-14 Football Cup 13-a-side
Knockainey v Galtee Gaels

U-14 Football Championship Division 3A
Dromcollogher Broadford v Athea

U-14 Football Championship Division 2A
Shannon Gaels v St Senans; Belvelle Gales v Adare

U-14 Football Championship Division 2B
Murroe Boher v Oola; Na Piasraigh v Killacolla Gaels

U-14 Football Championship Division 3B
Ballylanders v Dromin Athlacca-Banogue; Cappamore v Ballybricken Bohermore; Pallasgreen v South Liberties

U-14 Football Championship Division 3A
Croom v Grannagh Ballingarry

U-14 Football Championship Division 1
Kilpeacon v Fr Caseys; Mungret St Pauls v Galbally

U-14 Football Championship Division 2B
Bruff v Ballyhoura Gales