Limerick GAA fixtures

Limerick GAA fixtures

ALL the Limerick GAA fixtures for the week ahead.

Thursday, June 2

County Hurling League Division 2

Garryspillane v South Liberties in Knocklong at 6.30pm

City Junior A Football League Semi Finals

Crecora-Manister v Kildimo-Pallaskenry in Clarina at 7.00pm; Monaleen v Na Piarsaigh in Monaleen at 7pm   

City Junior B Football League Final

Ballybrown v St. Patrick’s in Ballinacurra at 7pm

East Junior A Hurling League Final

Ahane v Doon in Caherconlish at 8pm (extra time if required)

East Junior A Football League Final

Fedamore v Kilteely-Dromkeen in Boher at 7.30pm (extra time if required)

South Junior A Hurling League Final

Bruff v Kilmallock in Hospital at 7.30pm

West Junior B Hurling Championship

Feohanagh v Askeaton int Ballingarry at 7.30pm

Friday, June 3

County Premier Intermediate Hurling Championship Round 4

Feohanagh v Croom in Croagh at 7.30pm

Football League Division 2 Round 3

Castlemahon v Galbally in Coolyroe at 7pm

South Junior B Hurling League Semi Finals

Blackrock v Camogue Rovers in Bruff at 6.45pm; Bruree v Dromin-Athlacca in Bruff at 8pm

Junior A Football League Final

Hospital-Herbertstown v Galtee Gaels in Ballylanders at 7.45pm

West Junior A Hurling Championship

Tournafulla v Croagh-Kilfinny in Knockaderry at 7.30pm

West Junior B Hurling Championship

Killeedy v Granagh-Ballingarry in Coolyroe at 7.30pm; Templeglantine v Feenagh-Kilmeedy in Rathkeale Bog Garden at 7.30pm

Saturday, June 4

County Hurling League Division 1

Kilmallock v Na Piarsaigh in Kilmallock at 7.30pm; Adare v Doon in Adare at 7.30pm; Patrickswell v Murroe-Boher in Patrickswell at 7.30pm; Knockainey v Ahane in Knockainey at 7.30pm

Hurling League Division 4

Feenagh-Kilmeedy v Dromcollagher-Broadford in Feenagh at 7.30pm; Newcastle West v Kildimo-Pallaskenry in Newcastle West at 7.30pm

Hurling League Division 5

Crecora-Manister v Killeedy in Crecora at 7.30pm; Tournafulla v Staker Wallace in Tournafulla at 7.30pm; Ballybricken-Bohermore v Askeaton in Ballybricken at 7.30pm

South Junior A Football League Final

Hospital-Herbertstown v Galtee Gaels in Ballylanders at 7.30pm

West Junior A Football League Final

Gerald Griffins v Dromcollogher-Broadford in Ballingarry at 4pm (extra time if required)

Jack Lyons Memorial cup U-14 Hurling Championship Division 1B

Garryspillane v Ballyhoura Gaels at 5pm

Sunday, June 5

County Hurling League Division 2

Effin v Garryspillane in Effin at 12noon; Granagh-Ballingarry v Bruff in Ballingarry at 12noon; Ballybrown v Croom in Ballybrown at 12noon

East Junior B Football League Final

Knockane v Oola in Kilteely at 7pm (extra time if required)

Monday, June 6

South Intermediate Hurling Championship Final

Garryspillane v Effin in Hospital at 7.30pm

South Junior B Football League Final

Galtee Gaels v Camogue Rovers in Hospital at 6pm

Jack Lyons Memorial cup U-14 Hurling Championship Division 1B

Southside Gaels v Murroe-Boher at 7.15

U-14 Hurling Championship Division 3B

Pallasgreen v Croom at 7.15

Tuesday, June 7

County Hurling League Division 1

Doon v Kilmallock in Doon at 7.30pm

Hurling League Division 2

Croom v Monaleen in Croom at 7.30pm

Hurling League Division 4

Kilmallock v St. Kieran’s in Kilmallock at 7.30pm

Football League Division 1

Fr. Casey’s v St. Kieran’s in Abbeyfeale at 7.30pm; Newcastle West v St. Patrick’s in Newcastle West at 7.30pm

Football League Division 2

Rathkeale v Pallasgreen in The Bog Garden Rathkeale at 7.30pm

Football League Division 4

Ahane v Cappagh in Mackey Park Ahane at 6.30pm

Wednesday, June 8

U-14 Football Cup 13-a-side

Knockainey v Caherconlish at 7.15; Galtee Gales v Kilteely Dromkeen at 7.15

U-14 Football Championship Division 2A

Monagea v Belville Gaels at 7.15; St Senans v St Kierans at 7.15

U-14 Football Championship Division 2B

Oola v Na Pairsaigh at 7.15; Kildimo-Pallaskenry v Murroe-Boher at 7.15

U-14 Football Championship Division 3B

Ballybricken-Bohermore v Ballylanders at 7.15; Hospital-Herberstown v Cappamore at 7.15; Dromin-Athlacca Banogue v Pallasgreen at 7.15

U-14 Football Championship Division 3A

Mungerts St Pauls v Dromcollogher-Broadford at 7.15; Granagh-Ballingarry v Pastrickswell at 7.15

U-14 Football Championship Division 1

Galbally v Monaleen at 7.15; Claughaun v Newcastle West at 7.15; St Patricks v Kilpeacon at 7.15; Fr Caseys v Askeaton Ballysteen Kilcornan at 7.15; Ahane v Mungret St Pauls at 7.15