Search

25/09/2021

Limerick club rugby fixtures - September 1 to September 8

Limerick club rugby fixtures - September 1 to September 8

There is a busy week ahead of Limerick club rugby fixtures

CLUB rugby fixtures for period from Wednesday, September 1 to Wednesday, September 8.

Kick off 2.30pm unless otherwise stated  

Wednesday, September 1                                                                           

Under 20 Friendly: Shannon v Old Crescent, Coonagh, 7.30pm; 

Thursday, September 2                                                                             

O'Neill Cup: Ballincollig v Cobh Pirates, Tanner Park, 6.45pm; 

Friday, September 3                                                                                        

Sporting Limerick Charity Cup: Old Crescent v Bruff, Rosbrien, 7.30pm; 

Cork Charity Cup Semi-Finals: Cork Constitution v Cashel, Temple Hill, 8pm; 

Highfield v U.C.C., Woodleigh Park, 7.30pm; 

Cork Charity Shield Final: Dolphin v Sunday's Well, Musgrave Park, 7.15pm; 

Transfield Cup: Richmond v Young Munster, Canal Bank, 7.30pm; 

McInerney Cup: Shannon v Old Crescent, Coonagh, 7.30pm; 

Saturday, September 4                                                                                  

Women's Inter Provincial: Leinster v Ulster, Energia Park, 5pm; 

Munster v Connacht, Musgrave Park, 7.30pm; 

Sporting Limerick Charity Cup: Nenagh Ormond v U.L. Bohemian, New Ormond Park;      

Young Munster v Garryowen, Tom Clifford Park;        

Transfield Cup: Old Crescent v St. Mary's, Rosbrien;  

St. Senan's v Bruff, Jim Slattery Park;   

Cork County Cup: Mallow v Kanturk, Mallow, 2pm; 

O'Neill Cup: Kinsale v Bantry Bay, Kinsale, 6pm;                                                                   

Garryowen Cup: Cashel v Clanwilliam, Cashel, 5pm; 

Waterpark v Clonmel, Ballinakill, 5pm; 

McElligott Cup Group B: Castleisland v Chorca Dhuibhne, Castleisland, 12.30pm; 

McInerney Cup: Fethard v Young Munster, Fethard, 2pm; 

St. Senan's v Thomond, Jim Slattery Park;        

Junior Friendly: Kilfeacle v Midleton, Kilfeacle, 1pm; 

Under 18 Friendly: Ballincollig v Sunday's Well, Tanner Park, 1pm; 

Clonakilty v Skibbereen, The Vale, 2pm; 

Cobh Pirates v Mallow, Cobh, 1.30pm; 

Under 16 Friendly: Clonakilty v Skibbereen, The Vale, 12.30pm; 

Sunday, September 5

Girls Under 18 Provincial: Leinster v Ulster, Templeville Road, 1pm; 

Munster v Connacht, Templeville Road, 3pm; 

Transfield Cup: U.L. Bohemian v Thomond, Annacotty;        

Cork County Cup: Bandon v Old Christians, Bandon;            

Crosshaven v Muskerry, Crosshaven;   

Skibbereen v Clonakilty, Skibbereen;   

O'Neill Cup: Fermoy v Charleville, Fermoy;   

Mitchelstown v Youghal, Mitchelstown;           

Garryowen Cup: Thurles v Galbally, Thurles;             

Junior Friendly: Newcastle West v Abbeyfeale, Newcastle West;       

Under 18 Friendly: Cashel-Thurles v Nenagh Ormond, Thurles, 11.30am; 

Young Munster v Clanwilliam, Derryknockane, 12pm; 

Under 16 Friendly: Youghal v Cobh Pirates, Youghal, 12pm; 

Under 13 Friendly: Kanturk v Newcastle West, Kanturk, 12pm; 

Wednesday, September 8                                                                             

North Under 20 League Section A: Bruff v Shannon, Kilballyowen Park, 7.30pm; 

Young Munster v Clanwilliam-Kilfeacle, Tom Clifford Park, 7.30pm; 

Section B: Ennis v Old Crescent, Ennis, 7.30pm; 

Garryowen v U.L. Bohemian, Dooradoyle, 7.30pm; 

Schools Under 19 Friendly: C.B.C. v Bandon Grammar School, Lansdowne;      

More News

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.