All your Limerick GAA fixtures for the next week

All your Limerick GAA fixtures for the next week

THURSDAY, APRIL 28
Minor Hurling 13-a-side Competition
Ballybricken-Bohermore v Templeglantine in Ballybricken at 6.30pm

City Junior A Football League
Crecora-Manister v Monaleen in Crecora at 7pm; Kildimo-Pallaskenry v Mungret St Paul’s in Kildimo at 7pm

City Junior B Football League
St Patricks v Claughaun in Rhebogue 7pm

South Minor Hurling League
Ballyhoura Gaels v Killacolla Gaels in Kilfinane at 7pm

FRIDAY, APRIL 29
Limerick SFC
Sponsored by Irish Wire Products Ltd
Ballysteen v Newcastlewest in The Bog Garden at 7pm; Rathkeale v Fr. Casey’s in Newcastle West at 7pm; Monaleen v Pallasgreen in Bruff at 7pm

Limerick IFC
Sponsored by Griffin Coaches
Galbally v Cappamore in Hospital at 7pm; Castlemahon v St. Senan’s in Knockaderry at 7pm; Athea v Cappagh in Foynes at 7pm

Minor Football 13-a-side Competition
Crecora-Manister v Croom in Crecora at 6.30pm; Galtee Gaels v Ballylanders in Kilbehenny at 7pm

East Junior A & B Football League
Sponsored by Pierse Motor Limerick Road Tipperary
Fedamore v South Liberties in Fedamore at 7pm; Oola v Kilteely/Dromkeen in Oola at 7pm

South Junior B Football League
Castletown-Ballyagran v Camogue Rovers in Ballyagran at7.30pm

SATURDAY, APRIL 30
Limerick SFC
Sponsored by Irish Wire Products Ltd
St. Kieran’s v Oola in Mungret at 7pm

Limerick IFC
Sponsored by Griffin Coaches
Glin v Claughaun in Askeaton at 7pm; Mungret-St Paul’s v Bruff in Claughaun at 7pm; Athea v Cappagh in Foynes at 7pm; Adare v Mountcollins in Dromcollogher at 7pm

Hurling League Division 5
Ballybricken/Bohermore v Tournafulla in Ballybricken at 6.30pm

City Junior A Hurling League
Monaleen v Crecora-Manister in Monaleen at 7pm; Patrickswell v Ballybrown in Patrickswell at 7pm

South-East Junior A Hurling League
Sponsored by Pierse Motors
Kilmallock v Kilteely/Dromkeen in Kilmallock at 7pm

South Minor Football League
Galbally v Hospital/Herbertstown in Galbally at 5pm

South Junior B Football League
Galtee Gaels v Banogue in Kilbehenny at 7pm

West Junior A Football League Semi Final  
Newcastle West v Gerald Griffins at Abbeyfeale at 6pm (extra time if required)

West Junior B Hurling League    
Feohanagh v Killeedy in Quaid Park at 7pm

SUNDAY, MAY 1
Limerick SFC
Sponsored by Irish Wire Products Ltd
Na Piarsaigh v Dromcollogher-Broadford in Askeaton at 7pm; Ballylanders v St. Patrick’s in Bruff at 7pm

South Minor Hurling League
Glenroe v Hospital-Herbertstown in Glenroe at 12.30pm

South Junior B Hurling League
Bruree v Kilmallock in Bruree at 12.30pm; Dromin-Athlacca v Effin in Athlaccaat 7pm; Knockainey v Camogue Rovers in Knockainey at 7pm

MONDAY, MAY 2
All Bord na nOg games at 7.15 unless stated otherwise. All first name teams at home.
County Minor Hurling 13-a-side Competition
Glenroe v Killeedy in Glenroe at 2pm; Crecora-Manister v Croom in Crecora at 7pm

City Junior A Hurling League
St Patrick’s home to Old Christians at 7pm

South-East Junior A Hurling League
Sponsored by Pierse Motors
Caherline v Ballybricken-Bohermore in Caherconlish at 6.30pm; Staker Wallace v Ahane in Kilbreedy at 6.30pm; Bruff v Doon in Bruffat 6.30pm

West Minor Football Championship       
Shannon Gaels v Ballysteen in Ballyhahill at 6.30pm; St Kieran’s v Granagh-Ballingarry in Coolcappa at 6.30pm; Dromcollogher-Broadford v St Senan’s in Dromcollogher at 6.30pm

U-15 Football League Division 1B
St Kieran’s v Fr Caseys; Askeaton Ballysteen Kilcornan v Newcastle West

U-15 Football League Division 2
St Senan’s v Na Piarsaigh; Granagh-Ballingarry v St. Patrick’s

U-15 Football League Division 3A
Athea v Dromin Athlacca Banogue

U-15 Football League Division 3B
Ballylanders v Caherconlish

U-15 Football League Division 1A
Ahane v Monaleen; Mungret St. Pauls v Galbally

TUESDAY, MAY 3
City Junior A Hurling League
Mungret St Pauls v Na Piarsaigh in Mungret at 7pm

East Junior B Hurling League
Sponsored by Pierse Motors
Ballybricken-Bohermore v South Liberties in Caherelly at 7pm; Fedamore v Murroe-Boher in Fedamore at 7pm; Doon v Cappamore in Doon at 7pm

West Junior B Hurling League
Croagh-Kilfinny v Knockaderry in Croagh at 7.15pm; Askeaton v Granagh-Ballingarry in Askeaton at 7.15pm; Killeedy v Tournafulla in Raheenagh at 7.15pm; Feohanagh v Feenagh-Kilmeedy in Quaid Park at 7.15pm


WEDNESDAY, MAY 4
U-14 Football Championship Division 1
All Bord na nOg games at 7.15 unless stated otherwise. All first name teams at home.
St Patrick’s v Galbally; Newcastle West v Monaleen; Kilpeacon v Mungret St. Pauls; Fr.Casey’s v Ahane; Claughaun v Askeaton Ballysteen Kilcornan