All this week's Limerick District League soccer fixtures 

All this week's Limerick District League soccer fixtures 

All the upcoming fixtures for the Limerick District League. All the recent results are also included.

TUESDAY, APRIL 19

(All games kick off 6.30)

Division 1A League
Caherdavin v Knockainey, Nenagh v Caherconlish, N Casey

Division 1B League
Hospital v Hill Celtic, S Rooney, St Pats v Southend, B Curtin

Division 2A League
Caledonians v Kennedy Park, M Kiely, Athlunkard Villa v Castle Rvs, R Broe, Coonagh Utd v Granville Rgs, M Bourke, Hyde Rgs v Charleville, M Kirby, Summerville v Shelbourne, J Curran

Division 2B League
Abbey Rvs v Newport

Division 4 League
Shelbourne v Caherdavin, P O'Brien, Moyross v Bruff, E Kenny, Nenagh v Mungret Reg, F O'Neill

U-17 Division 1
Nenagh v Mungret Reg, 6.30, B Higgins, Aisling v Regional Utd, 6.30, M Monahan, Granville Rgs v Fairview Rgs, 6.30, J McNamara

U-17 Division 2
Newport v Cappamore, 6.30, e Noonan, Corbally Utd v Caherdavin, M Monahan

 

WEDNESDAY, APRIL 20
FAI Junior Cup Semi Final
St Peters v Pike Rvs, 8.00, Tullamore

THURSDAY, APRIL 21
Premier League
Fairview Rgs v Geraldines, 6.30, K Gorman, Moyross v Regional Utd, 6.30, M Kiely, Janesboro v Carew Park, 6.30, R McCann, B Higgins, N Casey

Division 1B Cup
Aisling v Geraldines, 6.30, R Broe

Division 3A
Knockainey v Kilfinane, P O'Brien

SATURDAY, APRIL 23

(All games kick off 6.30pm)

Division 1A Cup Semi Final
Fairview Rgs B v Nenagh, K Gorman

Division 1A League
Charleville v Corbally, R McCann, Newport v Caherdavin, N Casey

Division 2A League
Castle Rvs v Shelbourne, B Curtin

Division 2B Cup
Mungret Reg v Nenagh, S Rooney, Aisling v Moyross, J Curran

Division 2B League
Glenview Rvs v Newport, R Broe

Division 3A Cup
Kilfinane v Pallasgreen, Galvin, Meanus/Castle Rvs v Coonagh, P O'Brien, Knockainey v Murroe, M Cuddihy

Division 4 Cup
Bruff Utd v Hill Celtic/Newport, M Murphy, Moyross/Mungret Reg v Nenagh, E Kenny

U-17 Division 2 Cup
Newport v Holycross, M Bourke

 

SUNDAY, APRIL 24

(All games kick off 3.00pm unless stated)

FAI Inter League Youth Final
Cork DL v Limerick DL, 2.00, Blarney

Lawson Cup
Fairview Rgs v Janesboro, D Power, K Gorman, B Higgins, Pike Rvs v Holycross, J McNamara

Premier League
Geraldines v Moyross, M Kiely, Mungret Reg v Ballynanty Rvs, M Monahan

Division 1B Cup
Geraldines/Aisling v Prospect, A Keogh, Hill Celtic/Southend v Regional Utd B, M Bourke

Division 1B League
St Pats v Geraldines, provisional, M Kavangh

Division 2A Cup
Coonagh Utd v Summerville Rvs B, E Noonan

Division 2A League
Granville Rgs v Charleville, J Curran

Division 3B Cup
Hyde Rgs v Holycross/Croom, M Prenderville, St Pats/St Pauls v Athlunkard Villa, F O'Neill

U-17 Division 2 Cup
Charleville v Aisling, M Kirby

 
TUESDAY, APRIL 26

Division 1A League
Nenagh v Fairview Rgs, E Noonan, Granville Rgs v Newport, M Kiely, Corbally Utd v Caherdavin, D Power, Caherconlish v Knockainey, M Monahan

Division 2A League
Castle Rvs v Hyde Rgs, M Bourke

Division 2B League
Star Rvs v Mungret Reg, S Rooney

Division 2B Cup
Croom Utd v Ballylanders, B Curtin

Division 3A League
Prospect v Coonagh, T Meagher, Castle Utd v Aisling, E Kenny, Kilfinane v Murroe, M Murphy Pallasgreen v Knockainey, M Cuddihy

Division 3B League
Holycross v St Pats, P O'Brien

Youth Division 1 League
Aisling v Regional, B Higgins, Fairview Rgs v Geraldines, N Casey

Youth Division 2 Cup
Coonagh Utd v Corbally Utd/Charleville, J Curran


U-17 Division 1 League
Granville v Nenagh, J McNamara

 
THURSDAY, APRIL 28
Premier League
Pike Rvs v Ballynanty Rvs, R McCann, Moyross v Janesboro, K Gorman

 
Division 1B Cup
Holycross v Hospital, R Broe

Division 1B League
Southend v Aisling, J Rooney

Division 3B League
Croom v Dromore, M Murphy, Athlunkard Villa v Parkville, T Meagher

Division 4 League
Caherdavin v Newport, P O'Brien, Mungret v Shelbourne, E Kenny, Bruff v Nenagh, M Cuddihy

Youth Division 2 League
Kilmallock v Charleville, B Curtin

U-17 Division 1 League
Janesboro v Fairview, T Duggan, Aisling v Mungret Reg, D Power


RESULTS

Munster Junior Cup Semi Final
Moyross 0 St Michaels 3; Janesboro 1 Newmarket Celtic 2


Lawson Cup
Janesboro 4 Moyross 1

Premier League
Fairview Rgs 2 Ballynanty Rvs 0; Summerville 3 Aisling 0; Geraldines 1 Mungret 0; Pike Rvs 2 Mungret Reg 1; Pike Rvs 4 Summerville Rvs 1


Division 1A
Corbally Utd 0 Nenagh 3, Charleville 0 Kilmallock 4, Murroe 5 Charleville 4, Corbally Utd 0 Kilmallock 8, Caherconlish 1 Granville Rgs 1, Knockainey 0 Nenagh 3, Caherdavin 1 Fairview Rgs 8


Division 1B
Hospital 3 Southend 6, Prospect 1 Holycross 2, Hill Celtic 3 Aisling 4, Geraldines 3 Cappamore 1, Hospital 5 St Pats 2


Division 1B Cup
Hill Celtic 5 Southend 4 (aet)


Division 2A League
Kennedy Park 1 Athlunkard Villa 1, Shannon Hibs 3 Caledonians 0, Hyde Rgs 1 Shelbourne 1, Athlunkard Villa 2 Caledonians 1, Kennedy Park 1 Coonagh Utd 7, Granville 4 Summerville Rvs 1, Charleville 2 Shannon Hibs 4


Division 2B League
Ballylanders 3 Mungret Reg 3, Nenagh 5 Janesboro 2, Moyross 4 Northside 1, Abbey Rvs 4 Croom Utd 2, Mungret Reg 4 Janesboro 1, Nenagh 2 Abbey Rvs 2, Moyross w (w/o) Ballylanders, Aisling 1 Glenview 0


Division 3A Cup
Meanus 3 Castle Utd 1


Division 3A League
Meanus 6 Castle Utd 2, Kilfinane 3 Aisling 2


Division 3B Cup
St Pauls 2 St Pats 5, Croom Utd 1 Holycross 5


Division 3B
St Pats 2 Hyde Rgs 1


Division 4 Cup
Hill Celtic 3 Newport 0, Mungret 1 Moyross 2


Division 4
Caherdavin 1 Nenagh 2


Ger Ryan Youth Cup Semi finals
Charleville 0 Fairview Rgs 2; Janesboro 2 Regional Utd 3


Youth Division 1 Cup
Geraldines 0 Fairview Rgs 4; Regional Utd 4 Nenagh 3 (aet)


Youth Division 2 Cup
Kilmallock 4 Mungret 1; Corbally Utd 4 Charleville 3


Youth Division 2
Coonagh Utd 4 Aisling 1, Corbally Utd 1 Mungret Reg 0


U-17 Division 1 Cup
Fairview Rgs 2 Nenagh 0


U-17 Division 1
Nenagh 5 Janesboro 0, Granville Rgs 0 Regional Utd 8, Fairview 2 Aisling 1, Mungret Reg 2 Granville 2


U-17 Division 2 Cup
Charleville 5 Cappamore 1


U-17 Division 2 League
Caherdavin 4 Charleville 0, Hospital 3 Aisling 1