All your Limerick GAA fixtures for the next week

All your Limerick GAA fixtures for the next week

THURSDAY, APRIL 7

Premier U-21 HC Semi Final
Sponsored by Mint Catering
Ahane v Na Piarsaigh in Gaelic Grounds at 8.30pm (extra time if required)

Hurling League Division 4
Newcastle West v Kilmallock in Newcastle West at 6.30pm

East Junior A & B Football League
Sponsored by Pierse Motor Limerick Road Tipperary
Knockane home to Ahane at 6.30pm; Pallasgreen home to Ballybricken/Bohermore at 6.30pm; Oola home to Kilteely-Dromkeen at 6.30pm

West Junior B Football League
St Senan’s home to Athea at 7pm; St Kieran’s home to Glin at 7pm; Gerald Griffins home to Mountcollins at 7pm

FRIDAY, APRIL 8

County Premier IHC
Sponsored by LIT
Garryspillane v Blackrock in Kilbreedy at 7pm

Premier MHC
Monaleen v Na Piarsaigh in Monaleen at 6.30pm; Patrickswell v Doon in Patrickswell at 6.30pm; Murroe-Boher v Mungret St. Paul’s in Boher at 6.30pm; Adare v Kilmallock in Adare at 6.30pm

Minor Hurling 13-a-side Group 1
Croagh-Kilfinny v Caherline in Croagh at 6.30pm; Glenroe v Killeedy in Glenroe at 6.30pm; Dromcollogher-Broadford v Askeaton in Dromcollogher at 6.30pm

Minor Hurling 13-a-side Group 2
Tournafulla v Ballybricken-Bohermore in Tournafulla at 6.30pm; Crecora-Manister v Croom in Crecora at 6.30pm; Dromin-Athlacca v Templeglantine in Dromin-Athlacca at 6.30pm

East Minor Hurling Championship
Sponsored by Pierse Motors
Ahane home to Pallasgreen at 6.30pm

West Minor Hurling Championship

Ballybrown v Southside Gaels in Ballybrown at 6.30pm; Granagh-Ballingarry/Rathkeale v St. Kieran’s in The Bog Garden at 6.30pm; Newcastle West v Knockaderry/Monagea in Monagea at 6.30pm

SATURDAY, APRIL 9

County Premier IHC
Sponsored by LIT
Croom v Monaleen in Kilmallock at 4.15pm; Effin v Granagh-Ballingarry in Kilmallock at 6pm        ; Cappamore v Feohanagh in Bruff at 6pm

Football League Division 1
Dromcollogher-Broadford v Ballysteen in Dromcollogher at 6.45pm

City Intermediate Football Championship
Claughaun v Kildimo-Pallaskenry in Clarina at 6.30pm

East Minor Hurling Championship
Sponsored by Pierse Motors
South Liberties home to Kilteely-Dromkeen at 5pm

West Intermediate Hurling Championship
St Kieran’s v Newcastlewest in Knockaderry at 4pm; Dromcollogher-Broadford v Killeedy in Tournafulla at 6.45pm; Knockaderry v Monagea in Dromcollogher at 6.45pm

       

SUNDAY, APRIL 10

County U-21 13-a-side Final
Killeedy v Ballybricken-Bohermore in Croagh at 12noon

West Junior B Hurling League
Askeaton v Croagh-Kilfinny in Askeaton at 11.30am; Newcastle West v Tournafulla in Newcastle West at 11.30am

West Junior B Football League
Ballysteen v Granagh-Ballingarry in Ballysteen at 6.45pm

 

MONDAY, APRIL 11

City Junior B Hurling League

Na Piarsaigh home to Ballybrown at 7pm; Patrickwell home to Kildimo-Pallaskenry at 7pm       

 

TUESDAY, APRIL 12

County Football League Division 1

Newcastle West v St Patrick’s in Newcastle West at 6.30pm; Fr Casey’s v St Kieran’s in Abbeyfeale at 6.30pm

Football League Division 2
Athea v St Senan’s in Athea at 6.30pm; Rathkeale v Pallaskenry in The Bog Garden at 6.30pm; Adare v Oola in Adare at 6.30pm; Castlemahon v Galbally in Coolyroe at 6.30pm

Football League Division 3
Glin v Mountcollins in Glin at 6.30pm; Cappamore v Kilteely-Dromkeen in Cappamore at 6.30pm; Bruff v Mungret St Paul’s in Bruff at 6.30pm

Football League Division 4
Gerald Griffins v Ballylanders in Ballyhahill at 6.30pm; Ahane v Cappagh in Ahane at 6.30pm

Football League Division 1
Monaleen v Dromcollogher-Broadford in Monaleen at 6.45pm

Hurling League Division 5
Tournafulla v Crecora-Manister in Tournafulla at 6.30pm; Claughaun-Old Christian’s v Askeaton in Claughaun at 6.30pm; Croagh-Kilfinny v Staker Wallace in Croagh at 6.30pm; Ballybricken-Bohermore v Killeedy in Ballybricken at 6.30pm