Limerick Rugby Fixtures - January 23 to January 28

Garryowen have set up a Bank of Ireland Munster Senior Cup quarter-final date away to Cork Con after defeating Shannon 22-12 in their first round tie at Coonagh on Saturday
LIMERICK rugby fixtures for week from Friday, January 23 to Wednesday, January 28

LIMERICK rugby fixtures for week from Friday, January 23 to Wednesday, January 28

(Kick off 2.30pm unless otherwise stated)

FRIDAY, JANUARY 23

Junior Friendly

Garryowen v Old Crescent, Dooradoyle, 8pm

East U-18 League Phase 2

Thurles v Galbally-Kilfeacle, Thurles, 7.30pm

SATURDAY, JANUARY 24

Munster Senior Challenge Cup Final

Cork Constitution v Garryowen, Irish Independent Park, 4pm

Ulster Bank League Division 2A

Banbridge v Nenagh Ormond, Rifle Park; Bective Rangers v Cashel, Donnybrook; Blackrock College v Old Wesley, Stradbrook; NUIM Barnhall v Seapoint, Parsonstown; Naas v Queens University, Fournaughts; Rainey Old Boys v UCC, Hatrick Park; Skerries v City of Derry, Holmpatrick; Thomond v Dungannon, Fitzgerald Park

Ulster Bank League Division 2B

Ards v Midleton, Hamilton Park; Boyne v Sligo, Shamrock Lodge; City of Armagh v Sunday’s Well, Palace Grounds; Greystones v Richmond, Dr. Hickey Park; Highfield v DLSP, Woodleigh Park; Kanturk v Tullamore, Knocknacolan, 2pm; Navan v Bruff, Belreask Old; Old Crescent v Wanderers, Rosbrien

Senior Friendly

Dolphin v Shannon, Musgrave Park, 2pm

Munster Junior Cup

Old Christians v Fermoy, Rathcooney, 7pm

Gleeson League Section A

Kilrush v Richmond, Kilrush, 2pm

U-20 Donal Walsh Trophy

Buccaneers v Old Crescent, Dubarry Park; Galwegians v Young Munster, Crowley Park; NUIG-Corinthians v Nenagh Ormond, Dangan

West U-14 League

Abbeyfeale v Castleisland, Abbeyfeale, 11am; Killarney v Killorglin, Killarney, 11am; Listowel v Tralee, Listowel, 11am

Women’s Friendly

Abbeyfeale v Kilrush, 1pm; Fethard v Shannon, 1pm; Tralee v St. Mary’s, 1pm

SUNDAY, JANUARY 25

East U-15 League North

Galbally v Clanwilliam, Galbally, 11am; Thurles v Nenagh Ormond, Thurles, 11am

East U-13 League North

Clanwilliam v Thurles, Clanwilliam Park, 11am; Nenagh Ormond v Kilfeacle, Nenagh, 11am

North U-16 League

Young Munster v Kilrush, Clifford Park, 12pm

North U-15 League

Newcastle West v Garryowen, Newcastle West, 11.30am

North U-15 Conference

Presentation v Shannon, Rathuard, 11am

North U-14 League

Ballina-Killaloe-Scariff v UL Bohemian, Scariff, 12pm

North U-13 League

Shannon Blacks v UL Bohemian, Coonagh, 11.15am

North U-13 Conference

Richmond v Ballina-Killaloe-Scariff, Richmond Park, 11.30am; Shannon Blues v Newcastle West, Coonagh, 11.30am; St Senan’s v Old Crescent, Jim Slattery Park, 11.30am;

U-16 Friendly

Newcastle West-Estuary v Castleisland, Newcastle West, 11.30am

Munster Womens League Division 1

Abbeyfeale v Richmond, Abbeyfeale, 1pm

TUESDAY, JANUARY 27

Seat Munster Schools Senior Cup

Glenstal Abbey v Castletroy College, Rosbrien, 3pm

WEDNESDAY, JANUARY 28

Seat Munster Schools Senior Cup

Crescent College Comprehensive v CBC, Clifford Park, 3pm; PBC v Rockwell, Mardyke, 3pm; St Munchin’s v Ardscoil Rís, Thomond Park, 2pm