Here's all this week's Limerick GAA fixtures

Here's all this week's Limerick GAA fixtures

All Bord na nOg games at 6.30 unless stated otherwise. All first-named teams at home unless stated otherwise

THURSDAY, SEPTEMBER 8
Premier MHC
Mungret St Paul’s v Patrickswell in Mungret St Pauls’s at 6.30pm; Na Piarsaigh v Garryspillane in Caherdavin at 6.30pm; Murroe-Boher v Adare in Boher at 6.30pm; Kilmallock v Doon in Kilmallock at 6.30pm

West Junior B Hurling Championship Semi Final
Killeedy v Newcastlewest in Dromcollogher at 6.15pm (extra time if required)

U-13 Hurling League Division 3B
Pallasgreen v St Patrick’s

FRIDAY, SEPTEMBER 9
Limerick IHC
Sponsored by Nick Grene Sportsground Mgt
Feenagh/Kilmeedy v Claughaun/Old Christians in Mick Neville Park Rathkeale at 7.30pm

Premier MFC
Rathkeale v Adare in The Bog Garden Rathkeale at 6.30pm

West Minor B Football Semi Final
Granagh/Ballingarry/Banogue v Dromcollogher/Broadford in Coolyroe at 6.15pm (extra time if required)

South MHC
Ballyhoura Gaels v Knockainey in Knocklong at 6.30pm; Hospital/Herbertstown v Bruff in Kilbreedy at 6.30pm

South Junior B Hurling Championship Semi Final
Blackrock v Garryspillane in Kilbreedy at 8pm

U-13 Hurling League Division 1B
Doon v Bruff

SATURDAY, SEPTEMBER 10
Limerick SHC
Sponsored by Credit Unions
Bruree v South Liberties in Bruff at 4pm

Premier IHC
Sponsored by LIT
Feohanagh v Granagh-Ballingarry in Knockaderry at 5pm

Limerick IHC
Sponsored by Nick Grene Sportsground Mgt
Newcastle West v Hospital-Herbertstown in Ballyagran at 4pm; Pallasgreen v Mungret-St Paul’s in Childers Road at 4pm

Hurling League Division 5 Playoff
Killeedy v Staker Wallace in Feenagh Kilmeedy at 5pm

West Intermediate Football Final
St Senan’s v Cappagh in The Bog Garden Rathkeale at 6.15pm

City Junior A Hurling Championship Semi Finals
St Patrick’s v Monaleen in Rathbane at 6pm; Na Piarsaigh v Crecora/Manister in Mungret at 6pm

U-14 Football Shield Division 1 semi finals

Monaleen v Galbally at 11am; Askeaton Ballysteen Kilcornan v Mungret St Pauls at 11am

U-14 Football Shield Division 2 semi finals
St Kierans v Oola at 11am; Kildimo Pallaskenry v Belville Gaels at 11am

U-14 Football Shield Division 3 semi finals
Dromin Athlacca Banogue v Rathkeale; Dromcollogher Broadford v Ballybricken Bohermore at 11am

U-14 Football Championship Division 1  semi finals
Fr Caseys v St Patricks at 2pm in Mick Neville Park; Newcastle West v Kilpeacon at 2pm in Mick Neville

U-14 FC Division 2 semi-finals
Monagea v Murroe Boher  at  11am Mick Neville; Adare v Killacolla Gaels at 11am in Mick Neville Park

U-14 FC Division 3 semi finals
Croom v Cappamore at 12.30 in Mick Neville Park; Mungret St Pauls v Ballylanders at 12.30 in Mick Neville

SUNDAY, SEPTEMBER 11
Limerick SHC
Sponsored by Credit Unions
Kilmallock v Doon in Gaelic Grounds at 3.45pm; Na Piarsaigh v Ballybrown in Childers Road at 3.45pm; Adare v Bruff in Kilmallock at 2.00p.m; Patrickswell v Murroe-Boher in Gaelic Grounds Limerick at 2pm; Knockainey v Ahane in Caherconlish at 2pm

Premier IHC
Sponsored by LIT
Blackrock v Croom in Bruff at 3.15pm; Cappamore v Monaleen in Caherconlish at 5pm; Garryspillane v Effin in Kilmallock at 5.45pm.

Limerick IHC
Sponsored by Nick Grene Sportground Mgt
Dromin-Athlacca v St Kieran’s in Ballingarry at 5pm; Glenroe v Kildimo-Pallaskenry in Bruff at 5pm; Knockaderry v Dromcollogher-Broadford in Newcastlewest at 5pm

Premier MFC
Fr Casey’s v Adare in Abbeyfeale at 12noon

East Minor Hurling Championship B Final
Cappamore v South Liberties in Caherelly at 12noon

East Junior Football Championship B Final
Ballybricken-Bohermore v Oola in Boher at 6.30pm

West Junior A Hurling Championship Final
Monagea v Tournafulla in Feenagh at 2pm

West Junior A Football Championship Final
Newcastle West v Gerald Griffins in Askeaton at 6.15pm

South Junior B Hurling Championship Semi Final
Bruree v Camogue Rovers in Athlacca at 6.30pm

South Minor Football Championship
Hospital/Herbertstown v Knockainey in Bruff at 12noon; Galbally v Bruff in Knocklong at 12noon

U-14 Football Shield 13 a side Final
Caherconlish v Kilteely Dromkeen at 12.15 in Hospital

U-14 Football Cup 13-a-side final
Galtee Gaels v Knockainey at 1.30pm in Hospital

MONDAY, SEPTEMBER 12
U-13 Hurling League Division 1A
Newcastle West v Knockaderry; Ballybrown v Patrickswell; Adare v Monaleen

U-13 Hurling League Division 1B
Mungret St Pauls v Doon; Bruff v Murroe Boher; Ahane v Garryspillane

U-13 Hurling League Division 2
St Kierans v Cappamore; Coshlea Gaels v Croagh-Kilfinny; Dromin-Athlacca Banogue v Granagh-Ballingarry

U-13 Hurling League Division 3A
Dromcollogher-Broadford v Killeedy; Rathkeale v Croom

U-13 Hurling League Division 3B
Mungret St Pauls v Pallasgreen; St Patricks v Kilpeacon

U-13 Hurling League 13-a-side
Blackrock v Caherline; Hospital Herbertstown v Ballinacurra Gaels

TUESDAY, SEPTEMBER 13
Premier MHC
Monaleen v Murroe-Boher in Monaleen at 6.15pm; Adare v Mungret-St Paul’s in Adare at 6.15pm; Patrickswell v Na Piarsaigh in Patrickswell at 6.15pm; Garryspillane v Kilmallock in Knocklong at 6.15pm

West MHC
Southside Gaels v Kildimo-Pallaskenry in Pallaskenry at 6.15pm; Granagh-Ballingarry-Rathkeale v Ballybrown in Ballingarry at 6.15pm

WEDNESDAY, SEPTEMBER 14
U-13 Hurling League Division 1A
Patrickwsell v Newcastlewest; Monaleen v Ballybrown; Knockaderry v Na Piarsaigh

U-13 Hurling League Division 1B
Murroe Boher v Mungret St Pauls; Garryspillane v Bruff; Doon v Kilmallock