Here's all of this week's Limerick GAA Fixtures

Here's all of this week's Limerick GAA Fixtures

All Bord na nOg games start at 7.15 unless stated otherwise. First named team at home unless stated otherwise.

THURSDAY, JULY 21
County Hurling League Division 1
Doon v Murroe-Boher in Doon at 7.30pm

County Hurling League Division 2
Monaleen v Effin in Monaleen at 7pm

City Junior A Football Championship
Kildimo-Pallaskenry v Crecora-Manister in Clarina at 7.30pm

City Junior B Football Championship
Claughaun v Ballybrown in Claughaun at 7.30pm; Mungret/St. Paul’s v St. Patrick’s in Mungret at 7.30pm; Abbey Sarsfields v Ballinacurra Gaels in Ballinacurra at 7pm

East Junior A Football Championship
Sponsored by Pierse Motors Tipperary
Kilteely-Dromkeen v Fedamore in Kilteely at 7.30pm; Pallasgreen v South Liberties in Pallasgreen at 7.30pm; Ahane v Murroe-Boher in Ahane at 7.30pm

East Junior B Football Championship
Sponsored by Pierse Motors Tipperary
Knockane v Oola in Knockane at 7.30pm

FRIDAY, JULY 22
County Football League Division 1
Dromcollogher-Broadford v Fr Casey’s in Dromcollogher at 7.30pm

Minor Football 13-a-side Competition
Galtee Gaels v Crecora-Manister in Kilbehenny at 7.30pm

West Junior B Hurling Championship
Templeglantine v Newcastle West in Tournafulla at 7.30pm

West Minor Football Championship
Claughaun v St Kieran’s in Claughaun at 7.30pm; St Senan’s v Knockaderry-Monagea in Foynes at 7.30pm; Dromcollogher-Broadford v Gael Na Sionna in Dromcollogher in 7.30pm; Granagh-Ballingarry-Banogue v Ballysteen in Ballingarry at 7.30pm

U-14 Football Championship Division 3A
Rathkeale v Croom at 7pm

SATURDAY, JULY 23
County Hurling League Division 3
Knockaderry v Blackrock in Knockaderry at 7.30pm; Cappamore v Bruree in Cappamore at 7.30pm

County Football League Division 1
St Patrick’s v Ballysteen in Rhebogue at 7.30pm

County Football League Division 2
Adare v Rathkeale in Adare at 7.30pm

City Junior A Hurling Championship Round 5
Ballybrown v Na Piarsaigh in Rathbane at 7pm

South Junior A Hurling Championship
Staker Wallace v Bruff in Hospital at 7.30pm

South Junior B Hurling Championship
Garryspillane v Knockainey in Hospital at 6pm

West Junior A Hurling League Final
Templeglantine v Killeedy in Tournafulla at 7pm

SUNDAY, JULY 24
All Ireland Minor Hurling Quarter Final
Limerick v Wexford in Semple Stadium at 12noon

County Hurling League Division 1
Doon v Adare in Doon at 7pm

County Hurling League Division 1
Patrickswell v Na Piarsaigh in Patrickswell at 7pm

County Hurling League Division 3
Kilteely-Dromkeen v Mountcollins in Kilteely at 7pm

County Hurling League Division 5
Claughaun-Old Christians v Tournafulla in Claughaun at 12noon; Templeglantine v Crecora-Manister in Templeglantine at 12noon

City Junior A Hurling Championship 
Monaleen v Old Christians in Rhebogue at 7pm

City Junior A Football Championship
Kildimo-Pallaskenry v Na Piarsaigh in Rathbane at 7.30pm

South Junior B Hurling Championship
Garryspillane v Knockainey in Hospital at 6pm

West Junior B Hurling Championship
Knockaderry v Feenagh-Kilmeedy in Coolyroe at 7pm; Granagh-Ballingarry v Askeaton in The Bog Garden at 7pm; Feohanagh v Tournafulla in Dromcollogher at 7pm

West Junior A Football Championship
Fr Casey’s v Newcastle West in Tournafulla at 7pm

West Junior B Football Championship
St Kieran’s v Glin in Askeaton at 7pm (extra time if required)

MONDAY, JULY 25
City Junior B Hurling Championship
Kildimo/Pallaskenry v Ballybrown in Clarina at 7.30pm; Na Piarsaigh v Claughaun in Claughaun at 7.30pm

U-16 Football Championship Division 1B
Newcastle West v Mungret St Paul’s; St Kieran’s v Fr Casey’s

U-16 Football Championship Division 1A
Ahane v Na Piarsaigh; Galbally v Claughaun

U-16 Football Championship Division 2A
Dromcollogher-Broadford v Adare; Rathkeale v St Senan’s; Askeaton-Ballysteen-Kilcornan v Shannon Gaels

U-16 Football Championship Division 2B
Oola v Pallasgreen; Kilpeacon v Ballyhoura Gaels; Kilacolla Gaels v Padraig Pearses

U-16 Football Championship Division 3
South Liberties v Dromin Athlacca Banogue; Athea v Bruff; Granagh Ballingarry v Cappamore; Knockainey v Ballylanders

U-16 Football 13-a-side Cup
Kilteeley Dromkeen v Galtee Gaels; Caherconlish v Hospital Herbertstown

TUESDAY, JULY 26
County Premier MFC
Adare v Monaleen in Adare at 7.30pm

County Hurling League Division 3
Blackrock v Pallasgreen in Kilfinane at 7.30pm

County Minor Hurling 13-a-side
Crecora-Manister v Ballybricken-Bohermore in Crecora at 7.30pm; Tournafulla v Templeglantine in Tournafulla at 7.30pm

City Junior A Football Championship
Monaleen v Na Piarsaigh in Rhebogue at 7.30pm

City Junior B Football Championship
Ballybrown v St Patrick’s in Clarina at 7.30pm

South Minor Hurling Championship
Ballyhoura Gaels v Bruff in Kilmallock at 7.30pm; Knockainey v Kilacolla Gaels in Bruff at 7.30pm

West Junior B Football Championship
Granagh-Ballingarry v Dromcollogher-Broadford in Feenagh at 7pm


WEDNESDAY, JULY 27
County Premier MFC
St Patrick’s v Mungret St Paul’s in Rhebogue at 7.30pm

County Hurling League Division 5
Croagh-Kilfinny v Ballybricken-Bohermore in Croagh at 7pm

County Minor Football 13-a-side
Athea v Croom in Athea at 7.30pm

South Senior Hurling Championship
Bruree v Knockainey in Bruff at 7.30pm

U-14 Football Cup 13-a-side
Kilteeley Dromkeen v Galtee Gaels; Caherconlish v Knockainey

U-14 Hurling Championship Division 2
Kilmallock v Knockaderry

U-14 Football Championship Division 2A
St Kieran’s v Belville Gaels

U-14 Football Championship Division 2B
Murroe Boher v Ballyhoura Gaels; Kildimo Pallaskenry v Kilacolla Gaels

U-14 Football Championship Division 3B
Cappamore v South Liberties; Hospital Herbertstown v Dromin Athlacca Banogue; Ballylanders v Pallasgreen

U-14 Football Championship Division 3A
Dromcollogher Broadford v Rathkeale; Mungret St Paul’s v Granagh Ballingarry; Croom v Patrickswell

U-14 Football Championship Division 1
St Patrick’s v Fr Caseys; Askeaton-Ballysteen-Kilcornan v Monaleen; Mungret St Paul’s v Claughaun; Kilpeacon v Galbally; Newcastlewest v Ahane