All this week's Limerick GAA fixtures

All this week's Limerick GAA fixtures

THURSDAY, MAY 12
Munster MFC Semi Final
Limerick v Cork in Pairc Ui Rinn at 7pm
 
City Junior A Football League
Na Piarsaigh v Mungret in Caherdavin at 7pm

East Junior Football League
Sponsored by Pierse Motors Tipperary
Pallasgreen v Ballybricken-Bohermore in Pallasgreen at 7.30pm

 

FRIDAY, MAY 13
Limerick SHC
Sponsored by Credit Union
Bruree v Ballybrown in Newcastle West at 7.15pm

Limerick IHC
Sponsored by Nick Grene Sportsground
Dromin-Athlacca v Dromcollogher-Broadford in Feenagh at 7.15pm; Knockaderry v; Kildimo-Pallaskenry in The Bog Garden at 7.15pm; Glenroe v St Kieran’s in Bruff at 7.15pm

City Junior A Hurling League
St Patrick’s v Monaleen in St Patrick’s at 7pm

East Junior Football League
Sponsored by Pierse Motors, Tipperary
Fedamore v Kilteely-Dromkeen in Fedamore at 7pm

South Junior B Football League
Camogue Rovers v Galbally in Meanus at 7.30pm


West Minor Football Championship
Ballysteen v Knockaderry/Monagea in Ballysteen at 7.30pm

 
Camogie U-16 A Final
Newcastle West v Murroe Boher or Galbally


Camogie U-16 A Plate Final
Crecora v Croagh Kilfinny

Camogie U-16 B Final
Killeedy v Ballybrown

Camogie U-16 B Plate Final
Granagh Ballingarry v Causeway

Camogie U-16 C Final
Doon v Cappamore


Camogie U-16 C Plate Final
Na Piarsaigh v Treaty Gaels

 

SATURDAY, MAY 14
Limerick SHC Group 1
Sponsored by Credit Unions
Na Piarsaigh v Doon in Caherconlish at 7.15pm; Kilmallock v South Liberties in Bruff at 5.45pm


Limerick SHC Group 2
Sponsored by Credit Unions
Adare v Ahane in Bruff at 7.15pm


Limerick IHC Round 3
Sponsored by LIT
Blackrock v Cappamore in Hospital at 5pm; Effin v Croom in Ballyagran at 7.15pm


Limerick IHC
Sponsored by Nick Grene Sportsground
Pallasgreen v Claughaun-Old Christians in Cappamore at 7.15pm; Feenagh-Kilmeedy v Hospital-Herbertstown in Kilmallock at 5.30pm; Newcastle West v Mungret in Croagh at 7.15pm


West Junior B Football League Semi Final
Rathkeale v St. Senan’s in Askeaton at 7pm (extra time if required)

 

SUNDAY, MAY 15
Limerick SHC Group 2
Sponsored by Credit Unions
Knockainey v Murroe-Boher in Caherconlish at 7.15pm; Patrickswell v Bruff in Claughaun in 7.15pm


LIT Premier IHC
Garryspillane v Feohanagh in Kilmallock at 7.15pm


Minor Football 13-a-side Competition
Ballylanders v Crecora-Manister in Ballylanders at 2.30pm


City Junior A Football League
Kildimo-Pallaskenry v Crecora Manister in Pallaskenry at 3pm


East-South Junior Hurling League
Sponsored by Pierse Motors, Tipperary
Ballybricken-Bohermore v Doon in Caherelly at 6.30pm; Ahane v Kilteely-Dromkeen in Ahane at 7pm; Staker Wallace v Pallasgreen in Fr John Ryan Park at 7pm


South Junior B Football League
Galtee Gaels v Castletown-Ballyagran in Kilbehenny at 12.30pm


South Junior B Hurling League
Garryspillane v Blackrock in Knocklong at 12.30pm; Camogue Rovers v Effin in Meanus at 12.30pm


East Junior A League
Ballybricken-Bohermore v Doon in Ballybricken at 6.30pm


West Junior B Football League Semi Final
St. Kieran’s v Knockaderry in The Bog Garden at 5pm (extra time if required)


West Junior A Football League Semi Final
Dromcollogher-Broadford v Fr. Casey’s in Tournafulla at 7pm (extra time if required)

 

MONDAY, MAY 16
City Junior A Hurling League
Mungret St. Paul’s v Patrickswell in Mungret at 7pm


City Junior B Hurling League
Na Piarsaigh v Claughaun in Caherdavin at 7pm


U-14 Hurling Championship Division 2
All matches at 7.15 unless stated otherwise. First named team at home unless stated otherwise
Granagh Ballingarry v Bruff; Knockaderry v Newcastle West; Kilmallock v Killacolla Gaels; Cappamore v Belville Gaels


TUESDAY, MAY 17
City Junior A Hurling League
Ballybrown v Na Piarsaigh in Clarina at 7pm

East Junior B Hurling League
Sponsored by Pierse Motors, Tipperary
South Liberties v Murroe-Boher in Dooley Park at 7pm; Ballybricken-Bohermore v Doon in Caherelly at 7pm; Cappamore v Fedamore in Cappamore at 7pm

West Junior A Hurling League Semi Final
Adare v Templeglantine in The Bog Garden at 7.15pm (extra time if required)

Junior B Hurling League
Killeedy v Newcastle West in Raheenagh at 7.30pm; Tournafulla v Feenagh/Kilmeedy in Tournafulla at 7.30pm; Knockaderry v Granagh/Ballingarry in Knockaderry at 7.30pm

WEDNESDAY, MAY 18
U-14 Football Championship Division 1
All matches at 7.15 unless stated otherwise. First named team at home unless stated otherwise
St Patrick’s v Mungret St. Pauls; Newcastle West v Askeaton-Ballysteen-Kilcornana; Fr Casey’s v Monaleen; Claughaun v Kilpeacon; Ahane v Galbally