This week's Limerick District League Junior and Schoolboy soccer fixtures

This week's Limerick District League Junior and Schoolboy soccer fixtures

SATURDAY, MARCH 19

FAI Youth Cup

Clonmel v Fairview Rgs, 2.00

SATURDAY, MARCH 19

U-10 Red

Aisling Annacotty A v Corbally United A 10.30 Annacotty T Meagher; Bridge Celtic A v Caherdavin Celtic A 10.30 Bridgetown K McNamara; Regional United A v Geraldines A. 10.30 Crescent College M Monaghan; Pike Rovers v Mungret Regional A 10.30 Pike Grounds J Galvin

U-10 Blue

Aisling Annacotty B v Carew Park A 10.30 Annacotty R Broe; Caherconlish v Coonagh United 10.30 Caherconlish F O’Neill; Limerick v Granville Rangers 10.30 Hogan Park J Mulligan; Lisnagry v Fairview Rangers 10.30 Scanlon Park B Higgins

U-10 Green

Mungret Regional B v Shelbourne 10.30 Mungret 2; K McCormack; Corbally United B v Aisling Annacotty C 10.30 Athlunkard 2; B Lynch; Bridge Celtic B v Caherdavin Celtic B 12.00 Bridgetown; K McNamara; Shannon Hibernians v Geraldines 10.30 Riverside Park J Lysaght

U-10 Yellow

Ballynanty Rovers v Aisling Annacotty E 10.30 Shelbourne Park 1; F O’Donovan; Corbally United C v Summerville Rovers 10.30 Athlunkard E Nunan; Mungret Regional C v Regional United B 12.00 Mungret 2; K McCormack; Newport Town B v Parkville 10.30 Newport; D Power

U-12 Premier Division

Aisling Annacotty A v Geraldines 12.00 Annacotty; R Broe; Lisnagry v Pike Rovers 12.00 Scanlon Park; B Higgins; Fairview Rangers A v Corbally United A 10.30 Fairgreen; J McNamara

U-12 Division 1

Limerick FC v Caherdavin Celtic 12.00 Hogan Park; J Mulligan; Shannon Hibernians v Newport Town.12.00 Riverside Park; J Lysaght; Aisling Annacotty B v Shelbourne 10.30 Kilonan; A Whelan

U-12 Division 2

Aisling Annacotty D v Parkville 12.00 Kilonan; A Whelan; Fairview Rangers B v Newport Town B 12.00 Fairgreen; K Gorman; Mungret Regional B v Lisnagry B 10.30 Castlemungret; M Kirby; Janesboro v Shelbourne B 10.30 Pearse Stadium; J Reilly; Ballynanty Rovers v Summerville Rovers 12.00 Shelbourne Park 1; F O’Donovan

U-14 Premier Division

Aisling Annacotty A v Mungret Regional A 2.pm Annacotty; J McNamara; Caherdavin Celtic v Aisling Annacotty B 10.30 Greenhills; M Kiely; Limerick A v Mungret Regional A 2.pm Hogan Park; P O’Brien

U-14 Division 1

Corbally United A v Aisling Annacotty C 10.30 Athlunkard 1; J Curran; Janesboro v Shelbourne 12.00 Pearse Stadium J Reilly; Granville Rangers v Fairview Rangers A 10.30 Glenbrook; G Collopy

U-14 Division 2

Mungret Regional B v Fairview Rangers B 12.00 Castlemungret; M Kirby; Aisling Annacotty D v Summerville Rovers 2.pm AWP Annacotty; R Broe; Corbally United B v Regional United B 12.00

Athlunkard 2; J Curran

U-16 Premier Division

Corbally United A v Pike Rovers 12.00 Athlunkard 1; E Nunan; Coonagh United v Limerick 12.00 Coonagh; M Kiely; Fairview Rangers v Aisling Annacotty A 2.pm Fairgreen; K Gorman; Newport Town v Regional United A 12.00 Newport; D Power

U-16 Division 1

Regional United C v Pike Rovers B 12.00 Crescent College; M Monaghan; Geraldines v Aisling Annacotty B 12.00 Rathuard; J Galvin; Mungret Regional v Janesboro 2.pm Castlemungret; E Kenny

SUNDAY, MARCH 20

Munster Junior Cup

Janesboro v Killarney Celtic, 2.00, B Higgins, M Kiely, N Casey

FAI U-17 Cup

Crumlin v Nenagh AFC, 3.00,

Lawson Cup

Nenagh AFC v Granville, 10.30, K Gorman, Murroe/Holycross v Athlunkard Villa, 11.00, G Clancy

Open Cup

Aisling v Croom Utd, 11.00, P O'Brien, St Pats v Bruff, 2.00, D Brosnan, Kilfinane v Nenagh, 2.00, J McNamara

Premier League

Fairview Rgs v Carew Park, 11.00, D Broughton, Regional Utd v Geraldines, 11.00, D Power, Mungret Reg v Moyross, 11.00, M Kiely, Ballynanty Rovers v Aisling Annacotty, 11.00, M Monahan

Division 1A

Caherdavin Celtic v Charleville, 11.00, E Noonan, Caherconlish v Kilmallock, 11.00, J McNamara, Knockainey v Corbally Utd, 11.00, T Duggan

Division 1B

Geraldines B v Hospital, 11.00, R Peiper, St. Pats v Southend, 11.00, M Kennedy, Cappamore v Prospect Priory, 11.00, S Rooney, Aisling Ann B v Corbally Utd B, 2.00, M Kennedy

Division 2A

Coonagh Utd v Hyde Rgs, 11.00, M Prenderville, Lisnagry v Charleville B, 11.00, R Broe, Caledonians v Summerville Rvs B, 2.00, S Rooney, Granville Rgs B v Castle Rvs, 2.00, J Curran

Division 2B

Croom Utd v Mungret Regional B, 11.00, M Kavanagh, Ballylanders v Star Rvs, 11.00, J Rooney, Glenview Rvs v Northside, 11.00, M Kirby, Abbey Rvs v Moyross Utd B, 2.00,

Division 3A

Coonagh Utd B v Murroe B, 2.00, E Kenny, Pallasgreen v Meanus, 2.00, P O'Brien, Prospect Priory B v Knockainey B, 2.00, J Galvin,

Division 3B

Hyde Rgs B v Parkville, 11.00, J Galvin, Holycross B v St Pauls, 2.00, M Murphy

Division 4

Hill Celtic B v Newport C, 11.00, D Brosnan, Moyross Utd C v Shelbourne B, 11.00, E Kenny, 2.00; Caherdavin Cel B v Mungret Reg C, 2.00, T Meagher

Youth Division 1

Geraldines v Regional Utd, 2.00, A Keogh

Youth Division 2

Kilmallock v Coonagh Utd, 2.00, M Kirby, Hospital v Aisling Annacotty B, 2.00, R Broe