Limerick Rugby Fixtures – February 25 to March 2

Limerick Rugby Fixtures – February 25 to March 2

LIMERICK rugby fixtures for period from Thursday, February 25 to Wednesday, March 2.

(Kick-off 2.30pm unless stated)

THURSDAY, FEBRUARY 25

Munster Schools Senior Cup semi-final

Crescent College Comp. v Castletroy College, Thomond Park

King Cup

Rice College v Cashel CC, Ennis, 11.30am

North Under 15 League

Presentation-Richmond v Thomond, Richmond Park, 7.30pm

FRIDAY, FEBRUARY 26

Bank of Ireland Munster Club U-16 Plate

Richmond-St. Mary's-Shannon v Castleisland, Coonagh, 7.30pm

SATURDAY, FEBRUARY 27

6 Nations

England v Ireland, Twickenham, 4.50pm;

Ulster Bank League Division 1A

Clontarf v Young Munster, Castle Avenue;

Garryowen v Terenure College, Dooradoyle;

Lansdowne v Galwegians, Aviva Stadium;

Old Belvedere v Ballynahinch, Anglesea Road; UCD v Cork Constitution, Belfield

Ulster Bank League Division 1B

Ballymena v Shannon, Eaton Park; Buccaneers v Belfast Harlequins, Dubarry Park;

Old Wesley v Dolphin, Donnybrook; St Mary's College v Blackrock College, Templeville Road; UL Bohemian v Dublin University, Thomond Park

Bank of Ireland Munster Senior Cup

U.C.C. v Old Crescent, Mardyke

 

Gleeson League Final

Richmond v Garryowen, Thomond Park back pitch, 1pm

Donal Walsh Trophy Division 1

Bruff v Garryowen, Kilballyowen Park; Highfield v U.C.C., Woodleigh Park; Sunday's Well v Cork Constitution, Irish Independent Park; UL Bohemian v Young Munster, Annacotty

Division 2

Kanturk v Newcastle West-Estuary, Kanturk; Old Christians v Thomond, Rathcooney;

Junior 2 Friendly

St Senan's v U.L. Bohemian, Jim Slattery Park, 2pm;

Bank of Ireland Munster Club U-18 Cup

Dolphin v Shannon, Mahon, 12pm;

West Under 14 League

Abbeyfeale v Killarney, Abbeyfeale, 11am;

SUNDAY, FEBRUARY 28

Munster Junior League Division 1

Clonakilty v Bandon, The Vale; Galbally v St. Mary's, Galbally; Kilfeacle v Clonmel, Kilfeacle; Muskerry v Clanwilliam, Ballyanly; Richmond v Old Christians, Richmond Park; Skibbereen v St. Senan's, Skibbereen; Waterpark v Newcastle West, Ballinakill;

Munster Junior League Division 2

Abbeyfeale v Mallow, Abbeyfeale; Castleisland v Newport, Castleisland; Cobh Pirates v Charleville, Cobh; Ennis v Presentation, Ennis; Thurles v Ballincollig, Thurles; Tralee v Kinsale, Tralee; Waterford City v Dungarvan, Waterford;

Munster Junior League Division 3

Crosshaven v Fermoy, Crosshaven; Douglas-Carrigaline v Carrick-on-Suir, Moneygourney; Killorglin v Fethard, Killorglin; Scariff v Killarney, Scariff

Bank of Ireland Munster Club U-18 Cup

Bruff v Skibbereen, Kilballyowen Park; Newcastle West-Estuary v Waterpark, Newcastle West, 1.30pm;

Bank of Ireland Munster Club U-18 Plate

Castleisland-Killarney v Clonmel, TBC, 2pm;

Young Munster v Bantry Bay, Derryknockane, 12.30pm;

Bank of Ireland Munster Club U-18 Bowl

Waterford City v Thomond, Waterford, 12pm

Bank of Ireland Munster Club U-16 Cup

Bruff v Midleton, Kilballyowen Park, 1pm; Ennis v Skibbereen, Ennis, 1.30pm; Newcastle West-Estuary v Waterpark, Newcastle West, 3pm;

Bank of Ireland Munster Club U-18

PlateCastleisland-Killarney v Clonmel, TBC, 2pm; Young Munster v Bantry Bay, Derryknockane, 12.30pm;

North Under 15 League

Bruff v Galbally, Kilballyowen Park, 11.30am;

Shannon v Presentation-Richmond, Coonagh, 11.30am; Young Munster v Ennis Red, Derryknockane, 12pm;

North Under 14 League

Ennis v Young Munster, Ennis, 12.30pm; Newcastle West v Shannon, Newcastle West, 11.30am; Richmond v Bruff, Garryowen Green, 11,30am;

North Under 13 League

Young Munster v Ennis Red, Derryknockane, 11.30am; Old Crescent v Newport, Rosbrien, 11am; St. Mary's v Newcastle West, Grove Island, 11am

Munster Women's Cup Final

U.L. Bohemian v Highfield, Clonmel, 3.15pm

Munster Women's Bowl

Fermoy v St. Senan's, Fermoy, 1pm; Shannon v Ballincollig, Coonagh, 1pm

Munster Women's Division 1 League

Bandon-Cobh Pirates v Cashel, TBC, 1pm; Dungarvan-Youghal v Bruff, TBC, 1pm; Richmond v Bantry Bay, Richmond Park, 1pm

TUESDAY, MARCH 1

Munster Schools Junior Cup semi-final

P.B.C. v Crescent Comp., Irish Independent Park

WEDNESDAY, MARCH 2

Munster Schools Junior Cup Semi Final

C.B.C v Glenstal Abbey, Irish Independent Park

Schools North Under 15 League

St Munchin's v Crescent College Comp, Corbally;

More News

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.