Limerick club rugby fixtures - September 16-24

Colm Kinsella

Reporter:

Colm Kinsella

Email:

ckinsella@limerickleader.ie

Limerick club rugby fixtures - September 16-24

It's a busy week ahead for Limerick club rugby fixtures

LIMERICK rugby fixtures for the period from Wednesday, September 16 to Thursday, September 24. 

(Kick off 2.30pm unless otherwise stated)

Wednesday, September 16                                                                        

North Munster Under 20 League A: Young Munster v Old Crescent, Tom Clifford Park, 7.30pm;

North Munster Under 20 League B: Clonmel v Shannon, Clonmel, 7.30pm;

Nenagh Ormond v Garryowen, Nenagh, 7.30pm;

Friday, September 18                                                                      

Transfield Cup: Thomond v U.L. Bohemian, Liam Fitzgerald Park, 8pm;

Mansergh Cup: Kilfeacle v Clanwilliam, Kilfeacle, 8pm;

McInerney Cup: Garryowen v Young Munster, Dooradoyle, 8pm;

Saturday, September 19                                                                          

Bank of Ireland Munster Senior Cup Quarter Finals: Garryowen v Old Crescent, Dooradoyle;

Shannon v U.L. Bohemian, Coonagh;

Young Munster v Cork Constitution, Tom Clifford Park;

McInerney Cup: Ardscoil OB v Presentation, 4GUL;

Old Crescent v Thomond, Rosbrien;

Junior Friendly: Bruff v St. Senan’s, Kilballyowen Park, 5pm;

Old Crescent v Abbeyfeale, Rosbrien, 4.30pm;

Sunday, September 20                                                                            

Transfield Cup: Newcastle West v Ennis, Newcastle West;

Mansergh Cup: Nenagh Ormond v Galbally, Nenagh;

Junior 2 Friendly: St. Senan’s v Scariff, Jim Slattery Park;

Under 18 Friendly: Clanwilliam v U.L. Bohemian, Clanwilliam Park, 11am;

Ennis v Kilrush, Ennis, 12.30pm;

Nenagh Ormond v Young Munster, Nenagh, 1.30pm;

Shannon v Old Crescent, Coonagh, 12pm;

Under 16 Friendly: Bruff v Young Munster, Kilballyowen Park, 11.30am;

Under 15 Friendly: Bruff v Ennis, Kilballyowen Park, 12.30pm;

Under 13 Friendly: Old Crescent v Young Munster, Rosbrien, 11.30am;

Wednesday, September 23                                                                           

North Munster Under 20 League A: Bruff v Young Munster, Kilballyowen Park, 7.30pm;

North Munster Under 20 League B: Garryowen v Clonmel, Dooradoyle, 7.30pm;

Shannon  v Nenagh Ormond, Coonagh, 7.30pm;

Thursday, September 24                            

North Munster Under 20 League A: Old Crescent v Ennis, Rosbrien, 7.30pm;