Limerick Rugby Fixtures - January 5 to 12

Limerick Rugby Fixtures - January 5 to 12

LIMERICK rugby fixtures for the period from Thursday, January 5 to Thursday, January 12.

THURSDAY, JANUARY 5

Junior Friendly

Young Munster v Newcastle West, Tom Clifford Park, 7.15pm

FRIDAY, JANUARY 6

Senior Friendly

Shannon v Bruff, Coonagh, 7.30pm

SATURDAY, JANUARY 7

European Champions Cup

Racing 92 v Munster, Stade Yves-du-Manoir, 3.45pm

British & Irish Cup

Doncaster Knights v Munster A, Castle Park;

Cyril Fitzgerald Plate

U.L. Bohemian v Thomond, 4GUL

Gleeson League Section A

Ennis-St. Senan's v Young Munster, Jim Slattery Park, 1.30pm; Newcastle West v Garryowen, Newcastle West, 1.30pm; Richmond v U.L. Bohemian, Richmond Park, 1.30pm; St. Mary's v Old Crescent, Grove Island, 1.30pm

Section B

Carrick-on-Suir v Clanwilliam, Carrick-on-Suir, 1.30pm; Galbally v Thurles, Galbally, 1.30pm; Kilfeacle v Cashel, Kilfeacle, 1.30pm; Waterpark v Clonmel, Ballinakill, 1.30pm;

Donal Walsh Trophy

Bruff v Cork Constitution, Kilballyowen Park, 1.30pm; Garryowen v Sunday's Well, Dooradoyle, 1.30pm; UCC Bloodhounds v UL Bohemian, Mardyke, 1.30pm

Schools Senior Friendly

Crescent College Comp v Belvedere College, Crescent Comp., 11.30am; St. Michael's v St. Munchin's, Dublin, 12pm; St. Michael's B v St. Munchin's B, Dublin, 12pm

Schools Junior Friendly

Crescent College Comp v Belvedere College, Crescent Comp., 11.30am; St. Munchin's v St. Michael's, Corbally, 12pm; St. Munchin's B v St. Michael's B, Corbally, 12pm

Munster Club Under 18 Cup Group 3

Killorglin v Newcastle West-Estuary, Killorglin, 12pm;

Munster Club Under 18 Bowl Group 1

Killarney v Castleisland-Abbeyfeale, Killarney, 11am;

Munster Club Under 16 Cup Group 2

Kinsale v Young Munster, Kinsale, 1pm

Munster Club Under 16 Plate Group 2

Midleton v Garryowen, Towns Park, 12.30pm

SUNDAY, JANUARY 8

Bank of Ireland Munster Junior Cup

Bandon v Kilfeacle, Bandon, 2pm; Dolphin v Muskerry, Irish Independent Park, 2pm; Ennis v Mallow, Ennis, 2pm; Youghal v Sunday's Well, Youghal, 2pm

Munster Seconds League North

Garryowen v Young Munster, Dooradoyle;  Thomond v Bruff, Liam Fitzgerald Park, 7.30pm

Junior Friendly

St. Mary's v Clanwilliam, Grove Island, 2pm; St. Senan's v Galbally, Jim Slattery Park

Schools Senior Friendly

Ardscoil Rís v Bandon Grammar, Ardscoil Rís, 1pm

Munster Club Under 18 Cup Group 1

Bruff v Young Munster, Kilballyowen Park, 12pm

Group 2

Shannon-St. Mary's v Clonakilty, Coonagh, 12.30pm

Group 3

Garryowen v Muskerry, Dooradoyle, 1pm

Munster Club Under 18 Plate Group 1

Richmond v Listowel, Richmond Park, 12pm; Thomond v Clanwilliam, Liam Fitzgerald Park, 12pm

Group 3

Old Crescent v Kinsale, Rosbrien, 11am

Munster Club Under 16 Cup Group 1

Bruff v Skibbereen, Kilballyowen Park, 12pm

Group 2

Galbally v Tralee, Galbally, 1pm

Munster Club Under 16 Plate Group 1 

Newcastle West-Estuary v Thurles, Newcastle West, 12pm

Group 2

Fethard v Abbeyfeale, Fethard, 11am

North Under 15 League

Nenagh Ormond v Ennis, Nenagh, 11.30am; Young Munster v Garryowen, Derryknockane, 11.30am

North Under 15 Conference

Bruff v Newcastle West-Estuary, Kilballyowen Park, 11.30am; Kilrush v Richmond-UL Bohemian, Kilrush, 11.30am

North Under 14 League Section 2

Shannon v Bruff, Coonagh, 11.30am

North Under 13 League Section 1

Bruff v Abbeyfeale, Kilballyowen Park, 12pm; Nenagh Ormond v Garryowen, Nenagh, 11.30am; Young Munster v Newcastle West-Estuary, Derryknockane, 11.30am

Section 2

Shannon v Newport-Ballina-Killaloe, Coonagh, 11.30am; St. Senan's v U.L. Bohemian, Jim Slattery Park, 11.30am

Women's Division 1 Cup

Richmond v Fermoy, Richmond Park, 1pm

Women's Division 1 League

Shannon v U.L. Bohemian, Coonagh, 1pm

WEDNESDAY, JANUARY 11

Schools Senior Friendly

Castletroy College v Roscrea CS, Castletroy, 2pm; P.B.C. v St. Munchin's, Wilton; 

O'Brien Cup

Abbey CBS v Colaiste Chiarain, Collegelands, 1pm

Schools Junior Friendly

Roscrea CS v Ardscoil Rís, Roscrea, tbc; Terenure College v Castletroy College, Terenure

Under 15 Friendly

Crescent College Comp v Castletroy College, Crescent Comprehensive

Under 14 Friendly

Midleton College v Villiers School, Midleton; Rockwell v Castletroy College, Rockwell

THURSDAY, JANUARY 12

O'Brien Cup

Scoil Mhuire & Ide v Salesian College, Newcastle West, 1.30pm