All the weekend Limerick GAA results

All the weekend Limerick GAA results

All Ireland Football Championship Qualifier
Limerick 0-10 Cork 2-12

All Ireland Hurling Championship Qualifier
Limerick 0-15 Clare 0-19

Munster Intermediate Hurling Championship Final
Limerick 2-18 Clare 1-26 AET

Munster Minor Hurling Championship Final
Limerick 0-10 Tipperary 1-24

Football League Division 1
St Patrick’s 2-12 Na Piarsaigh 1-8; Monaleen received walkover from Ballysteen; Dromcollogher-Broadford 3-11 St Kierans 1-11

Football League Division 2
St Senan’s 1-16 Pallasgreen 0-4; Rathkeale 2-11 Athea 0-6; Oola received walkover from Castlemahon; St Senan’s 1-11 Galbally 2-7; Pallasgreen 0-13 Adare 0-13

Football League Division 3
Cappamore 4-8 Mountcollins 0-19; Kilteely/Dromkeen received walkover from Fr Casey’s; Bruff received walkover from Claughaun

Minor Football 13-a-side
Ballylanders 5-8 Athea 1-6

Hurling League Division 1
Kilmallock 0-19 Knockainey 1-14

Hurling League Division 2
Ballybrown 1-14 Monaleen 0-17; Croom 1-20 Garryspillane 2-14

Hurling League Division 3
Bruree 4-19 Blackrock 1-16

Hurling League Division 4
Feohanagh 3-12 Dromcollogher-Broadford 1-17  

Hurling League Division 5
Killeedy 2-21 Croagh-Kilfinny 0-9; Staker Wallace 2-15 Killeedy 1-18

Minor Hurling 13-a-side
Glenroe 6-13 Dromcollogher-Broadford 1-8

City Junior A Hurling Championship
Sponsored by Patsy Nicholas Bar
Monaleen 3-15 Ballybrown 0-17; Old Christians 1-8 Crecora-Manister 0-11

City Junior B Hurling Championship
Kildimo-Pallaskenry 1-22 Na Piarsaigh 2-12; Mungret-St Paul’s 6-10 Claughaun 1-6

City Junior B Football Championship
Sponsored by DJ Daly Team Flag IRL
Mungret-St Pauls 5-13 Claughaun 1-8; Patrickswell 0-11 Abbey Sarsfields 1-5       

East Junior A Hurling Championship
Sponsored by Pierse Motors Tipperary
Doon 1-16 Ahane 1-9

East Junior B Hurling Championship
Sponsored by Pierse Motors Tipperary
Fedamore 1-14 Doon 1-7; Murroe-Boher 3-19 Ballybricken-Bohermore 0-13

Brian Butler Cup
Sponsored by Pierse Motors Tipperary
Doon 1-22 Murroe-Boher 1-11

East Minor Hurling Championship
Sponsored by Pierse Motors Tipperary
Cappamore 3-17 Kilteely-Dromkeen 2-11

East Minor Football Championship
Sponsored by Pierse Motors
Kilteely-Dromkeen 6-5 Pallasgreen 3-6

South Junior A Football Championship
Sponsored by O’Neills Bar Hospital
Croom 1-9 Hospital-Herbertstown 0-8

West Intermediate Hurling Final
Granagh-Ballingarry 3-17 Newcastle West 1-10

West Junior A Hurling Championship
Rathkeale 1-16 Templeglantine 2-7

West Junior B Hurling Championship
Killeedy 4-11 Tournafulla 1-13

West Junior A Football Championship
Monagea 4-9 Gerald Griffins 2-10  

West Junior B Football Championship
Granagh-Ballingarry 5-18 Ballysteen 0-7; Dromcollogher-Broadford 2-17 Glin 1-5

U-14 Hurling Championship Division 1B
Southside Gaels 4-13 Monaleen 3-12

U-14 Football Championship Division 1
Galbally 4-9 Askeaton Ballysteen Kilcornan 2-4

U-14 Hurling Championship Division 1A
Mungret 3-6 Adare 2-3

U-14 Hurling Championship Division 1B
Garryspillane 1-7 Murroe Boher 0-6

U-14 Hurling Championship Division 3A
Killeedy 1-3 Rathkeale 0-4; Templeglantine 4-9 Dromcollogher Broadford 2-1; Askeaton-Ballysteen-Kilcornan 6-10 Tournafulla 1-3

U-14 Hurling Championship Division 3B
Croom 6-12 Mungret St Pauls 0-1; Dromin-Athlacca-Banogue 5-6 Pallasgreen 1-12; South Liberties 2-7 Ballybricken Bohermore 1-2; Glenroe 3-5 Hospital Herbertstown 2-10

U-14 Hurling Cup 13-a-side
Knockainey 5-9 Kilteely Dromkeen 1-4; Ballincurra Gaels gave a walkover to Chaerline

U-14 Hurling Championship Division 2
Knockaderry 3-6 Kildimo Pallaskenry 1-12; Newcastlewest 4-7 Killacolla Gaels 1-6; Bruff 0-12 Belville Gaels 2-6

U-16 Football Championship Division 2B
Oola 4-3 Kilpeacon 1-11

U-14 Hurling Championship Division 2
Granagh-Ballingarry 5-7 Kilmallock 1-7

U-16 Football Championship Division 1B
Kildimo Pallaskenry 4-13 Mungret St Pauls 1-8; Newcastle West 2-9 Fr Casey’s 0-4

U-16 Football Championship Division 1A
Galbally 3-13 Na Piarsaigh 0-3, Monaleen 2-8 Claughaun 1-9

U-16 Football Championship Division 2A
Askeaton Ballysteen Kilcornan 4-10 Dromcollogher Broadford 4-8; Adare 7-12 St Senan’s 2-2; Rathkeale 10-18 Shannon Gaels 4-3

U-16 Football Championship Division 2B
Ballyhoura Gaels 7-7 Pallasgreen 2-8; Kilpeacon 3-13 Killacolla Gaels 4-7; Oola 4-13 Padraig Pearses 2-2

U-16 Football Championship Division 3
Knockainey 3-7 Granagh Ballingarry 2-7; Bruff 10-12 South Liberties 1-2; Cappamore 4-8 Dromin Athlacca Banogue 2-5; Ballylanders 6-10 Athea 1-6

U-16 Football 13-a-side Cup
Kilteely Dromkeen 2-7 Caherconlish 0-9

U-14 Hurling Championship Division 1B
Ballyhoura Gaels received a walk over from Ahane

U-14 Hurling Championship Division 3A
Tournafulla 2-5 St Kieran’s 2-5