Search our Archive

27/07/2021

Limerick GAA Bord na nOg fixtures confirmed

Limerick GAA Bord na nOg fixtures confirmed

Fixtures

Limerick Bord na nÓg: Proudly Sponsored by Mr. Binman

Monday 1st of July 

Shane Hourigan Memorial Cup Under 16 Hurling Division 1

Knockainey v Na Piarsaigh in Knockainey at 7pm

Patrickswell v Newcastle West in Patrickswell at 7pm

Mungret St Pauls v Doon in Mungret at 7pm

Under 16 Hurling Division 2B

Dromin Athlaca/Banogue v Killacolla Gaels in Banogue at 7pm

Cois Laoi Gaels v Dromcollogher/Broadford in Effin at 7pm

Under 16 Hurling Division 3 

Croagh/Kilfinny/Rathkeale v St Kieran's in Rathkeale at 7pm

Askeaton/Ballysteen/Kilcornan v Adare in Askeaton at 7pm

Tuesday 2nd of July 

Under 16 Hurling Division 3 

Croom v Templeglantine in Croom at 7pm

Results:

Limerick Bord na nÓg: Proudly Sponsored by Mr. Binman

Jack Lyons Memorial Cup Under 14 Hurling Division 1 

Mungret St Paul's 1-9, Monaleen 0-5; Na Piarsaigh 1-13, Garryspillane 2-8; Doon 12-13, Kilmallock 1-8;

Under 14 Hurling Division 2A

Caherline 5-8, Murroe/Boher 0-2; Ballybrown 2-8, Bruff 1-11;

Under 14 Hurling Division 2B

Killacolla Gaels 2-10, Kildimo/Pallaskenry 2-8; Adare 6-8, Dromcollogher/Broadford 0-7; Killeedy/Tournafulla 2-16, Granagh/Ballingarry 

2-2; Belville Gaels 7-11, Kilpeacon 3-5;

Under 14 Hurling Division 3A

Pallasgreen 5-9, Na Piarsaigh 0-2; Claughan 5-9, St Patrick's 1-7; Glenroe 2-8, South Liberties 1-11;

Under 14 Hurling Division 2A

Hospital/Herbertstown 1-9, Cappamore 1-5;

Under 14 Hurling Division 3B

Templeglantine 6-13, Croagh/Kilfinny/Rathkeale 2-1;

Shane Hourigan Memorial cup Under 16 Hurling Division 1

Bruff 2-15, Cappamore 0-18; 

Under 14 Football 13Aside 

Newcastle West 11-6, Mountcollins 4-2;

Under 14 Football Division 1 Shield Final

Mungret St Paul's 4-13, Oola 3-2;

Gerry Molymeaux Memorial Cup Under 16 Football Division 1

Mungret St Paul's 3-10, St Kieran's 0-6; Fr Caseys 7-11, Galbally 1-8;

Under 16 Hurling Division 2B

Belville Gaels 0-19, Knockaderry/Monagea 0-13;

Under 14 Hurling Division 3A

South Liberties 4-12, Blackrock 2-9;

Under 14 Football Division 2 Shield Semi Final 

Kilpeacon 3-6, Dromcollogher/Broadford 2-7;

Under 14 Football Division 2 Semi Final 

Adare 4-11, Claughaun 4-4;

Under 14 Football Division 2 Shield Semi Final


Kilacolla Gaels 8-6, Cappamore 3-6

More News

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.