Munster Rugby weekend results

Leader Reporter

Reporter:

Leader Reporter

Email:

sport@limerickleader.ie

Munster Rugby weekend results

This weekend's Munster Rugby results

Youths U17 Inter County Blitz: 

Clare 12, Cork Red 5, ;

East Munster 7, Kerry 5, ;

East Munster 5, Clare 10, ;

Cork White 0, Cork Red 0, ;

East Munster 0, Cork White 7, ;

Clare 19, Kerry 7, ;

Kerry 5, Cork Red 17, ;

Clare 7, Cork White 0, ;

Cork Red 8, East Munster 3, ;

Cork White 12, Kerry 0, ; 

Bank of Ireland Munster Junior Plate: 

Old Crescent 15, Tralee 22, final; 

Munster - Junior League Division 1:

 Kilfeacle and District 10, Abbeyfeale 0, abandoned 3/3/19; 

Munster Senior Seconds League Division 1:

Cork Constitution , UCC , Conceded by UCC;

Garryowen , Highfield , Conceded by Highfield;

Young Munster , Shannon , Conceded by Young Munster; 

Munster Senior Seconds League Division 2: 

Sundays Well , Nenagh Ormond , Conceded by Nenagh Ormond; 

Womens Munster Senior Cup: 

Carrick-on-Suir 8, Thurles 25, Result on the day; 

North Munster Webb Cup: 

Clonmel 5, Thurles 34, ;

Carrick-on-Suir 17, Old Crescent 38, ;

Shannon 25, Presentation 14, ;

Ardscoil Old Boys 28, Garryowen 15, ; 

North Munster Carroll Plate: 

Clanwilliam , Fethard & District , Not Played;

Newcastle West-Abbeyfeale 28, Richmond 24, ;

St Senans 12, Scariff 31, ; 

South - Dave Dineen Cup:

Muskerry , UCC , Conceded by UCC; 

South - ONeill Cup: 

Kinsale 19, Charleville 6, ; 

Schools U19 O Brien Cup : 

Waterpark College 12, Schull CS 43, Semi Final;

Schools U16 King Cup: 

Charleville CBS 21, Rice College-Ennis 29, Semi Final; 

Schools U15 Cleary Cup: 

High School CBS-Clonmel 7, Newtown School 11, Final; 

Schools U15 McCarthy C Play Offs:

Colaiste Ide agus Iosef-Abbeyfeale 32, Pobailscoil Chorca Dhuibhne 10, ; 

Schools U15 Development A Cup: 

Christian Brothers Cork 36, Rockwell 7, Final; 

Schools U15 Development B Cup: 

Christian Brothers Cork 38, St Munchins 21, Final; 

Schools U15 Development A Bowl: 

Bandon Grammar School 14, Castletroy College 17, Final;

Youth South Munster U18 Cup 2019: 

Cork Constitution , Clonakilty , Conceded by Clonakilty;

Kinsale 17, Mallow 26, ; 

Youths South Munster U18 Development Cup 2019:

Sundays Well 10, Cork Constitution B 0, ; 

Youths Under 18 North Munster Cup: 

Newcastle West-Estuary 34, Shannon-St Marys 17, CUP SEMI FINAL;

Shannon-St Marys 29, Old Crescent 0, CUP SEMI FINAL; 

Youths South Munster U16 Cup 2019: 

Skibbereen 25, Clonakilty 12, ;

Cork Constitution , Bandon RFC , Conceded by Bandon RFC;

Sundays Well 27, Douglas-Carrigaline 12, ;

 Youths South Munster U16 Development Cup 2019: 

Charleville 17, Muskerry 33, ;

Cobh Pirates 10, Crosshaven 25, ;

Youghal 62, Ballincollig 5, ; Bantry Bay , Fermoy , Conceded by Fermoy;

 Youths U16 East Munster plate: 

Carrick-on-Suir 10, Clonmel 5,

East Munster U16 plate final; 

Munster Club U16 Friendlies : 

Killorglin 12, Killarney 47, West Munster cup;

Listowel-Tralee 0, Castleisland 7,

West Munster cup; 

Youths Under 16 North Munster Cup: 

Newcastle West-Estuary 12, Nenagh Ormond 42, ;

Bruff 10, Young Munster 5, CUP SEMI FINAL; 

Youths Under 15 North Munster Cup: 

Nenagh Ormond 28, Ennis 27, Quarter Final;

Bruff 22, Newcastle West-Estuary 7, ; Shannon 17, Garryowen 38, Cup quarter final; 

Youths U15 North Section 1: 

UL Bohemian 19, Old Crescent 27, League Final; 

Youth South Munster U14 Development Cup 2019: 

Sundays Well 45, Mallow 17, ; Carrigaline/Dolphin/Douglas 21, Youghal 14, ;

 Youths Under 14 North Munster Cup: UL Bohs-St Marys 26, Ennis 36, Cuo 1/4 Final; 

Youths U13 East Munster cup : 

Waterpark 52, Clanwilliam 10, U13 east munster cup final;

 YOUTHS UNDER 13 NORTH MUNSTER LEAGUE: 

Ennis 14, St Marys-Richmond-UL Bohs 10,

League Semi final; Garryowen 0, Shannon Blues 5,  League semi final; 

Youths Under 13 North Munster Conference: Nenagh Ormond 26, Shannon Blacks 19, Conference Final;