Limerick Schoolboy/girl soccer fixtures

Leader Reporter

Reporter:

Leader Reporter

Email:

sport@limerickleader.ie

Limerick Schoolboy/girl soccer fixtures

Limerick Schoolboy/girl soccer fixtures

Limerick District Schoolboy/Girl League Fixtures

Saturday, 24 March

U-7 Red Group  

Fairview Rangers v Limerick; 9.45 Fairgreen

Mungret Regional 1 v Pike Rovers; 9.45 Mungret

Regional United 1 v Newport Town; 9.45 Dooradoyle

Corbally United 1 v Aisling Annacotty 1; 9.45 Athlunkard

U-7 Blue Group  

Geraldines v Janesboro; 9.45 Garryowen

Caherdavin Celtic v Granville Rangers; 9.45 Greenhills

Carew Park v Parkville; 9, 45 Carew Park

Corbally United 2 v Aisling Annacotty 2; 9.45 Athlunkard;

U-7 Green Group  

Bridge Celtic v Caherconlish; 9.45 Bridgetown;

Mungret Regional 2 v Moyross United; 9.45 Mungret;

Regional United 2 v Lourdes United; 9.45 Dooradoyle;

Corbally United 3 v Aisling Annacotty 3; 9.45 Athlunkard


U-10 Red Group

Pike Rovers 1 v Aisling Annacotty 2; 11.am Pike Grounds; A. Walsh

Limerick v Aisling/Annacotty 1; 11.am Hogan Park K. McNamara

Regional United 1 v Coonagh United; 11.am Dooradoyle; Mike Monahan

Shelbourne 1 v Corbally United 1; 11.am Shelbourne Park T. Joyce

 

U-10 Blue Group  

Corbally United 2 v Caherdavin Celtic; 11.am Athlunkard; J. Mulligan

Regional United 2 v Carew Park; 12.30 Dooradoyle; Mike Monahan

Mungret Regional 1 v Fairview Rangers; 11.am Mungret; F. O’Donovan

Lisnagry v Aisling Annacotty 3; 11.am Scanlon Park F. O’Neill

 

U-10 Green Group  

Mungret Regional 2 v Newport Town 2; 12.30 Mungret; F. O’Donovan

Newport Town 1 v Caherconlish; 11.am Newport; M. Bourke

Janesboro v Pike Rovers 2; 11.am Pearse Stadium; J. Clancy

Parkville v Ballynanty Rovers; 11.am Knockalisheen; D. Downing

 

U-10 Brown Group  

Lisnagry 2 v Bridge Celtic; 12.30 Scanlon Park F. O’Neill

Aisling Annacotty 5 v Aisling Annacotty 4; 11.am Newtown Park D. Weldrick

Regional United 3 v Corbally United 3; 2.pm Dooradoyle; Mike Monahan

Star Rovers v Geraldines; 11.am Lee Estate; Martin Monaghan

Shelbourne 2 v Moyross United; 12.30 Shelbourne Park T. Joyce

 

U-12, Shannon Ices Premier League  

Caherdavin Celtic A v Aisling Annacotty B 11.am Greenhills; D. Brosnan

Fairview Rangers A v Newport Town A 11.am Fairgreen; P. O’Brien

Regional United A v Limerick 12.30 Dooradoyle AWP; J. Clancy

Mungret Regional A v Aisling Annacotty A 2pm Mungret; F. O’Donovan

 

U-12 Division One League  

Bridge Celtic A v Pike Rovers A 11.am Bridgetown; T. Mannion

Corbally United A v Lisnagry 12.30 Athlunkard; J. Mulligan

Granville Rangers v Summerville Rovers 11.am Glenbrook; J. Galvin


U-12 Division Two League  

Ballynanty Rovers v Geraldines 11.am Shelbourne Park J. Reilly

Carew Park v Fairview Rangers B 11.am Carew Park G. Clancy

Aisling Annacotty C v Regional United B 2pm Annacotty AWP; B. Higgins

 

U-12 Division Three League  

Caherdavin Celtic B v Pike Rovers B 12.30 Greenhills; Martin Monaghan

Bridge Celtic B v Regional United C 12.30 Bridgetown; T. Mannion

Aisling Annacotty D v Shelbourne B 3.30 Annacotty AWP; B. Higgins

 

U-14, Hynan Travel Premier League  

Corbally United A v Caherdavin Celtic A 2pm Athlunkard; J. Mulligan

Fairview Rangers A v Aisling Annacotty A 12.30 Fairgreen; J McNamara

Mungret Regional A v Regional United A 12.30 Castlemungret; A. Galvin

 

U-14 Division One League  

Shelbourne F.C v Fairview Rangers B 2pm Shelbourne Park S. Vasilenko

Geraldines v Summerville Rovers 12.30 Rathuard; M. Kiely

Regional United C v Janesboro 2.pm Dooradoyle AWP; R. Broe

Newport Town B v Aisling Annacotty B 12.30 Newport; M. Bourke

Parkville v Aisling Annacotty C 12.30 Knockalisheen; D. Downing

Carew Park v Regional United B 12.30 Carew Park G. Clancy

 

U-16 Premier League  

Caherdavin Celtic v Corbally United A 2pm Greenhills; Martin Monaghan

Regional United A v Mungret Regional 3.30 Dooradoyle AWP; R. Broe

 

U-16 Division One League  

Fairview Rangers B v Regional United B 2.pm Fairgreen; J. McNamara

Aisling Annacotty B v Ballynanty Rovers 11.am Kilonan; D. Power

Geraldines v Newport Town 2pm Rathuard; M. Kiely


Monday, 26 March   

U-13, Hynan Travel Premier League  

Aisling Annacotty A v Fairview Rangers A 6.30 Annacotty; D. Power

Limerick v Shelbourne A 6.30 Hogan Park R. Broe

Pike Rovers v Mungret Regional A 6.30 Pike Grounds; K. Gorman

Corbally United A v Aisling Annacotty B 6.30 Athlunkard; J McNamara

 

U-13 Division One 1 League  

Parkville A v Caherdavin Celtic 6.30 Knockalisheen; M. Bourke

Newport Town A v Summerville Rovers 6.30 Newport; T. Mannion

Carew Park v Regional United A 6.30 Carew Park J. Clancy

Ballynanty Rovers v Bridge Celtic A 6.30 Shelbourne Park P. O’Brien

 

U-13 Division Two League  

Janesboro v Corbally United B 6.30 Pearse Stadium; J. Curran

Fairview Rangers B v Geraldines 6.30 Fairgreen; D. Downing

Lisnagry v Regional United B 6.30 Scanlon Park Mike Monahan

Mungret Regional B v Shelbourne B 6.30 Mungret; J. Galvin

 

U-13 Division Three League

Newport Town B v Aisling Annacotty C 6.30 Newport; K. McNamara

Corbally United C v Granville Rangers 6.30 Athlunkard; J. Rooney


Wednesday March 28th  

U-11 Red Group  

Lisnagry FC v Limerick FC; 6.30 Scanlon Park A. Walsh

Corbally United 1 v Mungret Regional 1; 6.30 Athlunkard; T. Mannion

 

U-11 Blue Group  

Aisling Annacotty 2 v Corbally United 2; 6.30 Newtown Park D. Weldrick

 

U-11 Brown Group  

Parkville v Moyross United; 6.30 Knockalisheen; K. McNamara

Granville Rangers 2 v Pike Rovers 2; 6.30 Glenbrook; J. Curran

Caherdavin Celtic 2 v Aisling Annacotty 4; 6.30 Greenhills; P. O’Brien

 

U-11 White Group  

Aisling Annacotty 5 v Newport Town 2; 6.30 Newtown Park J. Mulligan

 

U-15 Premier League  

Summerville Rovers v Caherdavin Celtic; 6.30 Portland Park D. Power

Janesboro v Fairview Rangers A; 6.30 Pearse Stadium; Martin Monaghan

Mungret Regional v Regional United A; 6.30 Castlemungret; R. Broe

Aisling Annacotty A v Newport Town A; 6.30 Annacotty; K. Gorman

 

U-15 Division One League  

Regional United B v Corbally United A; 6.30 Dooradoyle; A. Galvin

Shelbourne v Fairview Rangers B; 6.30 Shelbourne Park F. O’Neill

 

U-15 Division One 1 League/Cup  

Geraldines v Corbally United B; 6.30 Garryowen; B. Higgins

 

U-15 Div 2 League/Cup  

Newport Town B v Aisling Annacotty B; 6.30 Newport; M. Kiely

 

Friday, 30 March  

U-12, Shannon Ices Premier League  

Aisling Annacotty B v Caherdavin Celtic A 6.30 Annacotty B Higgins

Limerick v Newport Town A 6.30 Hogan Park G Clancy

 

U-12 Division One League

Granville Rangers v Shelbourne A 6.30 Glenbrook K. McNamara

Pike Rovers A v Lisnagry 6.30 Pike Grounds T. Mannion

Bridge Celtic v Corbally United A 6.30 Bridgetown D. Downing


U-12 Division Two League

Carew Park v Aisling Annacotty C 6.30 Carew Park J. Clancy

Geraldines, v Parkville 6.30 Garryowen J. Curran

Ballynanty Rovers v Regional United B 6.30 Shelbourne Park T. Joyce

Caherdavin Celtic B v Aisling Annacotty D 6.30 Greenhills; J. Rooney

Mungret Regional C v Caherconlish 6.30 Mungret J. Galvin


U-14, Hynan Travel Premier League  

Mungret Regional A v Caherdavin Celtic 6.30 Castlemungret; A. Galvin

Fairview Rangers A v Newport Town A 6.30 Fairgreen; J. McNamara

Corbally United A v Regional United A 6.30 Athlunkard; M. Kiely

 

U-14 Division One League  

Regional United C v Carew Park 6.30 Dooradoyle; J. Reilly

Summerville Rovers v Fairview Rangers B 6.30 Portland Park F. O’Donovan

Parkville v Regional United B 6.30 Knockalisheen; M. Bourke

Aisling Annacotty C v Janesboro 6.30 Kilonan; J. Mulligan

Newport Town B v Corbally United B 6.30 Newport; F. O’Neill