Munster Rugby weekend results

Donn O'Sullivan

Reporter:

Donn O'Sullivan

Email:

donn.osullivan@limerickleader.ie

Munster Rugby weekend results

Round up of all the Munster Rugby domestic results

Mc Elligott Cup: Killarney 15, Corca Dhuibhne 3;
Transfield Cup: Newcastle West 29, St Senans 13; Thomond 7, Richmond 34; Young Munster 11, St Marys 22; Old Crescent 22, Shannon 44;
McInerney Cup: St Senans 22, Newcastle West-Abbeyfeale 5; St Marys 7, Shannon 18; Scariff 12, Richmond 28; Old Crescent 19, Garryowen 29;
Donal Walsh S. Munster Qualifying Blitz: Sundays Well 0, Cork Constitution 25; Cork Constitution 35, Highfield 0; Dolphin 7, UCC 10; UCC Beagles 26, Highfield 0; Sundays Well 12, Dolphin 7;
South - Dennehy Cup: Mallow , Bandon RFC ; Highfield 8, Cork Constitution 9;
South - Cork County Cup: Kanturk 31, Bandon RFC 27;
South - O Neill Cup: Mallow , Bantry Bay ; Crosshaven 34, Ballincollig 16; Kinsale 21, Mitchelstown 12;
South - O Sullivan (Muskerry) Cup: Ballincollig , Fermoy ; Muskerry 24, Cobh Pirates 19;
Junior Friendly: Muskerry 11, Fermoy 6; Old Christians , Dolphin ; Charleville 12, Kilfeacle and District 15; Waterford City 10, Thurles 14; Castleisland 0, Abbeyfeale 10;
Junior 1 Friendly: Clanwilliam 7, Waterpark 14; Charleville 12, Kilfeacle and District 15;
Junior 2 Friendly: Skibbereen 24, Dunmanway 24; UL Bohemian , Newport ;
Womens Senior Friendly: St Marys 0, Shannon 71;
North Munster U20 League- A: Old Crescent , Newcastle West ;
North Munster U20 League- B: Nenagh Ormond 5, Garryowen 59;
North Munster U20 League- C: Young Munster 42, Bruff 14;
Munster Club U18 Friendlies: Sundays Well 0, Ballincollig 22; Crescent College Comprehensive 68, Waterpark 5; Bruff 14, Glenstal Abbey 28; Midleton 7, Cork Constitution 22;
Munster Club U16 Friendlies: Nenagh Ormond 7, Thurles 12; Crosshaven 7, Kinsale 28; Old Christians 7, Douglas-Carrigaline 34; Highfield 10, Sundays Well 12; Cobh Pirates 15, Midleton 22;
Under 15 Section 2 North: Garryowen 5, Young Munster 31; St Senans , Richmond ; Newcastle West-Estuary 10, Nenagh Ormond 15;
Under 13 Development League: Nenagh Ormond 7, Old Crescent 5; St Senans , Shannon Blues 12; Bruff 10, Ennis 7; Thomond 47, UL Bohemian 15;
South Munster U13 Friendly : Douglas-Carrigaline 14, Midleton 25;
Schools U19 Mungret Cup (B Schools): Scoil Muire Gan Smal Blarney 10, St Clements 40; Midleton College 24, Villiers school 10; Colaiste Phobail Bheanntrai 10, High School CBS, Clonmel 31;
Schools U18 Friendlies: Crescent College Comprehensive 68, Waterpark College 5;
Schools U17 Friendlies: Rockwell 15, Crescent College Comprehensive 19;
Schools U16 Mungret Shield (B Schools): Midleton College 26, Villiers school 38; Colaiste Phobail Bheanntrai 19, High School CBS, Clonmel 17;