Limerick GAA fixtures – November 4 to 9

Limerick GAA fixtures – November 4 to 9

LIMERICK GAA fixtures and results for the current period.

FRIDAY, NOVEMBER 4

Premier U-21 FC Group 1

Monaleen v Rathkeale Cappagh in Kilbreedy at 8pm; Adare v Fr. Casey’s in Mick Neville Park Rathkeale at 8pm

Premier U-21 FC Group 2

Newcastle West v Oola in V.T.B.C. at 8pm

SATURDAY, NOVEMBER 5

Limerick IHC Final

Sponsored by Nick Grene Sportsground

Mungret St Pauls v Pallasgreen in Gaelic Grounds at 2pm

Limerick JHC ‘A’ Final

Sponsored by the Woodlands House Hotel

Na Piarsaigh v St Patricks in in Gaelic Grounds at 3pm

Limerick JFC ‘A’ Final

Sponsored by the Woodlands House Hotel

Gerald Griffins v Kilteely-Dromkeen in Ballyagran at 2.30pm

Limerick JFC ‘B’ Semi-final

Sponsored by the Woodlands House Hotel

Dromcollogher/Broadford v Banogue in Kilmallock at 3.30pm

Limerick MHC ‘B’ Semi-final

Ballybrown v Cappamore in Claughaun at 12noon

Limerick MFC ‘A’ Final

Ballysteen v Galbally in Ballyagran at 1pm

West U-21 FC

St Senan’s v Ballysteen in Askeaton at 3pm; Dromcollogher-Broadford v Feohanagh-Knockaderry in Newcastlewest at 3pm

SUNDAY, NOVEMBER 6

Munster Club SHC

Patrickswell v Glen Rovers in Gaelic Grounds at 3.30pm

Munster Club IHC

Monaleen v Kilmoyley (Kerry) in Gaelic Grounds at 1.30pm

MHC ‘B’ Semi-final

Granagh-Ballingarry/Rathkeale v Killacolla Gaels in Feenagh at 12noon

Limerick JHC ‘B’ Final Final

Murroe-Boher v Newcastle West in Croagh at 12noon

WEDNESDAY, NOVEMBER 9

West U-21 FC

Ballysteen v Shannon Gaels in Mick Neville Park at 8pm

RESULTS

Munster Club SFC Quarter-final

Monaleen 0-7 Carbery Rangers (Cork) 2-11

Munster Club JHC Quarter-final

St Patrick's 2-2 Mayfield (Cork) 4-34

Limerick IHC Semi-final replay

Sponsored by Nick Grene Sportground Mgt

Pallasgreen 1-14 Kildimo-Pallaskenry 0-15

Limerick JFC ‘A’ Semi-final

Sponsored by the Woodlands House Hotel

Kilteely-Dromkeen 2-8 Croom 1-6

Limerick JHC ‘B’ Semi-final

Sponsored by the Woodlands House Hotel

Newcastle West 2-12 Cappamore 2-8

Premier U-21 FC

Adare 1-11 Rathkeale-Cappagh 0-7; Newcastle West 2-10 Na Piarsaigh 0-10

MFC ‘A’ Semi Final

Galbally 1-13 Claughaun 1-8

South U-21 Football Championship

Sponsored by Bulgaden Castle

Ballylanders 4-13 Bruff 1-10; Galbally 3-7 Galtee Gaels 2-4

West U-21 A FC

Athea/Mountcollins Rangers 0-12 Dromcollogher-Broadford 2-6

U-13 Football League Division 1 Final

Mungret St Pauls 1-10 Newcastle West 1-8

U-13 Football League Division 2 Final

Murroe Boher 4-3 Knockaderry 0-8

U-15 Hurling League Division 1

Ballybrown 0-8 Mungret St Pauls 1-4

U-13 Football League 13-a-side Final

Galtee Gaels 2-9 Kilteely Dromkeen 2-1

U-16 Football Championship Division 2

Rathkeale 1-16 Ballyhoura Gaels 1-4