Limerick GAA fixtures

Limerick GAA fixtures

Limerick GAA weekly fixtures

Friday October 28

County Primier U-21 Football Championship

Rathkeale/Cappagh v Adare in Mick Neville Park at 7pm

Na Piarsaigh v Newcastle West in Kilbreedy at 8pm

South U-21 Football Championship 

Sponsored by Bulgaden Castle 

Bruff v Ballylanders in Knocklong at 7-30pm

Saturday October 29

Nick Grene Sportground County Intermediate Hurling Championship Semi Final Replay 

Kildimo-Pallaskenry v Pallasgreen in Bruff at 2pm (extra time if required)

Woodlands House Hotel County Junior A Football Championship Semi Final 

Kilteely-Dromkeen v Croom in Claughaun at 2pm 

Woodlands House Hotel County Junior B Football Championship Semi Final

Dromcollogher-Broadford v Banogue in Ballyagran at 3.30pm 

County Minor A Football Championship Semi Final 

Claughaun v Galbally in Caherconlish at 4pm 

County Minor B Hurling Championship Semi Final 

Granagh-Ballingarry-Rathkeale v Killacolla Gaels in Feenagh at 12noon

U-13 Football League Division 1 Final

Mungret St Pauls v Newcastle West in Mick Neville Park at 11am

U-13 Football League Division 3 Final

Dromcollogher-Broadford v Ballylanders in Mick Neville Park at 11am

U-13 Football League Division 2 Final

Knockaderry v Murroe-Boher in Mick Neville Park at 12.30pm

U-15 Hurling League Division 1

Mungret St Pauls v Ballybrown in Mick Neville Park at 2pm

Sunday October 30

AIB Munster Club Senior Football Championship Quarter Final

Monaleen v Carbery Rangers (Cork) in Gaelic Grounds at 3pm 

AIB Munster Club Junior Hurling Championship Quarter Final 

St Patrick's v Mayfield (Cork) in Gaelic Grounds at 1pm 

Woodlands House Hotel County Junior B Hurling Championship Semi Final

Newcastle West v Cappamore in Ballingarry at 12noon 

U-13 Football League 13-a-side Final

Galtee Gaels v Kilteely-Dromkeen in Frank Dineen Park at 10.30 am

Monday October 31

County Minor B Football Championship Semi Final

Pallasgreen v Bruff in Hospital at 2pm

East U-21 Football Championship 

Sponsored by Pierse Motors Tipperary

Pallasgreen v South Liberties in Caherelly at 2pm

Cappamore v Ballybricken-Bohermore in Kilteely at 3pm

U-16 Football Championship Division 2

Rathkeale v Ballyhoura Gaels in The Bog Garden at 3pm

Wednesday November 2

Woodlands House Hotel County Junior B Football Championship Semi Final

Granagh-Ballingarry v Oola in Kilbreedy at 7.30pm