Here are this week's Limerick GAA fixtures

Here are this week's Limerick GAA fixtures

All Bord na nOg games at 6.30 unlessstated otherwise. First named team at home unless stated otherwise

FRIDAY, SEPTEMBER 30
Limerick SFC Semi Final
Na Piarsaigh v Dromcollogher-Broadford in Mick Neville Park at 7.30pm

South Minor B Hurling Championship Final
Sponsored by AIB Bank Kilmallock
Kilacolla Gaels v Hospital-Herbertstown in Kilbreedy at 6.30pm

South Junior B Football Championship Final
Sponsored by Sheehys Centra Kilfinane
Camogue Rovers v Banogue in Kilbreedy at 8pm

SATURDAY, OCTOBER 1
Limerick SHC Cup Cup Semi Final

South Liberties v Bruff in Caherconlish at 2pm

Limerick IHC Semi-finals
Sponsored by Nick Grene Sportsground Mgt
Kildimo/Pallaskenry v Pallasgreen in Bruff at 2pm; Mungret/St. Paul’s v Glenroe in Bruff at 3.45pm

Limerick IFC Quarter-final replay
Sponsored by Griffins Coaches (extra time if Required)
Castlemahon v Galbally in Kilmallock at 2pm

Premier MFC Semi Final
Rathkeale v Fr Casey’s in Newcastlewest at 2pm

City JFC ‘B’ Final
Ballybrown v St. Patrick’s in Rathbane at 3.30pm

South JFC ‘A’ Final
Sponsored by O Neills Bar Hospital
Croom v Bruree in Hospital at 3pm

West MFC ‘A’ Final
Ballysteen v Claughaun in The Bog Garden at 2.30pm

West U-21 FC
St Senan’s v Athea/Mountcollins Rangers in Ballyhahill at 2.30pm

U-16 Hurling Cup 13-a-side Final
Hospital Herberstown v Kilteely Dromkeen at 11am in Claughaun

U-16 Hurling Championship Division 2 Final
Ballybrown v Kilmallock at 11.30am in Mick Neville Park

U-14 Football Division 1 Final
St Patricks V Newcastlewest at 1pm in Mick Neville Park

U-16 Hurling Division 3 Shield Semi Final
Dromin Athlacca Banogue v South Liberties at 11am

U-16 Hurling Shield Division 1 Semi Final
Doon v Bruff at 11am; Kildimo Pallaskenry v Adare at 11am

U-16 Hurling Shield Semi Final
Pallasgreen v Kilpeacon at 11am

U-16 Hurling Championship Division 1 Semi Final
Patrickswell v Garryspillane at 1.30pm in Claughaun; Mungret St Pauls v Na Piarsaigh at 12.15 in Claughaun

U-16 Football Championship Division 2 Semi Final
Askeaton Ballysteen Kilcornan v Ballyhoura Gaels 11am in Mick Neville Park

SUNDAY, OCTOBER 2
Limerick SHC Quarter-final replay
Sponsored by Limerick Credit Unions
Extra time if required
Ahane v Ballybrown in Gaelic Grounds at 3.45pm

Limerick SHC semi-final
Kilmallock v Patrickswell in Gaelic Grounds at 2pm

Limerick SHC Cup semi-final
Na Piarsaigh v Knockainey in Claughaun at 12noon

Limerick SFC Semi-final
Sponsored by Irish Wire Products Ltd
Monaleen v St. Patrick’s in Gaelic Grounds at 8pm

Limerick IHC Cup Semi-final
Sponsored by Nick Grene Sportsground Mgt
Dromin/Athlacca v Claughaun/Old Christian’s in Clarina 12noon

Limerick JHC ‘B’ Quarter-finals
Granagh/Ballingarry v Ballybrown in Croagh at 12noon; Camogue Rovers v Cappamore in Kilteely at 12noon; Garryspillane v Murroe/Boher in Caherconlish at 12noon; Newcastle West v Mungret/St. Paul’s in The Bog Garden at 5pm

Minor 13-a-side Hurling Playoff
Croom v Crecora in Mick Neville Park at 7.30pm

South Minor Football Championship
Sponsored by AIB Bank Kilmallock
Bruff v Galbally in Knocklong at 12.30pm

U-14 Football Championship Division 2 Final
Murroe Boher v Killacolla Gaels at 12 noon in Hospital

U-14 Hurling Cup 13-a-side Final
Caherline v Knockainey at 1.30pm in Hospital

U-13 Football League 13-a-side
Galtee Gaels v Kilteely Dromkeen at 5.30pm

U-14 Football Championship Division 3 Final
Croom v Ballylanders at 3pm in Hospital

MONDAY, OCTOBER 3
U-13 Football League Division 1A
Galbally v Mungret St Pauls at 6.15 pm

U-13 Football League Division 1B
Monaleen v Newcastle West at 6.15pm

U-13 Football League Division 2A
Askeaton Ballysteen Kilcornan v Adare at 6.15pm; St Kieran’s v St Senans at 6.15pm

U-13 Football League Division 2B
Bruff v Dromin Athlacca Banogue at 6.15pm; Oola v St Patricks at 6.15pm; Murroe Boher v Na Piarsiagh at 6.15pm

U-13 Football League Division 3A
Croom v Patrickswell at 6.15pm; Kilpeacon v Athea at 6.15pm

U-13 Football League Division 3B
Mungret St Pauls v Pallasgreen at 6.15pm; Ballylanders v Monaleen at 6.15pm

U-16 Hurling Shield Playoff
Ballyhoura Gaels v Cappamore at 7pm in Kilbreedy

TUESDAY, OCTOBER 4
Premier MFC Semi Final
Mungret/St. Paul’s v Monaleen in Mick Neville Park at 7.30pm

WEDNESDAY, OCTOBER 5
West MHC ‘A’ Final
Kildimo-Pallaskenry v Newcastle West in Mick Neville Park at 6.30pm

West JFC ‘B’ Final
Granagh/Ballingarry v Dromcollogher-Broadford in Mick Neville Park at 8pm