Here are this week's Limerick GAA Fixtures

Here are this week's Limerick GAA Fixtures

All Bord na nOg ames at 7.15 unless stated otherwise. First named team at home unless stated otherwise.

THURSDAY, AUGUST 25
Limerick SFC
Sponsored by Irish Wire Products Ltd
Rathkeale v Ballysteen in Newcastle West at 6.30pm; Pallasgreen v Newcastle West in Kilmallock at 6.30pm

Limerick IFC
Sponsored by Griffins Coaches
Glin v Bruff in Mick Neville Park Rathkeale at 8pm; Athea v Mountcollins in Abbeyfeale at 6.30pm

East Junior B Football Championship
Knockane v Oola in Knockane at 6.45pm

South Junior B Hurling Championship
Sponsored by Dan Dooley Motors Knocklong
Dromin-Athlacca v Kilmallock in Hospital at 6.45pm

FRIDAY, AUGUST 26
Limerick SFC
Sponsored by Irish Wire Products Ltd
Ballylanders v Oola in Bruff at 6.30pm; St Patrick’s v Dromcollogher/Broadford in Kilmallock at 6.30pm; Monaleen v Fr Casey’s in Askeaton at 6.30pm

Limerick IFC
Sponsored by Griffins Coaches
Claughaun v Cappamore in Caherconlish at 6.30pm

Premier MFC
Kildimo-Pallaskenry v Monaleen in Pallaskenry at 7pm

East Junior A Football Championship
Fedamore v South Liberties in Fedamore at 6.45pm

West Junior A Football Championship Semi Final
Monagea v Newcastle West in Quaid Park Coolyroe at 6.45pm

SATURDAY, AUGUST 27
Limerick SFC
Sponsored by Irish Wire Products Ltd
St Kieran’s v Na Piarsaigh in Ballingarry at 6.30pm

Limerick IFC
Sponsored by Griffins Coaches
Adare v Castlemahon in The Bog Garden Rathkeale at 6.30pm; Cappagh v St. Senan’s in Askeaton at 6.30pm

East Junior A Hurling Championship Final
Ballybricken-Bohermore v Caherline in Cappamore at 6pm

South Junior Football Championship
Sponsored by O Neills Bar Hospital
Croom v Bruree in Banogue at 6.45pm

South Junior B Hurling Championship
Sponsored by Dan Dooley Motors
Effin v Camogue Rovers in Kilfinane at 6.45pm

South Junior B Football Championship
Sponsored by Sheehys Centra Kilfinane
Galbally v Castletown/Ballyagran in Hospital at 6.45pm

SUNDAY, AUGUST 28
City Junior B Hurling Championship Final
Mungret-St Pauls v Ballybrown in Rathbane at 6pm

East Minor A Hurling Championship Final
Kilteely-Dromkeen v Pallasgreen in Caherconlish at 5pm

East Junior B Hurling Championship Final
Cappamore v Murroe-Boher in Caherconlish at 6.30pm

South Junior A Hurling Championship
Sponsored by Dan Dooley Motors Knocklong
Kilmallock v Bruff in Hospital at 6.45pm

West Senior Hurling Final
Adare v Granagh-Ballingarry in The Bog Garden Rathkeale at 6.45pm

West Junior B Football Championship Semi Final
Knockaderry v Dromcollogher-Broadford in Quaid Park Coolyroe at 6.45pm

MONDAY, AUGUST 29
Limerick IFC
Sponsored by Griffins Coaches
Mungret-St. Paul’s v Galbally in Bruff at 6.30pm

East Junior B Football Championship
Oola v Ballybricken Bohermore in Oola at 6.45pm

U-16 Football Championship Division 3
South Liberties v Athea; Bruff v Granagh-Ballingarry; Cappamore v Knockainey; Dromin/Athlacca-Banogue v Ballylanders

U-16 Football 13-a-side cup
Galtee Gaels v Kilteely-Dromkeen

U-15 League Division 1 Play-off
Fr Casey’s v St Kieran’s at 7pm

U-16 Hurling Cup 13-a-side
Hospital-Herbertstown v Rathkeale

U-16 Hurling Championship Division 2A
Claughaun v Ballybrown; Ballyhoura Gaels v Monaleen; Ahane v Pallasgreen

U-16 Hurling Championship Division 2B
Kilmallock v Dromcollogher-Broadford; Croagh-Kilfinny v Newcastle West; Granagh-Ballingarry v Kilpeacon; St Kieran’s v Killacolla Gaels

U-16 Hurling Division 3
Dromin Athlacca-Banogue v South Liberties; Knockainey v Caherline; Askeaton Ballysteen/Kilcornan v Tournafulla

U-16 Hurling Championship Division 1
Padraig Pearses v Mungret St. Pauls; Adare v Kildimo Pallaskenry; Na Piarsaigh v Garryspillane; Bruff v Doon

TUESDAY, AUGUST 30
Premier MFC
Newcastle West v St. Patrick’s in Newcastlewest at 6.30pm; Monaleen v Rathkeale in Monaleen at 6.30pm; Adare v Kildimo-Pallaskenry in Adare at 6.30pm; Fr Casey’s v Mungret St. Paul’s in Abbeyfeale at 7pm

East Minor Football Championship
Ballybricken-Bohermore v Kilteely-Dromkeen in Caherelly at 6.30pm; Pallasgreen v Ahane in Pallasgreen at 6.30pm; Oola v Cappamore in Oola at 6.30pm