Here's all of this week's Limerick GAA fixtures

Here's all of this week's Limerick GAA fixtures

All Bord na nOg matches are at 7.15 unless stated otherwise. First named team at home unless stated otherwise.

THURSDAY, AUGUST 4
Hurling League Division 1
Na Piarsaigh v  Doon in Caherdavin at 7pm

Hurling League Division 2
Monaleen v Bruff in Monaleen at 7pm

Hurling League Division 4
Kilmallock v St Kierans in Kilmallock at 7pm

Minor Football 13-a-side
Athea v Croom in Athea at 7pm

City Junior B Hurling Championship
Sponsored by DJ Daly Team flag IRL
Kildimo-Pallaskenry v Claughaun in Claughaun at 7:30pm

City Junior B Football Championship
Sponsored by DJ Daly Team flag IRL
Ballincurra Gaels v Patrickswell in Ballinacurra at 7.30pm

East Junior A Football Championship
Sponsored by Pierse Motors Tipperary
Fedamore v Pallasgreen in Fedamore at 7.30pm; Kilteely-Dromkeen v Ahane in Kilteely at 7.30pm

South Junior B Hurling Championship
Bruree v Garryspillane in Hospital at 7.30pm

West Intermediate Football Semi Final  
Mountcollins v Cappagh in Knockaderry at 7.15pm (extra time if required)

U-16 Football Championship Division 1A
Ahane v Na Piarsaigh

FRIDAY, AUGUST 5
County Intermediate Football Championship
Castlemahon v Athea in Tournafulla at 7.15pm

Premier MFC
Fr Casey’s v St. Patrick’s in Abbeyfeale at 7pm; Monaleen v Mungret St. Paul’s in Monaleen at 7pm

Hurling League Division 3
Bruree v Knockaderry in Bruree at 7.30pm; Dromin-Athlacca v Pallasgreen in Athlacca at 7.30pm

East Minor Hurling Championship
Sponsored by Pierse Motors Tipperary
Pallasgreen v Cappamore in Pallasgreen at 7pm

Minor Football Championship
Sponsored by Pierse Motors Tipperary
Oola v Ballybricken-Bohermore in Oola at 7pm

South Junior A Football Championship
Croom v Galtee Gaels in Hospital at 7.30pm

South Junior B Hurling Championship
Effin v Knockainey in Bruff at 7.30pm; Blackrock v Dromin-Athlacca in Kilmallock at 7.30pm

West Senior Hurling Championship Semi Final
Adare v Newcastle West in Bog Garden Rathkeale at 7.15pm

West Junior B Football Championship
Rathkeale v Mountcollins in Knockaderry at 7.15pm

West Junior A Hurling Championship Quarter Final
Monagea v Askeaton at Ballingarry at 7.15pm (extra time if required)

West Minor Football Championship
Granagh-Ballingarry-Banogue v Claughaun in Banogue at 7.15pm; Shannon Gaels v St Kierans in Ballyhahill at 7.15pm; Knockaderry-Monagea v Dromcollogher-Broadford in Monagea at 7.15pm

U-14 Hurling Championship Division 3A
Templeglantine v Rathkeale at 6.45pm

U-14 Football Championship Division 2A
St Kieran’s v Belville Gaels

SATURDAY, AUGUST 6
Hurling League Division 4
Newcastle West v Kildimo-Pallaskenry in Newcastlewest at 7.30pm

Hurling League Division 5
Templeglantine v Killeedy in Tournafulla at 7pm

City Junior A Hurling Championship
Sponsored by Patsy Nicholas Bar
Ballybrown v Crecora-Manister in Mungret at 7pm; St Patricks v Na Piarsaigh in Monaleen at 7pm       

East Junior B Hurling Championship
Sponsored by Pierse Motors Tipperary
Pallasgreen v Doon in Pallasgreen at 7pm; Ballybricken-Bohermore v Fedamore in Caherelly at 7pm

West Junior A Hurling League Final
Templeglantine v Killeedy in Tournafulla at 7pm

SUNDAY, AUGUST 7
All Ireland MHC Semi Final
Limerick v Dublin in Croke Park at 1.30pm

County Hurling League Division 3
Pallasgreen v Bruree in Pallasgreen at 7.30pm

South Junior B Hurling Championship
Camogue Rovers v Kilmallock in Bruff at 7.30pm

West Junior B Hurling Championship
Askeaton v Tournafulla in Rathkeale at 7pm; Killeedy v Feohanagh in Dromcollogher at 7pm; Feenagh-Kilmeedy v Newcastlewest in Knockaderry at 7pm

U-14 Football Championship Division 3A
Dromcollogher Broadford v Rathkeale at 11.30 am; Croom v Patrickswell at 7pm

MONDAY, AUGUST 8
Hurling League Division 1
Doon v Kilmallock in Kilmallock at 7.30pm

Minor Hurling 13-a-side
Croom v Tournafulla in Croom at 7.30pm

City Junior B Hurling Championship
Sponsored by DJ Daly Team flag IRL Pallaskenry
Mungret St Pauls v Na Piarsaigh in Caherdavin at 7pm; Claughaun v Ballybrown in Clarina at 7pm

U-16 Football Championship Division 1B
Kildimo-Pallaskenry v Newcastle West; Mungret St Paul’s v St Kiernan’s

U-16 Football Championship Division 1A
Monaleen v Galbally; Claughaun v Ahane

U-16 Football Championship Division 2A
St Senan’s v Askeaton Ballysteen Kilcornan; Shannon Gaels v Dromcollogher Broadford; Adare v Rathkeale

U-16 Football Championship Division 2B
Ballyhoura Gaels v Oola; Padraig Pearse v Kilpeacon; Pallasgreen v Killacolla Gaels

U-16 Football Championship Division 3
Dromin-Athlacca Banogue v Athea; Bruff v Knockainey; Ballylanders v Granagh-Ballingarry; Cappamore v South Liberties

U-16 Football 13-a-side Cup
Kilteely-Dromkeen v Hospital-Herbertstown

U-14 Hurling Championship Division 3A
Templeglantine v Tournafulla         

TUESDAY, AUGUST 9
Premier MFC
Adare v Newcastle West in Adare at 7pm

Premier MHC
Monaleen v Patrickswell in Monaleen at 7.30pm; Murroe-Boher v Garryspillane in Boher at 7.30pm; Mungret-St Paul’s v Doon in Mungret at 7.30pm; Na Piarsaigh v Kilmallock in Caherdavin at 7.30pm

Hurling League Division 1
Na Piarsaigh v Adare in Caherdavin at 7pm; Murroe-Boher v Ahane in Murroe 7pm

Hurling League Division 4
St Kierans v Feenagh-Kilmeedy in Coolcappa at 7pm; Dromcollogher-Broadford v Monagea in Dromcollogher at 7pm

Hurling League Division 5
Claughaun-Old Christians v Killeedy in Claughaun at 7.45pm

Minor Hurling 13-a-side
Dromcollogher-Broadford v Killeedy in Dromcollogher at 7.30pm; Glenroe v Askeaton in Glenroe at 7.30pm; Dromin-Athlacca v Tournafulla in Athlacca at 7.30pm

East Minor Football Championship
Sponsored by Pierse Motors, Tipperary
Kilteely-Dromkeen v Cappamore in Kilteely at 7.15pm; Oola v South Liberties in Oola at 7.15pm; Ballybricken-Bohermore v Ahane in Caherelly at 7.15pm

South Minor Hurling Championship
Hospital-Herbertstown v Kilacolla Gaels in Bruff , 7.30pm; Bruff v Knockainey in Hospital at 7.30pm

West Minor Football Championship
Ballysteen v St Senans in Ballysteen at 7.15pm

WEDNESDAY, AUGUST 10
County Hurling League Division 2
Monaleen v Garryspillane in Monaleen at 7pm

Senior Hurling Championship Semi Final
Bruff v Kilmallock in Hospital at 7.30pm

West Junior B Football Championship
Dromcollogher-Broadford v Granagh-Ballingarry in Feenagh at 7.15pm

U-14 Football Championship Division 2A
Adare v St Kieran’s

U-14 Football Cup 13-a-side
Galtee Gaels v Knockainey; Kilteely Dromkeen v Caherconlish

U-14 Football Championship Division 2A
Belville Gaels v Shannon Gaels; Monagea v St Senans

U-14 Football Championship Division 2B
Bruff v Murroe Boher; Killacolla Gaels v Oola; Ballyhoura Gaels v Kildimo Pallaskenry

U-14 Football Championship Division 3B
South Liberties v Hospital Herbertstown; Pallasgreen v Cappamore; Dromin-Athlacca Banogue v Ballybricken-Bohermore

U-14 Football Championship Division 3A
Patrickswell v Dromcollogher Broadford; Granagh-Ballingarry v Athea; Rathkeale v Mungret St Pauls

U-14 Football Championship Division 1
Galbally v Newcastle West; Monaleen v Kilpeacon; Ahane v St Patricks; Mungret St Paul’s v Askeaton Ballysteen Kilcornan