Here's the Limerick GAA fixtures for the next week

Here's the Limerick GAA fixtures for the next week

All Bord na nOg fixtures at 7.15 unless stated otherwise. All first named teams at home unless stated otherwise.

THURSDAY, JULY 14
Munster U-21 HC Semi Final
Limerick v Tipperary in Semple Stadium Thurles at 7:30pm

County Hurling League Division 1
Murroe-Boher v Ahane in Boher at 8.15pm

County Hurling League Division 4
Kildimo-Pallaskenry v St Kieran’s in Pallaskenry at 7.30pm

County Hurling League Division 5
Tournafulla v Crecora-Manister in Tournafulla at 7.30pm

County Hurling League Division 5
Ballybricken-Bohermore v Claughaun/Old Christians in Ballybricken at 7.30pm

City Junior A Football Championship
Sponsored by Horse & Hound Bar Mulgrave St       
Kildimo-Pallaskenry v Monaleen in Ballinacurra at 7:30pm; Crecora-Manister v Na Piarsaigh in Clarina at 7:30pm

City Junior B Football Championship
Sponsored by DJ Daly Team flag IRL
Mungret St Pauls v Ballybrown in Mungret at 7:30pm

East Junior B Hurling Championship
Sponsored by Pierse Motors Tipperary
Ballybricken-Bohermore v South Liberties in Caherelly at 7.30pm

South Junior A Football Championship
Sponsored by O Neills Bar Hospital
Bruree v Galtee Gaels in Knocklong at 7.30pm

West Junior A Hurling Championship
Tournafulla v Adare at Knockaderry at 7.45pm

FRIDAY, JULY 15
County Hurling League Division 4
Feenagh-Kilmeedy v Feohanagh-Castlemahon in Feenagh at 7.30pm

Premier Minor Football Championship
Adare v St Patrick’s in Adare at 7.30pm; Rathkeale v Newcastlewest in Newcastlewest at 7.30pm; Kildimo-Pallaskenry v Mungret St Paul’s in Pallaskenry at 7.30pm

Minor Football 13-a-side
Croom v Ballylanders in Croom at 7.30pm; Crecora-Manister v Athea in Crecora at 7.30pm

City Junior B Football Championship
Sponsored by DJ Daly Team flag IRL
Mungret/St Pauls v Ballybrown in Mungret at 7:30pm

East Minor Football Championship
Sponsored by Pierse Motors Tipperary
Kilteely-Dromkeen v South Liberties in Kilteely at 7.30pm; Cappamore v Ahane in Cappamore at 7.30pm; Ballybricken-Bohermore v Pallasgreen in Caherelly at 7.30pm

South Minor Football League Final
Sponsored by AIB Bank Kilmallock
Hospital-Herbertstown v Galbally in Ballylanders at 7.45pm

West Minor Hurling Championship
Claughaun v Ballysteen in Rathbane at 7.30pm; Gael Na Sionna v St Senans in Ballyhahill at 7.30pm; Knockaderry-Monagea v Granagh-Ballingarry-Banogue in Knockaderry at 7.30pm; St Kierans v Dromcollogher-Broadford in Coolcappa at 7.30pm

U-14 HC Division 3A
Croagh-Kilfinny v St Kierans; Kileedy v Asheaton-Ballysteen-Kilcornan

SATURDAY, JULY 16
County Hurling League Division 1
Na Piarsaigh v Doon in Caherdavin at 7.30pm

County Hurling League Division 1
Murroe-Boher v Knockainey in Boher at 7.30pm

County Hurling League Division 2
South Liberties v Ballybrown in Dooley Park at 7.30pm

County Hurling League Division 3
Pallasgreen v Bruree in Pallasgreen at 7.30pm

County Hurling League Division 3
Knockaderry v Mungret-St Paul’s in Knockaderry at 7.30pm

County Hurling League Division 4 
St Kieran’s v Feohanagh-Castlemahon in St Kieran’s Coolcappa at 7.30pm

County Minor Hurling 13-a-side
Crecora-Manister v Ballybricken/Bohermore in Crecora at 7.30pm

City Junior A Hurling Championship                               
Sponsored by Patsy Nicholas Bar
Patrickswell v Na Piarsaigh in Mungret at 7pm; St Patricks v Old Christians in Claughaun at 7pm

West Junior A Hurling Championship
Askeaton v Croagh-Kilfinny in Rathkeale at 7pm; Rathkeale v Monagea in Newcastlewest at 7pm

West Junior B Football Championship
Athea v St Senans in Glin at 7pm

SUNDAY, JULY 17
County Hurling League Division 1
Kilmallock v Na Piarsaigh in Kilmallock at 12noon

County Hurling League Division 3
Glenroe v Knockaderry in Glenroe at 7pm

County Hurling League Division 5
Claughaun-Old Christians v Tournafulla in Claughaun at 12noon; Croagh/Kilfinny v Ballybricken-Bohermore in Croagh at 12noon; Askeaton v Killeedy in Askeaton at 12noon; Templeglantine v Crecora/Manister in Templeglantine at 12noon

County Football League Division 1
Newcastle West v St Kieran’s in Newcastlewest at 7.30pm; Dromcollogher-Broadford v Fr. Casey’s in Dromcollogher at 5.30pm

County Football League Division 3 
Bruff v Mountcollins in Bruff at 12noon

East Junior A Hurling Championship
Sponsored by Pierse Motors Tipperary
Ahane v Kilteely-Dromkeen in Caherconlish at 11am; Ballybricken/Bohermore v Caherline in Cappamore at 7.30pm

East Junior B Hurling Championship
Sponsored by Pierse Motors Tipperary
Fedamore v Pallasgreen in Fedamore at 7.30pm; Murroe-Boher v South Liberties in Boher at 7.30pm

South Junior B Hurling Championship
Garryspillane v Effin in Kilfinane at 12.30pm; Glenroe v Bruree in Kilmallock at 12.30pm; Camogue Rovers v Dromin Athlacca in Bruff at 12.30pm

West Senior Football Final
St Kieran’s v Newcastlewest in Abbeyfeale at 7pm

West Junior A Hurling Championship
Killeedy v Templeglantine in Newcastlewest at 6.30pm

West Junior B Hurling Championship
Templeglantine v Knockaderry in The Bog Garden Rathkeale at 2pm; Askeaton v Killeedy in Newcastlewest at 7.45pm

MONDAY, JULY 18
County Football League Division 1 
St Patrick’s v Ballysteen in Rhebogue at 7.30pm

South Junior B Hurling Championship
Kilmallock v Blackrock in Kilbreedy at 7.30pm

U-16 Hurling Cup 13-a-side
Rathkeale v Hospital-Herbertstown

U-16 HC Division 2A
Pallasgreen v Ballybrown; Cappamore v Ballyhoura Gaels; Monaleen v Ahane

U-16 HC Division 2B
Newcastlewest v Dromcollogher-Broadford; Kilacolla Gaels v Granagh-Ballingarry; St Kierans v Kilmallock; Kilpeacon v Croagh-Kilfinny

U-16 Hurling Division 3
Kileedy v Dromin Athlacca-Banogue; Templeglantine v Knockainey; South Liberties v Askeaton-Ballysteen-Kilcornan; Tournafulla v Caherline at 7.30pm

U-16 HC Division 1
Doon v Patrickswell; Adare v Padraig Pearses; Mungret St Pauls v Garryspillane; Kildimo-Pallaskenry v Na Piarsaigh

U-14 HC Division 1B
Ahane v Murroe-Boher

TUESDAY, JULY 19
County Premier Minor Hurling Championship
Patrickswell v Adare in Patrickswell at 7.30pm; Garryspillane v Monaleen in Knocklong at 7.30pm; Doon v Murroe/Boher in Doon at 7.30pm; Kilmallock v Mungret/St Paul’s in Kilmallock at 7.30pm

County Hurling League Division 3
Blackrock v Glenroe in Kilfinane at 7.30pm

County Minor Hurling 13-a-side
Askeaton v Caherline in Askeaton at 7.30pm; Croagh-Kilfinny v Glenroe in Croagh at 7.30pm; Ballybricken/Bohermore v Croom in Ballybricken at 7.30pm; Tournafulla v Templeglantine in Tournafulla at 7.30pm; Crecora-Manister v Dromin-Athlacca in Crecora at 7.30pm

East Minor Hurling Championship
Sponsored by Pierse Motors Tipperary
Kilteely-Dromkeen v Ahane in Kilteely at 7.30pm; Pallasgreen v Cappamore in Pallasgreen at 7.30pm

South Minor Hurling League Final
Ballyhoura Gaels v Hospital/Herbertstown in Knocklong at 7.30pm

West Minor Hurling Championship
Knockaderry-Monagea v Granagh-Ballingarry/Rathkeale in Monagea at 7.30pm; Kildimo-Pallaskenry v Southside Gaels in Kildimo at 7.30pm

West Junior B Hurling Championship
Tournafulla v Granagh-Ballingarry in Knockaderry at 7.30pm

U-16 Football 13-a-side
Galtee Gaels v Hospital-Herbertstown

WEDNESDAY, JULY 20
County Hurling League Division 3
Mungret St Paul’s v Glenroe in Mungret at 7.30pm

County Football League Division 1 Round 7
St Patrick’s v St Kieran’s in Rhebogue at 7.30pm; Na Piarsaigh v Ballysteen in Caherdavin at 7.30pm

South Intermediate Football Championship Final
Galtee Gaels v Galbally in Kilfinane at 7.30pm

U-14 HC Division 1A
Kilpeacon v Patrickswell; Adare v Na Piarsaigh; Ballybrown v Mungret St Pauls

U-14 HC Division 1B
Southside Gaels v Doon; Garryspillane v Monaleen

U-14 HC Division 3A
Croagh-Kilfinny v Dromcolliher-Broadford; Templeglantine v Rathkeale

U-14 HC Division 3B
Mungret St Pauls v South Liberties; Croom v Dromin-Athlacca-Banogue; Glenroe v Ballybricken-Bohermore

U-14 Hurling Cup 13-a-side
Caherline v Kilteely-Dromkeen

U-14 HC Division 2
Killacolla Gaels v Bruff; Kildimo-Pallaskenry v Newcastle West; Cappamore v Granagh-Ballingarry