All this week's Limerick GAA fixtures

Limerick GAA Fixtures and Results

All this week's Limerick GAA fixtures

FRIDAY, MARCH 11

West IFC

Sponsored by Manns Hotel

Fr Caseys v Castlemahon in Mountcollins at 8pm (extra time if required)

SATURDAY, MARCH 12

Allianz Hurling League Division 1B

Limerick v Laois in Gaelic Grounds at 5pm

Allianz Football League Division 3

Limerick v Westmeath in Gaelic Grounds at 7pm

West IFC

Sponsored by Manns Hotel

Newcastle West v Monagea in Bog Garden Rathkeale at 4pm; Cappagh v Glin in Askeaton at 4pm

West SFC

Sponsored by Fitzgeralds Superbites

Ballysteen v Mountcollins in Mick Neville Park at 3pm

Minor A Camogie Championship

Limerick v Galway at 2pm in Gort

SUNDAY, MARCH 13

Munster Junior B Football Final

Kilmeen (Cork) v Sneem Derrynane (Kerry) in Knockaderry at 1:45pm

County U-21 Hurling 13 A Side

Ballybricken-Bohermore v Granagh-Ballingarry in Ballybricken at 12noon; St Kieran’s v Feenagh-Kilmeedy in St. Kieran’s at 12noon

City U-21 hurling championship

Claughaun-Old Christians v Kildimo-Pallaskenry in Claughaun at 12noon

Camogie National League Division 1

Limerick v Waterford

Waterford Venue & Time TBC

Munster U-16 A Shield Semi-Final

Limerick v Waterford - TBC

Camogie Minor League

First named has home venue; at 12noon

Ballybrown v Kilmallock; Causeway v Blackrock Effin; Treaty Gaels v Cillard

Féile Iomaint A

Na Piarsaigh home to Monaleen at 11am

Féile Iomaint B

South Liberties home to Hospital/Herberstown at 4.30pm

THURSDAY, MARCH 17

All Ireland Club SHC Final

Na Piarsaigh v Cushendall (Antrim) at 2pm

West SFC

Sponsored by Fitzgeralds Superbites

Castlemahon v St Kierans in Newcastlewest at 12 noon; Dromcollogher/Broadford v Rathkeale in Tournafulla at 12 noon; Adare v Newcastlewest in Askeaton at 12 noon

West IFC

Mountcollins v Athea in Bog Garden Rathkeale at 12noon; St Senans v Gerald Griffins in Mick Neville Park at 12noon

RESULTS

County U-21 Hurling 13-a-side

Glenroe 2-7 Killeedy 2-13

East U-21 ‘A’ Hurling Final

Cappamore 1-6 Murroe-Boher 3-14

South U-21 Hurling Championship

Bruff 3-17 Killacolla Gaels 1-20

South U-21 ‘B’ Hurling Championship

Tory Gaels 2-9 Garryspillane 2-7

City U-21 Hurling Championship

Kildimo-Pallaskenry 0-5 Ballybrown 2-22

Féile Peil A Quarter finals

Fr Caseys 4-7 Claughan 1-4; Monaleen 3-9 St Patricks 2-3; Galbally 4-4 Newcastlewest 0-0; Ahane 4-8 Croom 0-2

Féile Peil B Quarter finals

Cappamore 3-8 Kilpeakon 2-7; Killacolla Gaels 5-2 Oola 4-2;

Preliminary Féíle iomaint B

Croagh-Kilfinny 2-3 Kileedy 0-3

Senior Camogie League

Ballyagran 3-10 Bruff 1-7

Intermediate Camogie League

Cappamore 5-16 Killeedy 0-2; Tournafulla 1-1 Crecora 6-10; Shannonside 1-3 Na Piarsaigh 0-12

Minor League

Ballybrown 3-0 Causeway 1-5; Kilmallock 2-2 Cillard 5-8