Limerick Soccer - Schoolboy fixtures, May 14-24

All the schoolboy soccer fixtures for Limerick for the next ten days

WEDNESDAY, MAY 14

U-11 Division One League

Star Rovers v Hyde Rangers 6.30 Lee Estate

Aisling Annacotty B v Lisnagry 7.pm Kilonan

Caherdavin Celtic v Janesboro 7.pm Greenhills

U-13 Premier League

Regional United v Mungret Regional 7.pm Dooradoyle; Star Rovers v Pike Rovers 7.30 Lee Estate

U-13 Division Two League

Mungret Regional C v Aisling Annacotty C 7.pm Mungret 2

U-16 Premier League

Fairview Rangers v Mungret Regional 7.pm Fairgreen; Aisling Annacotty v Geraldines 7.pm Annacotty

FRIDAY, MAY 16

U-11 Division One League

Aisling Annacotty B v Janesboro 6.30 Annacotty; Mungret Regional B v. Hyde Rangers 7.pm Mungret

U-12 Division Two League

Limerick B v Geraldines B 6.30 Hogan Park; Aisling Annacotty C v Shelbourne B 6.30 Kilonan

U-13 Premier League

Regional United v Granville Rangers 6.15 Dooradoyle

U-13 Division Two League

Aisling Annacotty C v Mungret Regional C 7.30 Kilonan

U-14 Division Two League

Limerick B v Coonagh United B 7.30 Hogan Park; Mungret Regional C v Corbally United B 7.pm Castlemungret

U-15 Division Two League

Regional United B v Caherdavin Celtic 7.30 Dooradoyle

U-16 Premier League

Aisling Annacotty v Shannon Hibernians 7.30 Annacotty

SATURDAY, MAY 17

Cup finals at UL all- weather pitches

U-16 Division One Cup Final

Limerick F.C v Mungret Regional 10.30 Pitch 1

U-12 Premier Final Shane O’Donovan Cup

Aisling Annacotty v Geraldines 10.30 Pitch 2

U-16 Premier Final Willie O’Neill Cup

Fairview Rangers v Mungret Regional 1.pm Pitch 1

U-12 Division One Final Anthony Cremmins Cup

Aisling Annacotty B v Caherdavin Celtic 1.pm Pitch 2

U-15 Division One Final

Shannon Town v Aisling Annacotty B 3.15 Pitch 1

U-15 Division Two Final, Dillon Cup

Regional United B v Caherdavin Celtic 3.pm

Small Sided games, U-8 Blitz format 10.30

FAIRGREEN: Fairview, Janesboro, Summerville, Moyross

PIKE GROUNDS: Pike Rovers, Mungret 1, Geraldines, Corbally 1

ANNACOTTY: Aisling 1, Regional, Limerick, Bridge Celtic 1

GREENHILLS: Caherdavin 1, Shelbourne, Shannon Hibernians, Aisling 2 Corbally 2

LISNAGRY: Lisnagry, Carew Park, Aisling 3, Granville 1

SHANNON: Shannon Town 1, Mungret 2, Shannon Town 2, Aisling 4

GLENBROOK: Granville 2, Caherdavin 2, Aisling 5, Corbally 3

U-10 Blue League

Fairview Rangers v Coonagh United 1.pm Fairgreen

Caherdavin Celtic v Shelbourne 1.pm Greenhills; Newport Town v Aisling Annacotty 1:1.pm Newport

U-10 Red League

Aisling/Annacotty 2 v Pike Rovers 1.pm Annacotty

U-10 Green League

Parkville v Geraldines 1.pm Ballycannon

Lisnagry 2 v Aisling Annacotty 3:1.pm Scanlon Park; Carew Park v Limerick F.C 1: 1.pm Carew Park

U-14 Division Two League

Shelbourne v Newport 2 pm Shelbourne Park

Regional United B v Aisling Annacotty C 2.pm Dooradoyle

U-15 Division Two League

Limerick B v Shelbourne B 2.pm Hogan Park

MONDAY, MAY 19

U-11 Premier Final Eamon Hughes Cup

Aisling Annacotty v Mungret Regional A 7.pm Athlunkard 1

U-11 Division One Cup Final

Shannon Town v Mungret Regional B 6.30 Athlunkard 2

U-11 Division Two Cup Final

Fairview Rangers v Newport Town 7.pm Glenbrook

U-10 Reds

Lisnagry 1 v Regional United 1: 7.pm Scanlon Park

U-13 Premier League

Regional United v Aisling Annacotty 7.45 Dooradoyle; Pike Rovers v Geraldines 7.pm Pike Grounds

U-14 Division Two League

Aisling Annacotty C v Newport Town 7.pm Annacotty; Mungret Regional C v Regional United B 7.pm Mungret 2; Shelbourne v Corbally United B 7.pm Shelbourne Park

U-15 Division Two League

Regional United v Limerick 6.15 Dooradoyle

WEDNESDAY, MAY 21

U-14 Division Two Final

Limerick B v Coonagh United 6.30 Pitch 1

U-14 Premier Final Tommy Burke Cup

Pike Rovers v Regional United 7.pm Pitch 2

U-10 Reds

Mungret Regional 1, v. Shannon Town 7.pm Mungret 2

U-14 Premier League

Regional United v Shannon Town 6.15 Dooradoyle

U-14 Division Two League

Shelbourne v Mungret Regional C 7.pm Shelbourne Park

U-15 Division Two League

Regional United B v Aisling Annacotty C 7.45 Dooradoyle

FRIDAY, MAY 23

U-15 Premier Final - Tommy Power Cup

Summerville Rovers v Mungret Regional 6.30 Pitch 1

U-13 Division Two Final

Mungret Regional B v Limerick B 7.pm Pitch 2

U-14 Division Two League

Star Rovers v Coonagh United 7.pm Lee Estate

U-15 Division Two League

Regional United B v Mungret Regional B 7.pm Dooradoyle

SATURDAY, MAY 24

U-13 Premier Final Pat (Bomber) Sheehan Cup

Pike Rovers v Aisling Annacotty 10.30 Pitch 1

U-14 Division One Final Gerard Downey Cup

Geraldines v Granville Rangers 10.30 Pitch 2

U-12 Division Two Final, Larry Fitzgerald Cup

Mungret Regional B v Star Rovers 12.45 Pitch 1

U-13 Division One Final George Mitchell Cup

Caherdavin Celtic v Limerick 12.45 Pitch 2

More News

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.