Limerick soccer - Desmond League Results and Fixtures

All the Limerick District League Fixtures for the period beginning Saturday, November 17. All the latest results are also included.

All the Limerick District League Fixtures for the period beginning Saturday, November 17. All the latest results are also included.

FIXTURES

Saturday, November 17

FAI Umbro U-17s Cup 2nd Round

extra time and penalties, if necessary

Killarney Celtic V Newcastle West 2pm

Munster Youths Cup 2nd Round

extra time and penalties, if necessary

Adare Utd V Rathkeale 2pm (J. Molyneaux)

Youths Division 2

Feenagh V Creeves Celtic 2.30pm (P. O’Connor)

 

Sunday, November 18

Munster Junior Cup 2nd Round

extra time and penalties, if necessary

Broadford Utd V Rockhill Rovers 11.30 (D. O’Gorman);

Abbeyfeale Utd V Newcastle West 11.30 (G. O’Connor)

Richard Hogan Cup 2nd Round

extra time and penalties, if necessary

Glin Rovers B V Newcastle West Rovers B 2pm (C. Dalton);

Feenagh B V Broadford Utd B 2pm (D. Wallace)

Division 3 League Cup 1st Round, 2nd Leg

extra time and penalties, if necessary

Knockaderry V Kilcornan B 2.30 (Knockaderry leading 2-3 from 1st Leg) (E. Barrett)

Premier Division

Ballingarry V Shannonside FC 11.30 (L. O’Connor);

Newcastle West Rovers V Rathkeale 11.30 (P. O’Connor)

Division 1

Glantine V Adare Utd 11.30 (P. O’Donnell);

Breska Rovers V Kilcornan 11.30 (T. Fitzmaurice)

Division 2

Creeves Celtic V Granagh Utd 11.30 (P. Manning);

Ballysteen V Feenagh 11.30 (J. Molyneaux);

Newcastle West B V Rathkeale Reserves 2.30 (S. Hartnett)

Division 3

Athea Utd B V Ballingarry B 2.30 (P. O’Brien)

Division 4

Bally Rovers V Shannonside FC B 2.30 (P. King)

RESULTS

FAI U-17 Cup

Newcastle West V Killarney Celtic (off)

Limerick Desmond U-17 Cup

Bally Rovers 1 Breska Rovers 3

Munster Youths Cup

Rathkeale V Adare Utd (off)

Youths Division 2 League Cup

St. Itas V Askeaton (off)

Youths Division 2

Ferry Rangers 2 Creeves Celtic 6

FAI Junior Cup 3rd Round

Newcastle West 2 Abbeyfeale Utd 0

Munster Junior Cup

Newcastle West Rovers 2 Feenagh 2 aet (Newcastle West Rovers won 4-2 pens);

Breska Rovers 0 Ballingarry 5

Richard Hogan Cup

Glin Rovers B V Newcastle West Rovers B (off)

Premier Division

Carrig Celtic 3 Killeaney 0;

Broadford Utd 0 Glin Rovers 0

Division 1

Old Mill V Adare Utd (off);

Glantine 0 Kildimo Utd 4;

Kilcornan 3 St. Itas 2;

Rockhill Rovers 2 Athea Utd 1

Division 2

Rathkeale Reserves 3 Pallaskenry 0;

Ballysteen V Abbeyfeale Utd B (off);

Granagh Utd 1 Broadford Utd B 3

Division 3

Ballingarry B 2 Kilcornan B 3

Division 4

St. Itas B V Bally Rovers (off);

Feenagh B V Shannonside FC B (off)

More News

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.