Limerick Soccer - LDMC Fixtures for the next week

5 March 2014; A general view of a football. UEFA Under 21 Championship Qualifier, Republic of Ireland v Montenegro, Tallaght Stadium, Tallaght, Co. Dublin. Picture credit: Piaras O Midheach / SPORTSFILE
All the Limerick LDMC soccer fixtures for the next week. The most recent results are also included.

All the Limerick LDMC soccer fixtures for the next week. The most recent results are also included.

THURSDAY, OCTOBER 2

Division 1A O’Halloran Cup

Granville Rgs v Charleville, 7.00, Jackman Park, F O’Neill

SATURDAY, OCTOBER 4

Munster Junior Cup

Aisling Annacotty v Ballynanty Rvs, 7.00, R McCann

FAI U-17 Cup

Avenue v Coonagh Utd, 2.00, ; Matergeema v Aisling Annacotty, 2.00,

SUNDAY, OCTOBER 5

Munster Champions Cup

Pike Rvs v Carrick Utd, 2.00, S Rooney, F O’Neill, M Kiely

FAI Junior Cup

Fairview Rgs v Geraldines, 10.30, R Broe, D Power, J McNamara

Munster Junior Cup

Regional Utd A v Carew Park, 10.30, N Casey, Wembley Rovers v Janesboro, 10.30, M Monahan, Moyross Utd v Holycross, 10.30, M Bourke, Murroe v Summerville Rvs A, 10.30, G Clancy, Kilfinane v Corbally Utd, 10.30, B Higgins, Kilmallock Utd v Summerville Rovers B, 10.30, K Gorman, Shannon Town or Knockainey v Prospect Priory, 10.30, T Duggan

Division 1A

Newport v Hospital, 10.30, R Peiper, Mungret v Caherdavin Celtic, 10.30, A Keogh, Charleville v Cappamore, 10.30, D Broughton

Division 1B

Shannon Hibs v Lisnagry10.30, M Kiely, Ballynanty Rvs B v Aisling B, 10.30, D Power, Regional Utd B v Corbally Utd B, 2.00, A Whelan

Division 2A

Southend v Hill Celtic, 10.30, D Reidy, Shelbourne v Herbertstown, 10.30, F O’Neill, Hyde Rgs v Coonagh, 10.30, J Clancy, St Pats v Athlunkard Villa, 2.00, J Rooney, Charleville v Weston Villa, 2.00, M Kavanagh

Division 2B

Granville Rgs v Caledonians, 10.30, E Noonan, Meanus v Glenview, 10.30, D Brosnan, Abbey Rvs v Prospect, 10.30, J Galvin, Moyross v Northside, 2.00, M Kennedy, Shannon Town v Kennedy Park, 2.00, P O’Brien

Division 3A

St Pauls v Newport, 10.30, L O’Sullivan, Aisling Annacotty C v Croom, Kilonan, 2.00, K O’Driscoll, Parkville v Ballylanders, 2.00, J Curran, Star Rvs v Kilmallock, 2.00, T Mannion

Division 3B

Athlunkard Villa v Lisnagry, 10.30, T Meagher, Aisling Annacotty v Pallasgreen, 10.30, T Mannion, Castle Utd v Caherconlish, 2.00, B Curtin, Kilfinane v Coonagh Utd, 2.00, T Meagher

Division 4

Dromore Celtic v Northside, 10.30, K O’Driscoll, Shelbourne v Caledonians, 2.00, D Reidy, Hyde Rgs v St Pats, 2.00, D Brosnan, Holycross v Moyross, 2.00, J Galvin, Hospital v Summerville, 2.00, L O’Sullivan, Mungret Reg C v Croom Utd, 2.00, J Clancy

FAI U-17 Cup

Herbertstown v St Brendans, 2.00, J McNamara, Shannon Town v Coole, 2.00, M Monahan, Geraldines v Rathkeale, 2.00, M Bourke, Sr Pauls v Regional Utd, 2.00, R Broe, Corbally Utd v Fairview Rgs, 2.00, B Higgins

Youth Division 1

Aisling Annacotty v Ballynanty Rvs, 2.00, N Casey

RESULTS

Premier Tuohy Cup

Janesboro 8 Aisling Annacotty 0

FAI Junior Cup

Carew Park 12 Weston Villa 0, Granville Rgs 1 Southend 0, Coonagh Utd 6 Parkville 1

Munster Junior Cup

Shannon Town 1 Knockainey 0, Newport 8 Northside 0

Kilmurry Lodge Premier League

Regional Utd 0 Janesboro 2, Summerville Rvs (off) Ballynanty Rvs, Moyross 2 Pike Rvs 2

Division 1A

Caherdavin Celtic (off) Hospital, Cappamore 0 Mungret Reg 5, Kilmallock 2 Wembley Rvs 1, Caherconlish 2 Charleville 2

Division 1B

Aisling B 3 Lisnagry 1, Corbally Utd 0 Fairview Rgs 3, Murroe 3 Regional Utd B 0, Prospect Priory (off) Ballynanty Rvs, Holycross 5 Shannon Hibs 1

Division 2A

St Pats 4 Mungret Reg 2, Herbertstown (off) Charleville, Hill Celtic 4 Hyde Rgs 0

Division 2B

Caledonians 5 Glenview 0, Kennedy Park 3 Meanus 3, Abbey Rvs 0 Castle Rovers 6, Summerville 5 Moyross B 3, Prospect Priory 1 Shannon Town B 1

Division 3A

Star Rvs 4 Aisling 1, Ballylanders 5 Kilmallock 1, Knockainey 2 St Pauls 1, Murroe 2 Croom Utd 2

Division 3B

Bruff 1 Aisling/Annacotty D 6, Kilfinane 4 Caherconlish B 3, Pallasgreen 2 Coonagh B 0, Castle United 1 Cappamore B 1

Division 4

Shelbourne 3 Summerville Rvs 0, Mungret Reg 0 Dromore Celtic 2, Northside 3 Hyde Rgs 0, Croom Utd 2 Caledonians 0, Hospital 5 Holycross 1, St Pats 3 Moyross 3

FAI Youth Cup

Glenview Rvs 1 Burren Utd 2, Coonagh Utd 1 Newmarket Celtic 2

MFA Youth Cup

Shannon Town 1 Aisling Annacotty 6, Star Rvs 1 Regional Utd 7, Caherdavin Celtic 0 Fairview Rgs 8, Corbally Utd 1 Summerville Rvs 7

Youth Division 1

Ballynanty Rvs (off) Herbertstown

Youth Division 2

Hospital 1 Geraldines 4, Caledonians 5 Charleville 1