Limerick Schoolboy Soccer Fixtures - May 9-17

All your Limerick Schoolboy Soccer fixtures for the next week
All your Limerick Schoolboy Soccer Fixtures for the next week.

All your Limerick Schoolboy Soccer Fixtures for the next week.

FRIDAY, MAY 9

U-11 Premier League

Limerick FC v Pike Rovers 7pm LIT

U-11 Division 1 League

Janesboro v Corbally United B 7.pm Pearse Stadium; Lisnagry v Hyde Rangers 7.pm Scanlon Park; Mungret Regional B v Caherdavin Celtic 6.30 Mungret 2

U-13 Premier League

Star Rovers v Mungret Regional 7.pm Lee Estate

U-13 Division 1 League

Regional United B v Limerick F.C 6.15 Dooradoyle

U-13 Division 2 League 2

Mungret Regional C v Limerick B 7.30 Mungret 2; Shelbourne v Corbally United B 7.pm Shelbourne Park

U-15 Premier League

Regional United v Aisling Annacotty 7.30 Dooradoyle

U-15 Division 1 League

Aisling Annacotty B v Shannon Town 7.pm Annacotty

U-15 Division 2 League

Corbally United B v Limerick B 7.pm Athlunkard

SATURDAY, MAY 10

Small Sided games

U-7 and U-9 Blitz Format Fixtures 10.30

U-10 Blue League

Shelbourne v Coonagh 1pm Shelbourne Park; Caherdavin Celtic, v Fairview Rangers 1.pm Greenhills

U-10 Red League

Corbally United 1 v Aisling Annacotty 2, 1 pm Athlunkard

U-10 Green League

Mungret Regional 2 v Geraldines 1pm Mungret 2; Janesboro v Parkville 1.pm Pearse Stadium; Aisling Annacotty 3 v Carew Park 1.pm Annacotty

U-12 Premier League

Shelbourne v Pike Rovers 2pm Shelbourne Park; Limerick F.C v Corbally United 2.pm Hogan Park; Mungret Regional v Geraldines 2pm Mungret 2

U-12 Division 2 League

Aisling Annacotty D v Shelbourne B 2.pm Kilonan; Corbally United C v Geraldines B 2pm Athlunkard 2

U-14 Division 2 League

Corbally United B v Limerick B 2.pm Athlunkard 1; Star Rovers v Coonagh United B 2.pm Lee Estate

U-16 Premier League

Mungret Regional v Shannon Hibernians 2.pm Castlemungret; Aisling Annacotty v Fairview Rangers 2.pm Annacotty

U-7 Small Sided Games Blitz fixtures 10.30

ATHLUNKARD: Corbally 2, Bridge Celtic 1, Mungret Regional 1, Aisling Annacotty 3

MUNGRET: Mungret Regional 2, Caherdavin 1, Summerville, Aisling Annacotty 1

LIT: Limerick, Fairview Rangers, Shelbourne 1, Aisling Annacotty 2

COONAGH: Coonagh, Janesboro, Shannon Hibernians, Carew Park

HYDE: Hyde Rangers, Moyross 1, Corbally United 1

ANNACOTTY: Aisling Annacotty 4, Geraldines, Moyross 2, Shelbourne 2

U-9 Small Sided Games Blitz fixtures 10.30

MOYROSS: Moyross, Parkville, Caherdavin Celtic, Mungret Regional 1

CAREW PARK: Carew Park, Limerick 1, Aisling 3, Pike Rovers, Corbally 2

GARRYOWEN: Geraldines, Coonagh, Corbally 1, Aisling Annacotty 1

SHELBOURNE PARK: Shelbourne, Mungret Regional 2, Fairview, Aisling Annacotty 4

FAIRGREEN: Fairview 2, Limerick FC 2, Mungret Regional 3, Janesboro

BRIDGETOWN: Bridge Celtic, Shannon Town 1, Granville, Shannon Town 2

MONDAY. MAY 12

U-16 Premier League

Aisling Annacotty v Mungret Regional 6.15 Annacotty; Shannon Hibernians v Fairview Rangers 7.pm Riverside Park

U-14 Division 2 League

Regional United B v Newport Town 7.pm Dooradoyle; Aisling Annacotty C v Limerick B 7.pm Kilonan; Mungret Regional C v Coonagh United B 7.pm Castlemungret

U-12 Premier League

Shelbourne v Corbally United 7.pm Shelbourne Park; Geraldines v Pike Rovers 7.pm Garryowen

U-12 Division Two League

Aisling Annacotty D v Corbally United C 7.45 Annacotty; Limerick B v Star Rovers 7.pm Hogan Park; Mungret Regional B v Aisling Annacotty C 7.pm Mungret 2

WEDNESDAY, MAY 14

U-11 Division One League

Star Rovers v Hyde Rangers 6.30 Lee Estate; Aisling Annacotty B v Lisnagry 7.pm Kilonan; Caherdavin Celtic v Janesboro 7.pm Greenhills

U-13 Premier League

Regional United v Mungret Regional 7.pm Dooradoyle; Star Rovers v Pike Rovers 7.30 Lee Estate

U-13 Division Two League

Mungret Regional C v Aisling Annacotty C 7.pm Mungret 2

U-16 Premier League

Fairview Rangers v Mungret Regional 7.pm Fairgreen; Aisling Annacotty v Geraldines 7.pm Annacotty

FRIDAY, MAY 16

U-11 Division 1 League

Aisling Annacotty B v Janesboro 6.30 Annacotty

U-12 Division 2 League

Limerick B v Geraldines B 6.30 Hogan Park; Aisling Annacotty C v Shelbourne B 6.30 Kilonan

U-13 Premier League

Regional United v Granville Rangers 6.15 Dooradoyle

U-13 Division Two League

Aisling Annacotty C v Mungret Regional C 7.30 Kilonan

U-14 Division Two League

Limerick B v Coonagh United B 7.30 Hogan Park; Mungret Regional C v Corbally United B 7.pm Castlemungret

U-15 Division Two League

Regional United B v Caherdavin Celtic 7.30 Dooradoyle

U-16 Premier League

Aisling Annacotty v Shannon Hibernians 7.30 Annacotty

SATURDAY, MAY 17

Small Sided games

U-8 Blitz format 10.30

U-10 Blue League

Fairview Rangers v Coonagh United 1.pm Fairgreen; Caherdavin Celtic v Shelbourne 1.pm Greenhills; Newport Town v Aisling Annacotty 1:1.pm Newport

U-10 Red League

Aisling/Annacotty 2 v Pike Rovers 1.pm Annacotty

U-10 Green League

Parkville v Geraldines 1.pm Ballycannon; Lisnagry 2 v Aisling Annacotty 3:1.pm Scanlon Park; Carew Park v Limerick F.C 1: 1.pm Carew Park

U-14 Division Two League

Shelbourne v Newport 2 pm Shelbourne Park; Regional United B v Aisling Annacotty C 2.pm Dooradoyle

U-15 Division Two League

Limerick B v Shelbourne B 2.pm Hogan Park

More News

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.