All this week’s Limerick LDMC soccer fixtures

All the weekend Desmond League fixtures
The Limerick District League team are in Oscar Traynor Cup action on Wednesday night but there’s a lot of big games on the local soccer scene at the weekend as well.

The Limerick District League team are in Oscar Traynor Cup action on Wednesday night but there’s a lot of big games on the local soccer scene at the weekend as well.

wEdneSDAY, january 21

Oscar Traynor Trophy

Limerick DL v Cork AUL, 7.45, M Kiely, K Gorman, N Casey

Saturday, January 24

Division 2A

Charleville v Geraldines, 7.00, E Noonan

U-17 Division One

Aisling v Regional Utd, 7.00, K Gorman

Sunday, January 25

FAI U-17 Cup

Herbertstown v Rockmount, 2.00, T Duggan, K Gorman, R McCann, Woodlawn Sports link v Fairview Rgs, 1.00

Lawson Cup

Ballynanty Rvs v Regional Utd, 11.00, R Broe, Cappamore v Moyross, 11.00, M Kiely, Granville Rgs v Kennedy Park, 2.00, D Power, Carew Park v Geraldines, 11.00, D Power, Shannon Town v Fairview Rgs, 11.00, J McNamara

Kilmurry Lodge Premier League

Corbally Utd v Aisling, 11.00, S Rooney, Janesboro v Summerville Rvs, 11.00, B Higgins, Knockainey v Pike Rvs, 11.00, R McCann

Division 1A

Caherconlish v Caherdavin Celtic, 11.00, G Clancy, Charleville v Hospital, 11.00, M Kirby, Mungret Reg v Newport, 11.00, N Casey

Division 1B

Lisnagry v Holycross, 11.00, A Whelan, Shannon Hibs v Regional Utd, 2.00, M Bourke, Corbally Utd v Prospect Priory., 2.00, N Casey, Fairview Rgs v Aisling Annacotty B, 2.00, A Keogh,

Division 2A

Weston Villa v Mungret Reg, 11.00, D Brosnan, Hyde Rgs v Herbertstown, 11.00, D Reidy, Shelbourne v Hill Celtic, 11.00, J Rooney, Southend v Athlunkard Villa, 11.00, M Kavanagh, St Pats v Coonagh Utd, 11.00, J Clancy

Division 2B

Prospect Priory v Caledonians, 11.00, M Kennedy, Summerville Rvs v Abbey Rvs, 11.00, R Peiper, Northside v Shannon Town, 2.00, M Kennedy, Glenview Rvs v Moyross, 2.00, J Clancy, Meanus v Granville Rgs, 11.00, E Noonan

Division 3A

Kilmallock v Croom Utd, 11.00, K O’Driscoll, Murroe v St Pauls, 11.00, P O’Brien, Knockainey v Aisling C, 11.00, E Kenny, Star Rvs v Parkville, 11.00, L O’Sullivan, Newport v Ballylanders, 2.00, P O’Brien,

Division 3B

Coonagh Utd v Aisling D, 2.00, J Curran, Lisnagry v Bruff Utd, 2.00, T Meagher, Pallasgreen v Castle Utd, 2.00, L O’Sullivan

Division 4

Northside v Moyross, 11.00, B Curtin, Shelbourne v Croom Utd, 2.00, K O’Driscoll, Mungret Reg v Hyde Rgs, 2.00, T Mannion

U-17 Division One

Corbally Utd v Geraldines, 2.00, J McNamara

U-17 Division Two

Coonagh Utd v Janesboro, 2.00, J Galvin

Thursday, January 29

Tuohy Cup Semi Final

Summerville Rvs v Janesboro, 7.00, Jackman Park, A Keogh, R Broe, M Monahan

results

Munster Junior Cup 4th Round

Regional Utd 1 Ringmahon Rgs 0, Newport Town 1 Clonmel Celtic 6, Abbeyfeale Utd 5 Moyross Utd 0, St Michael’s 1 Geraldines 0, Midleton 0 Mungret Regional 3

Lawson Cup Granville Rgs (off) Kennedy Park , Janesboro 3 Kilfinane 1, Charleville 6 Southend 3, St Pats 0 Aisling Annacotty 4, Caherdavin 1 Wembley Rvs 5, Pallagreen 3 Holycross 4, Caherconlish 2 Corbally Utd 2 (Corbally won on pens aet), Herbertstown 1 Castle Rvs 0 (aet), Shelbourne (off) Prospect Priory, Athlunkard 0 Murroe 6, Kilmallock 1 Knockainey 2

Tuohy Cup Semi Final

Summerville Rvs (off) Janesboro

Kilmurry Lodge Premier League

Fairview Rgs 3 Pike Rvs 4, Summerville Rvs 2 Carew Park 5

Division 1B

Lisnagry (off) Regional Utd

Division 2A

Weston Villa (off) Hyde Rgs

Division 2B

Caledonians 2 Abbey Rvs 0, Northside 1 Summerville Rvs 4

Division 3B

Lisnagry (off) Coonagh Utd

Division 4

Dromore Celtic 2 Summerville Rvs 4, Caledonians B 2 Holycross 3, Hospital B 2 St Pats 2

FAI Youth Cup

Regional Utd 4 Geraldines 0, Herbertstown 5 Burren 0

Ger Ryan Cup

Star Rvs 3 Hospital 2, Corbally Utd 1 Aisling 6, Coonagh Utd 1 Caledonians 3

Youth Division Two

Charleville 7 Aisling B 2

U-17 Division One

Shannon Town (off) Fairview Rgs

U-17 Division Two

Aisling B 0 Newport 7