Limerick Rugby Fixtures November 14-16

Garryowen have set up a Bank of Ireland Munster Senior Cup quarter-final date away to Cork Con after defeating Shannon 22-12 in their first round tie at Coonagh on Saturday
LIMERICK club rugby fuxtures for the week commencing Friday, November 14.

LIMERICK club rugby fuxtures for the week commencing Friday, November 14.

FRIDAY, NOVEMBER 14

Ulster Bank League Division 1B

Shannon v UL Bohemian at Thomond Park, 7.30pm

North Munster U-18 League

Presentation/St Marys v Newcastle West/Estuary, at St Mary’s, 8pm

SATURDAY, NOVEMBER 15

Ulster Bank League Division 1A

St Marys v Young Munster, at Templeville Road, 2.30pm

Ulster Bank League Division 1B

Garryowen v Ballymena, at Dooradoyle, 2.30pm

Ulster Bank League Division 2A

Thomond v Skerries, at Liam Fitzgerald Park, 2.30pm

Ulster Bank League Division 2B

Richmond v Sligo, at Richmond Park, 2.30pm; Sundays Well v Old Crescent, at Musgrave Park, 2.30pm; Tullamore v Bruff, at Spollanstown, 2.30pm

Womens Friendly

Abbeyfeale v Munster Clubs U-18s, at Abbeyfeale, 12noon

Gleeson League Section B

St Senans v Abbeyfeale, at Jimmy Slattery Park, 2:30pm

Gleeson League Section A

Kilrush v Kilfeacle and District , at Kilrush, 2.30pm; Ennis v Estuary, at Ennis, 2.30pm

U-20 Donal Walsh Trophy Section B

Garryowen v Young Munster, at Dooradoyle, 2.30pm; Bruff v Old Crescent, at Kilballyowen Park, 2.30pm; Buccaneers v NUIG-Corinthians, at Dubarry Park, 2.30pm

SUNDAY, NOVEMBER 16

Youths Friendly U-16

Newcastle West/Estuary v Castleisland, at Cullinagh, 11.30am

North U-15 Conference

St Senans v UL Bohemian, at Jimmy Slattery Park, 11.30am; Young Munster v Shannon, at Derryknockane, 11.30am

North U-15 League

Ennis v Newcastle West, at Lees Road Ennis, 11am; Thomond v Old Crescent, at Liam Fitzgerald Park, 11am; Shannon v Richmond/St Marys, at Coonagh, 12noon

North Munster U-16 League

Kilrush v Ennis, at Kilrush, 11am; Garryowen v Bruff, at Dooradoyle, 12.30pm; Thomond v St Senans/Old Crescent , at Liam Fitzgerald Park, 12.30pm

Women’s AIL Division 2 South

Fermoy v Shannon, at Fermoy, 1pm; St Senans v Ballincollig, at Jimmy Slattery Park, 1pm

Munster Womens League DIV 1 North/West

St Marys v Abbeyfeale, at Grove Island, 1pm

Junior 3 League

Charleville v Midleton, at Charleville, 12pm

Martin O’Sullivan Cup

Scariff v Dungarvan, at Scariff, 2pm; Fermoy v Charleville, at Fermoy, 2pm

Junior Clubs Challenge Shield

Waterford City v Mallow, at Waterford, 2pm; Ennis v Bandon, at Ennis, 2pm; Youghal v Thurles, at Youghal, 2pm; Clanwilliam v Abbeyfeale, at Clanwilliam Park, 2pm

Junior Clubs Challenge Cup

Kilfeacle and District v St Senans, at Kilfeacle, 12pm; Tralee v Clonmel, at Tralee, 2pm; Skibbereen v Old Christians, at Skibbereen, 2pm; Cobh Pirates v Newcastle West, at Cobh, 2pm