Limerick Rugby Fixtures - April 18-23

This is another busy period for domestic rugby fixtures
It’s a busy week on the rugby scene in Limerick - here are all the locla club fixtures.

It’s a busy week on the rugby scene in Limerick - here are all the locla club fixtures.

FRIDAY, APRIL 18

Paul Twomey Cup Final

Mallow v UCC, Mallow, 5.00

O’Carroll Plate

Richmond v Bruff, Richmond Park, 7.00

North U-18 Open Cup Semi Final

Bruff v Garryowen, Kilballyowen Park, 7.15

North U-16 Open Cup

Old Crescent v Newcastle West/Kilrush, Rosbrien, 7.00

SATURDAY, APRIL 19

Ulster Bank League Division 1A

Clontarf v Ballynahinch, Castle Avenue, 2.35; Cork Constitution v St. Mary’s College, Temple Hill, 2.35; Dolphin v Lansdowne, Musgrave Park, 2.35; Garryowen v Old Belvedere, Dooradoyle, 2.35; UCD v Young Munster, Belfield, 2.35

Ulster Bank League Division 1B

Belfast Harlequins v Dungannon, Deramore Park, 2.30; Dublin University v Shannon, Sydney Parade, 2.30; Malone v Galway Corinthians, Gibson Park, 2.30; Terenure College v Buccaneers, Lakelands Park, 2.30; UL Bohemian v Blackrock College, Thomond Park, 2.30

Ulster Bank League Division 2A Playoff

Highfield v Thomond, Woodleigh Park, 2.30

Ulster Bank League Division 2B Playoff

Instonians v Kanturk, Shaws Bridge, 2.30

Webb Cup Semi Finals

St. Mary’s v Garryowen, Grove Island, 2.30; Thomond v Kilfeacle, Fitzgerald Park, 2.30

O’Carroll Plate Semi Final

Ennis v Shannon, Ennis, 2.30

SUNDAY, APRIL 20

Munster Junior Cup

Cashel v Clonakilty, Cashel, 2.30; Clanwilliam v Thomond, Clanwilliam Park, 2.30; Skibbereen v Clonmel, Skibbereen, 2.30; UL Bohemian v Garryowen, Annacotty, 2.30

Munster Junior Plate

Ennis v St. Mary’s, Ennis, 2.30; Shannon v Cobh Pirates, Coonagh, 2.30

Mansergh Cup

Galbally v Thurles, Galbally, 2.30

McCarthy Cup

Ballincollig v Charleville, Tanner Park, 12.00

Womens Development League

Group B Final

Abbeyfeale v Bandon, Abbeyfeale, 1.00;

MONDAY, APRIL 21

O’Carroll Plate Semi Final

Galbally v Richmond/Bruff, Galbally, 2.30;

TUESDAY, APRIL 22

North U-14 Cup Semi Final

Bruff v Ennis, Kilballyowen Park, 7.00

North U-13 Cup Semi Final

Old Crescent v Bruff, Rosbrien, 7.00

WEDNESDAY, APRIL 23

North U-16 League Final

Kilrush v Shannon, Thomond Park, 7.00