Limerick Rugby Fixtures - October 10-12

Garryowen have set up a Bank of Ireland Munster Senior Cup quarter-final date away to Cork Con after defeating Shannon 22-12 in their first round tie at Coonagh on Saturday
LIMERICK rugby fixtures for the week beginning Friday, October 10.

LIMERICK rugby fixtures for the week beginning Friday, October 10.

Friday, October 10

Under 11s Half time Games Guinness Pro 12

Castleisland v Kilrush, at Thomond Park, 7.30pm; Ballincollig v Newcastle West at Thomond Park, 7.30pm

North Under 14 League

Old Crescent v Garryowen at Rosbrien, 6pm;

Saturday, October 11

Gleeson League Section B

Listowel v St Senans , at Listowel, 2:30; Newcastle West v Presentation at Newcastle West, 2:30; Clanwilliam v Garryowen at Clanwilliam Park, 2.30; Shannon v Thomond at Coonagh, 2.30;

Gleeson League Section A

Galbally v Kilrush at Galbally, 2.30; Ennis v Young Munster at Ennis, 2:30; Estuary v St Marys at Shanagolden, 2.30; Old Crescent v Richmond at Rosbrien, 2.30; Kilfeacle and District v UL Bohemian at Kilfeacle, 2.30;

U20 Donal Walsh Trophy Section B:

Buccaneers v Shannon at Dubarry Park, 2.30pm; Garryowen v Nenagh Ormond at Dooradoyle, 2.30; Bruff v UL Bohemian at Kilballyowen Park, 2.30; Young Munster v NUIG-Corinthians at Tom Clifford Park, 2.30;

Limerick Charity Cup

Garryowen v Thomond at Thomond Park, 2.30;

Sunday, October 12

North Under 14 Conference

Ennis v Newcastle West at Lees Road Ennis, 11:30am; Garryowen v Kilrush at Dooradoyle, 12noon;

North Under 14 League

Thomond v Presentation/Richmond at Liam Fitzgerald Park, 10am; Ballina Killaloe/Scariff v Bruff , at Scariff, 11:30am;

Gleeson League Section B

Thurles v Abbeyfeale at Thurles, 12.30;

Womens AIL Division 1

Galwegians v U.L. Bohemian at Crowley Park, 1pm;

Womens AIL Division 2 South

Fermoy v Shannon at Fermoy, 1pm; Nenagh Ormond v New Ross at Nenagh, 1pm; St Senans v Ballincollig at Jimmy Slattery Park, 1pm;

Munster Junior League - Division 2

Bandon v Presentation at Bandon, 2.30pm; Ennis v Castleisland at Ennis, 2.30pm; Mallow v Newport at Mallow, 2.30pm; Waterford City v Clanwilliam at Waterford, 2:30; Thurles v Abbeyfeale , at Thurles, 3pm;

Munster Junior League - Division 1

Galbally v Tralee , at Galbally, 2.30pm; Kilfeacle and District v Kinsale , at Kilfeacle , 2.30pm; Newcastle West v Old Christians at Newcastle West, 2.30pm; Skibbereen v St Marys at Skibbereen, 2.30pm; Waterpark v St Senans at Ballinakill, 2pm;

Munster Senior Seconds Section A

Bruff v Nenagh Ormond , at Kilballyowen Park, 2.30pm, Postponed from original date.;