Limerick rugby fixtures - March 19 to 22

This is another busy period for domestic rugby fixtures
LIMERICK rugby fixtures for the period from Thursday, March 19 to Sunday, March 22.

LIMERICK rugby fixtures for the period from Thursday, March 19 to Sunday, March 22.

THURSDAY, MARCH 19

Schools Junior Cup

CBC v Crescent College Comprehensive, at Thomond Park, 2pm

FRIDAY, MARCH 20

East Munster U-14 Cup

Kilfeacle and District v Galbally, at Kilfeacle, 6.30pm

SUNDAY, MARCH 22

Munster Junior Cup

Waterford City v Young Munster, at Waterford, 2.30pm; Clonmel v Presentation, at Clonmel, 2.30pm; Shannon v Old Christians, at Coonagh, 2.30pm

Munster Junior Plate

Skibbereen v Dolphin, at Skibbereen, 2.30pm; Nenagh Ormond v Galbally, at Nenagh, 2.30pm; Charleville v Muskerry, at Charleville, 2.30pm; Richmond v Thurles, at Richmond Park, 2.30pm; Old Crescent v Abbeyfeale, at Rosbrien, 2.30pm

Munster Junior Bowl

Sundays Well v UL Bohemian, at Mahon, 2.30pm

Munster Junior League Division 1

Clonakilty v Waterpark, at Clonakilty, 2.30pm; Cobh Pirates v Kinsale, at Cobh, 2.30pm

North U-14 Cup

Old Crescent v Shannon, at Rosbrien, 11am; Ballina Killaloe/Scariff v Bruff, at Scariff, 11.30am; UL Bohemian v Garryowen Blues, at Annacotty, 12noon

North U-16 Cup

Ballina Killaloe/Scariff v Newcastle West, at Scariff, 12noon

North U-18 Cup

Young Munster v Richmond, at Tom Clifford Park, 1pm

North U-15 Cup

St Senans v Young Munster, at Jimmy Slattery Park, 11.30am; Newcastle West v UL Bohemian, at Cullinagh, 11.30am; Bruff v Richmond, at Bruff, 12noon

East U-18 Cup

Thurles v Galbally-Kilfeacle, at Thurles, 11am; Waterford City v Cashel, at Waterford City, 11am

East U-16 Cup

Clanwilliam v Nenagh Ormond, at Clanwilliam Park, 11am

East Munster U-16 League Phase 2

Dungarvan v Kilfeacle and District at Fethard, 12noon

East Munster U-14 Cup

Nenagh Ormond v Waterpark, at Nenagh, 12noon

East Munster U-14 Plate

Clanwilliam v Fethard & District, at Clanwilliam Park, 11am

North U-15 Conference Final

Young Munster v Presentation, at TBC, 11.30am

North U-13 League

Garryowen v Bruff, at Dooradoyle, 11am; Ennis v Old Crescent, at Lees Road Ennis, 11am; UL Bohemian Eagles v Shannon Blacks, at Annacotty, 11.30am

North U-13 Conference

Newcastle West v Ballina Killaloe/Scariff at Killeline, 11.30am; Shannon Blues v Richmond at Coonagh, 11.30am; Old Crescent v Ennis Black, at Lees Road Ennis, 12noon