Limerick Rugby Fixtures - Saturday, January 25 and Sunday, January 26

Garryowen have set up a Bank of Ireland Munster Senior Cup quarter-final date away to Cork Con after defeating Shannon 22-12 in their first round tie at Coonagh on Saturday
LIMERICK club rugby fixtures for the weekend of Saturday, January 25 and Sunday January, 26

LIMERICK club rugby fixtures for the weekend of Saturday, January 25 and Sunday January, 26

Saturday, January 25

Ulster Bank League Division 1A

Ballynahinch v Dolphin, at Ballymacarn Park, 2:30pm; Cork Constitution v UCD, at Temple Hill, 2:30pm; Lansdowne v Garryowen, at Aviva Stadium, 2:30pm; Young Munster v Clontarf, at Tom Clifford Park, 2:30pm

Ulster Bank League Division 1B

Blackrock College v Shannon, at Stradbrook, 2:30pm; UL Bohemian v Terenure College, at Thomond Park, 2:30pm

Ulster Bank League Division 2A

Ballymena v Cashel, at Eaton Park, 2:30pm; Bective Rangers v Old Crescent, at Donnybrook, 2:30pm; Naas v Bruff, at Forenaughts

Ulster Bank League Division 2B

Nenagh Ormond v Navan, at New Ormond Park, 2:30pm; Sunday’s Well v Richmond, at Musgrave Park, 2:30 PM; Thomond v Greystones, at Liam Fitzgerald Park, 2:30 PM ;

North - Gleeson League Section A

Newcastle West v Thomond, at Newcastle West, 2:30pm; Presentation v Old Crescent, at Rathuard, 2:30pm; Galbally v St Marys, at Galbally, 2:30pm; Bruff v Shannon, at Bruff, 2:30pM

North - Gleeson League Section B

Clanwilliam v UL Bohemian, at Clanwilliam Park, 2:30pm; Ennis v Kilfeacle and District, at Ennis, 2:30pm; Young Munster v Garryowen, at Tom Clifford Park, 2:30pm; Fethard & District v Richmond, at Fethard, 2:30pm

U-20 South Western Conference - Division 1

Buccaneers v UL Bohemian , at Dubarry Park, 2:30pm; Cork Constitution v NUIG-Corinthians, at Temple Hill, 2:30pm; Highfield v Shannon, at Woodleigh Park, 2:30pm; Waterpark v Galwegians, at Ballinakill, 2:30pm

Pan Munster U-18 Group 1

Tralee v Clanwilliam, at Tralee, 11am; Kinsale v Young Munster, at Kinsale, 12pm

Pan Munster U-18 Group 2

Highfield v Galbally, at Woodleigh Park, 11am

Pan Munster U-18 Group 3

Cobh Pirates v Nenagh Ormond at Cobh, 11am; Cork Constitution v Old Crescent, at Temple Hill, 2:30pm

Pan Munster U-16 Group 2

Castleisland v Fethard & District, at Castleisland, 11am; Dolphin v Bruff, at Musgrave Park, 12pm

Pan Munster U-16s Group 4

Tralee v Dungarvan, at Tralee, 11am; Muskerry v Old Crescent , at Ballyanly, 2:30pm

Sunday, January 26

Senior Seconds League North

Richmond v Garryowen , at Garryowen Green, 2.30pm; Bruff v Nenagh Ormond, at Kilballyowen Park, 2:30pm; Shannon v Old Crescent, at Coonagh, 2:30pm; Young Munster v UL Bohemian , at Tom Clifford Park, 2:30pm

Munster Junior League Division 1

Muskerry v Old Christians, at Ballyanly, 2:30pm; Mallow v Cobh Pirates, at Mallow, 2:30pm; Galbally v Clonakilty, at Galbally, 2:30pm; Skibbereen v Kilfeacle and District, at Skibbereen, 2:30pm; Newcastle West v Clonmel, at Newcastle West, 2:30pm; St Marys v Tralee, at Grove Island, 2:30pm; Waterpark v Kanturk , at Ballinakill, 2:30pm

Munster Junior League Division 2

Kinsale v Castleisland, at Kinsale, 2:30pm; Crosshaven v Waterford City, at Crosshaven, 2:30pm; Bandon v Ennis, at Bandon, 2:30pm; Newport v Clanwilliam, at Newport, 2:30pm; Presentation v Thurles, at Rathuard, 2:30pm; Killorglin v Youghal, at Killorglin, 2:30pm; Killarney v St Senans, at Killarney, 2:30pm

Munster Junior League Division 3

Carrigaline v Dunmanway-Bantry Bay, at Moneygourney, 2:30pm; Charleville v Fermoy, at Charleville, 2:30pm; Kilrush v Carrick-on-Suir, at Kilrush, 2:30pm; Ballincollig v Scariff, at Tanner Park, 2:30pm; Abbeyfeale v Dungarvan, at Abbeyfeale, 2:30pm

Womens Munster League Group A

Clonmel v Waterford City, at Clonmel, 1pm; Thurles v St Senans, at Thurles, 1pm; Cobh Pirates v Dungarvan, at Cobh, 1pm

Womens Munster League Group B

Bruff v St Marys, at Kilballyowen Park, 1pm; Youghal v Abbeyfeale, at Youghal, 1pm; Cashel v Dolphin, at Cashel, 1pm

Pan Munster U-18

Bruff v Clonakilty, at Kilballyowen Park, 12pm; Newcastle West v Sundays Well, at Newcastle West, 12:00 PM

Pan Munster U-16 Group 1

Waterpark v Bantry Bay, at Ballinakill, 11am; Shannon v Sundays Well, at Coonagh, 12noon