Limerick rugby fixtures - February 14 to 16

This is another busy period for domestic rugby fixtures
LIMERICK rugby fixtures from Saturday, February 14 to Monday, February 16.

LIMERICK rugby fixtures from Saturday, February 14 to Monday, February 16.

SATURDAY FEBRUARY 14

U-20 Donal Walsh Division 1 Playoffs

Cork Constitution v Young Munster, at Temple Hill, 2.30pm; Highfield v UL Bohemian, at Woodleigh Park, 2.30pm; NUIG-Corinthians v UCC, at Corinthian Park, 2.30pm; Clonakilty/Kinsale v Bruff, at Clonakilty/Kinsale, 2.30pm; Kanturk/Charleville v Buccaneers, at Kanturk/Charleville, 2.30pm

U-20 Donal Walsh Division 2 Playoffs

Old Crescent v WIT/Waterpark, at Rosbrien, 2.30pm; Nenagh Ormond v Dolphin, at Nenagh, 2.30pm; Galwegians v Sundays Well, at Crowley Park, 2.30pm; Garryowen v Midleton, at Dooradoyle, 2.30pm

Gleeson League Playoffs

St Marys v Garryowen, at Grove Island, 1.30pm; Thomond v Kilfeacle and District, at Liam Fitzgerald Park, 2pm

Pan Munster U-18

Midleton v Newcastle West-Estuary, at Towns Park, 12noon; Shannon v Clonmel, at Coonagh, 11.30am; Dolphin v Thomond, at Musgrave Park, 1pm

Pan Munster U-16 Group 1

Dolphin v Bruff, at Musgrave Park, 12noon

Junior Friendly

Shannon v Old Crescent, at Coonagh, 12:30pm

SUNDAY, FEBRUARY 15

Munster Junior Cup

All games at 2.30pm unless stated

Garryowen v Clanwilliam, at Dooradoyle; Waterpark v Highfield, at Ballinakill; St Marys v Killarney, at Grove Island; Kanturk v Carrigaline, at Kanturk; Thomond v Cashel, at Liam Fitzgerald Park; Kinsale v Fethard & District, at Kinsale; Presentation v Midleton, at Rathuard; Young Munster v Newcastle West, at Tom Clifford Park

Munster Junior Plate

All games at 2.30pm unless stated

Nenagh Ormond v Bruff, at Nenagh; Ennis v Galbally, at Ennis; Killorglin v Old Crescent, at Killorglin; UL Bohemian v Abbeyfeale, at Annacotty; Dolphin v Sundays Well; Douglas v Charleville, at Moneygourney; Muskerry v Dungarvan, at Ballyanly; Cork Constitution v UCC, at Temple Hill; Youghal v Fermoy, at Youghal; Richmond v Castleisland, at Richmond Park; Newport v Thurles, at Newport

Pan Munster U-18

Young Munster v Highfield, at Tom Clifford Park, 1pm; Bruff v Bantry Bay, at Kilballyowen Park, 11am

Pan Munster U-16

Garryowen v Ballincollig, at Dooradoyle, 11:30am; Newcastle West/Estuary v Fethard & District, at Newcastle West, 12noon; Clonakilty v Young Munster, at Clonakilty, 1pm

North U-15 Conference

St Senans v UL Bohemian, at Jimmy Slattery Park, 11am

North U-13 League

Young Munster v Old Crescent, at Derryknockane, 11am; Bruff v Garryowen, at Kilballyowen Park, 12noon

East Munster U-14 Cup

Galbally v Cashel, at Galbally, 11am

East Munster U-18 League

Galbally-Kilfeacle v Fethard & District, at Galbally-Kilfeacle, 11am

Munster Womens League Division 1

St Marys v Bruff, at Grove Island, 2pm

MONDAY, FEBRUARY 16

North U-14 Conference

Newcastle West v Garryowen, at Newcastle West, 7:30pm