Limerick Rugby Fixtures - March 28-29

Four Limerick sides recorded wins on a hectic Saturday of Ulster Bank League action
LIMERICK rugby fixtures for the weekend of March 28-29.

LIMERICK rugby fixtures for the weekend of March 28-29.

SATURDAY, MARCH 28

Guinness PRO12

Munster v Connacht, Thomond Park, 5.15pm

Ulster Bank League Division 1A

Clontarf v Cork Constitution, at Castle Avenue, 2.30pm; Dolphin v Ballynahinch, at Irish Independent Park, 2.30pm; Young Munster v St Mary’s College, at Tom Clifford Park, 2.30pm

Ulster Bank League Division 1B

Buccaneers v UL Bohemian, at Dubarry Park, 2.30pm; Garryowen v Malone, at Dooradoyle, 2.30pm; Shannon v Ballymena at Coonagh, 2pm

Ulster Bank League Division 2A

Bective Rangers v Thomond at Donnybrook, 2pm; Blackrock College RFC v Cashel RFC, at Stradbrook, 2.30pm; City of Derry v UCC, at Judge’s Road, 2.30pm; NUIM Barnhall v Nenagh Ormond, at Parsonstown, 2.30pm

Ulster Bank League Division 2B

Ards v Sunday’s Well, at Hamilton Park, 2.30pm; Armagh v Richmond, at Palace Grounds, 2.30pm; Boyne v Old Crescent, at Shamrock Lodge, 2.30pm; Greystones v Bruff, at Dr. Hickey Park, 2.30pm; Highfield v Tullamore, at Woodleigh Park, 2.30pm; Kanturk v Sligo, at Knocknacolan, 2.30pm; Midleton v De La Salle Palmerston, at Towns Park, 2.30pm

SUNDAY, MARCH 29

Munster Junior Cup

Cobh Pirates v Highfield, at Cobh, 2.30pm; Kilfeacle and District v Clonakilty, at Kilfeacle, 2.30pm; Shannon v St Senans, at Coonagh, 2.30pm

North U-14 Cup

Old Crescent v Shannon, at Rosbrien, 11am; Ballina Killaloe/Scariff v Bruff, at Scariff, 11.30am

North U-16 Cup

Young Munster v Old Crescent, at Tom Clifford Park, 11.30am; Thomond v Presentation/Richmond, at Liam Fitzgerald Park, 1130am; Ballina Killaloe/Scariff v Newcastle West, at Scariff, 12.30pm

North U-18 Cup

Kilrush v Young Munster, at Kilrush, 12pm; Bruff v Old Crescent, at Kilballyowen Park, 12.30pm

North U-15 Cup

Garryowen v Presentation, at Dooradoyle, 11am; Bruff v Richmond-St Marys, at Bruff, 12noon; St Senans v Young Munster, at Jimmy Slattery Park, 12.30pm

East Munster U-14 Cup Final

Nenagh Ormond v Galbally, at Clanwilliam Park, 11am

North Munster U-16 League

Ennis v Garryowen, at Ennis, 12.45pm

North Munster U-13 League

Bruff v Ennis, at Kilballyowen Park, 11.30am; Shannon Blacks v Garryowen, at Coonagh, 11.30am

North Munster U-13 Conference

Ennis Black v Newcastle West, at Ennis, 11.30am; St Senans v Old Crescent, at Jimmy Slattery Park, 11.30am; Ballina Killaloe-Scariff v Shannon Blues, at Killaloe, 11.30am