This week’s Limerick GAA results

It was a busy week on the GAA front in Limerick and here are the results from the matches
County

County

Senior Hurling Championship Group 2

Doon 5-17 Croom 1-07

Intermediate Hurling Championship Group 2

Kildimo/Pallaskenry 2-15 Feohanagh 0-14

Glenroe 3-19 Newcastlewest 1-10

Premier Minor Hurling Championship Group 1

Doon 2-21 Adare 1-09

Doon 2-17 Mungret St. Pauls 0-12

City East Minor Hurling Championship

Claughaun/Old Christians 1-20 Ahane 0-10

Kildimo/Pallaskenry 7-21 St Lawerences 1-14

Ballybricken/Bohermore 5-07 Ballybrown 2-12

Monaleen 5-19 South Liberties 0-05

Ballybricken/Bohermore 0-11 Ahane 0-09

Minor Hurling 13 aside Competition

Askeaton 2-16 Templeglantine 3-06

County Hurling League Division 1

Na Piarsaigh 3-28 Patrickswell 1-08

County Hurling League Division 3

Knockaderry 0-11 St Kierans 0-06

Mungret/St. Pauls 0-17 Knockaderry 0-15

Premier Minor Football Championship Group 1

Mungret St. Pauls 5-11 Adare 2-06

Kildimo/Pallaskenry 5-08 South Liberties 2-13

Premier Minor Football Championship Group 2

Monaleen 5-11 St. Patricks 0-02

Crecora/Manister 4-12 Gatlee Gaels 3-14

Ballylanders 6-17 Kilteely/Dromkeen 3-04

Minor Football 13 aside Competition

Ballylanders 0-13 Galtee Gaels 1-10

City GAA

Junior A Hurling Championship

Patrickswell 1-13 Crecora/Manister 1-12

Na Piarsaigh 2-22 St Patricks 3-11

Junior B Hurling Championship

Mungret 4-20 Claughaun 1-03

Junior A Football Championship

Kildimo/Pallaskenry 2-16 Patrickswell 0-04

Monaleen 2-15 Na Piarsaigh 1-03

Junior B Football Championship

Ballinacurra Gaels 3-09 St Patrick’s 0-13

East GAA Junior A Hurling Championship

Ahane 2-12 Ballybricken/Bohermore 1-10

Doon received walkover from Kilteely/Dromkeen

Junior B Hurling Championship

Murroe/Boher 3-12 South Liberties 0-16

Knockane 3-06 Fedamore 2-14

South GAA

Junior A Hurling Championship

Staker Wallace 2-17 Bruff 1-09

Kilmallock 3-19 Castletown/Ballyagran 2-14

Minor Hurling Championship

Bruff 3-13 Knockainey 0-12

Garryspillane 4-13 Bruff 2-15

Ballyhoura Gaels 3-08 Killacolla Gaels 1-14

Knockainey 1-15 Hospital/Herberstown 0-15

Junior B Football Championship

Camogue Rovers 3-07 Galtee Gaels 2-08

Galbally 0-08 Effin 0-06

West G.A.A.

Junior A Football Championship Semi Final

Monagea 1-09 Newcastlewest 2-05

Junior B Football Championship Semi Final

St Senans 1-16 Dromcollogher/Broadford 3-10 (AET)