Limerick GAA Fixtures - June 11-17

Limerick GAA fixtures
ALL Limerick GAA fixtures for the period, June 11-17

ALL Limerick GAA fixtures for the period, June 11-17

THURSDAY, JUNE 11

County Football League Division 1

Newcastle West v Fr Casey’s in Newcastle West at 7.30pm

Monaleen v Rathkeale in Monaleen at 7.30pm

Dromcollogher Broadford v St Kierans in Dromcollogher at 7.30pm

City Intermediate Hurling Championship

Sponsored by Mike O’Connell’s Menswear

Mungret v Na Piarsaigh in Rhebogue at 7.30pm

East Junior A & B Football League

Sponsored by Pierse Motors

Cappamore v South Liberties in Cappamore at 7.30pm

Fedamore v Ballybricken-Bohermore in Fedamore at 7.30pm

West Senior Hurling Championship

Granagh Ballingarry v St Kierans at Askeaton at 7.30pm (extra time if required)

FRIDAY, JUNE 12

West Junior A Hurling League Semi Finals

Croagh Kilfinny v Templeglantine in Ballingarry at 7.30pm (extra time if necessary)

Dromcollogher-Broadford v Adare in Knockaderry at 7.30pm (extra time if necessary)

West Junior B Football League Final

St Senans v Ballysteen in Foynes at 7.30pm

East Senior Hurling Championship

Sponsored by Pierse Motors

Doon v Murroe Boher in Caherconlish at 7.45pm

East Intermediate Hurling Championship

Sponsored by Pierse Motors

Pallasgreen v Caherline in Pallasgreen at 7.30pm

SATURDAY, JUNE 13

County Football League Division 2

Castlemahon v Oola in Coolyroe at 7.30pm

County Football League Division 4

Fr Casey’s v Cappagh in Abbeyfeale at 7.30pm

South SHC Semi Final

Sponsored by Sulley’s Bar Hospital

Dromin Athlacca v Knockainey in Bruff at 3pm

East Intermediate Hurling Championship

Sponsored by Pierse Motors

Cappamore v Kilteely/Dromkeen in Cappamore at 5pm

U-14 Hurling Division 2A

Newcastle West V Kildimo-Pallaskenry at 12.15pm

U-14 Hurling Division 1

Doon V Na Piarsaigh at 4pm

SUNDAY, JUNE 14

South SHC Semi Final

Sponsored by Sulley’s Bar Hospital

Bruff v Kilmallock in Hospital at 6.30pm

West Junior B Hurling Championship

Granagh-Ballingarry v Feohanagh in Dromcollogher at 7pm

Newcastlewest v Feenagh-Kilmeedy in Knockaderry at 7pm

U-14 Football 13-a-side

Knockainey v Croom at 11am; Bruree v Castletown Ballyagran at 11am

MONDAY, JUNE 15

U-14 Football Division 2

St Senan’s V Adare

South Liberties V St Patrick’s

U-14 Football Division 3

Mungret St Paul’s V Rathkeale

U-14 Football Division 1

Fr Caseys V St Kieran’s

Newcastle West V Monaleen

TUESDAY, JUNE 16

County Hurling League Division 1

Murroe Boher v Kilmallock in Boher at 7.30pm

Na Piarsaigh v Adare in Caherdavin at 7.30pm

County Hurling League Division 2

Knockainey v Granagh Ballingarry in Knockainey at 7.30pm

County Hurling League Division 3

Bruree v St. Kierans in Bruree at 7.30pm

Pallasgreen v Dromin-Athlacca in Pallasgreen at 7.30pm

County Hurling League Division 4

Feohanagh v Caherline in Feohanagh at 7.30pm

County Football League Division 1

Fr Caseys v Monaleen in Abbeyfeale at 7.30pm

St Patricks v Newcastle West in Rhebogue at 7.30pm

County Football League Division 2

St Senans v Galbally in Foynes at 7.30pm

Mountcollins v Ballysteen in Mountcollins at 7.30pm

County Football League Division 3

Kilteely Dromkeen v Cappamore in Kilteely at 7.30pm

Bruff v Gerald Griffins in Bruff at 7.30pm

Glin v Mungret in Glin at 7.30pm

City Senior Football Championship

Sponsored by Horse & Hound Bar

St Patricks v Na Piarsaigh in Monaleen at 7.30pm

East Brian Butler Cup

Sponsored by Pierse Motors

Murroe Boher v Ballbricken Bohermore in Boher at 7.30pm

Doon v Pallasgreen in Doon at 7.30pm; Fedamore v Ahane in Fedamore at 7.30pm

West Junior A Hurling League Final

extra time if necessary

Croagh Kilfinny or Templeglantine v Dromcollogher-Broadford or Adare in Tournafulla at 7.30pm

West Junior B Hurling League Final

Granagh Ballingarry or Feohanagh v Tournafulla or Knockaderry in Coolcappa at 7.30pm

WEDNESDAY, JUNE 17

U-14 Football Division 2

Bruff V Kilpeacon

Kilmallock V Kildimo-Pallaskenry

Dromcollogher Broadford V Deel Rangers

Shannon Gaels V Askeaton

Ahane V Oola

Murroe Boher V Naomh Brid

Ballylanders V Ballyhoura Gaels

Pallasgreen V Na Piarsaigh

U-14 Football Division 3

Monaleen V Mungret St Paul’s

Granagh-Balingarry V Cappamore;

Rathkeale V Athea

U-14 Football 13-a-side

Galtee Gaels V Hospital Herbertstown