Limerick GAA fixtures April 2-8

Limerick GAA fixtures
LIMERICK GAA fixtures for the period, April 2-8

LIMERICK GAA fixtures for the period, April 2-8

THURSDAY, APRIL 2

County Football League Division 1

St Kierans v Fr Caseys at 7pm

West Junior B Football League

Rathkeale home to Ballysteen at 6.45pm

St Kierans home to St Senans at 6.45pm

East Junior A & B Football League

Sponsored by Pierse Motor Limerick Road Tipperary

Knockane v Kilteely/Dromkeen at 6.30pm

Ahane v Ballybricken-Bohermore at 6.30pm

South Liberties v Pallasgreen at 6.30pm

Cappamore v Fedamore at 6.30pm

South U-21 Hurling Championship

Sponsored by Bulgaden Castle

Killacolla Gaels v Bruff in Kilbreedy at 6.30pm

Feile Peil na nÒg B Semi Final

Oola v Ahane in Oola 6.30pm

FRIDAY, APRIL 3

City SHC Semi Final

Monaleen v Na Piarsaigh VTBC at 6pm

South IFC Quarter-final

Sponsored by Bulgaden Castle

Bruff v Galtee Gaels in Knocklong at 6.30pm

South Junior B Hurling League Round 1

Sponsored by Dan Dooleys Centre Knocklong

Staker Wallace v Garryspillane in Kilbreedy at 6.30pm

Castletown Ballyagran v Glenroe in Ballyagran at 6.30pm

Blackrock v Bruree in Kilfinane at 6.30pm

Dromin Athlacca v Effin in Athlacca at 6.30pm

SATURDAY, APRIL 4

County Hurling League Division 1

Na Piarsaigh v Murroe Boher at 6pm

Ahane v Doon at 6pm; Kilmallock v Adare at 6pm

County Hurling League Division 2

Croom v South Liberties at 6pm

Knockainey v Granagh-Ballingarry at 6pm

Bruff v Effin at 6pm

County Hurling League Division 3

Monaleen v Bruree at 6pm

Glenroe v St Kierans at 6pm

Pallasgreen v Mungret St Pauls at 6pm

Dromin-Athlacca v Knockaderry at 6pm

County Hurling League Division 4

Feohanagh-Castlemahon v Caherline at 6pm

Cappamore v Feenagh-Kilmeedy at 6pm

Monagea v Kildimo-Pallaskenry at 6pm

Claughaun v Newcastle West at 6pm

County Hurling League Division 5

Templeglantine v Killeedy at 6pm

Ballybricken-Bohermore v Kilmallock at 6pm

Croagh-Kilfinny v Tournafulla at 6pm

County Hurling League Division 6

Dromcollogher-Broadford v Old Christians at 6.45pm

Rathkeale v St Patricks at 6.45pm

Askeaton v Crecora-Manister at 6.45pm

South Minor Hurling League

Sponsored by AIB Bank Kilmallock

Ballyhoura Gaels v Killacolla Gaels in Kilbreedy at 6.30pm

Garryspillane v Hospital-Herbertstown in Knocklong at 6.30pm

West Senior Hurling Championship

Feohanagh v Adare at Ballingarry at 6.30pm (extra time if required)

Newcastle West v Knockaderry at Quaid Park at 6.30pm (extra time if required)

Granagh-Ballingarry v St Kierans at Askeaton at 6.30pm (extra time if required)

SUNDAY, APRIL 5

South U-21 HC ‘B’ Final

Sponsored by Bulgaden Castle

Garryspillane v Killcolla Gaels or Bruff in Kilmallock at 2pm

South U-21 HC ‘A’ Final

Sponsored by Bulgaden Castle

Tory Gaels v Bruff or Killacolla Gaels in Kilmallock at 3.45pm

Feile Peil na nÒg A Semi Finals

Both games at 3pm in Mick Neville Park

Fr Caseys v Claughaun; Galbally v St Kierans

MONDAY, APRIL 6

South U-21 Hurling 13-a-side

Sponsored by Bulgaden Castle

Coshlea Gaels v Glenroe in Kilfinane at 6.30pm

U-16 Football Championship

1st named team at home all games at 6.15pm unless otherwise stated

St Kierans v Adare

Askeaton Ballysteen v Fr Caseys

Athea v Deel Rangers @ 6.45pm

Claughaun v Oola

Pallasgreen v Galbally

Ahane v Bruff

Ballyhoura Gaels v Kildimo-Pallaskenry

TUESDAY, APRIL 7

County Football League Division 1

Monaleen v St Kierans at 7pm

Dromcollogher-Broadford v St Patricks at 7pm

Newcastle West v Na Piarsaigh at 7pm

Fr Caseys v Rathkeale at 7pm

County Football League Division 2

Castlemahon v Pallasgreen at 7pm

Adare v St Senans at 7pm

Mountcollins v Galbally at 7pm

Ballysteen v Oola at 7pm

County Football League Division 3

Glin v Cappamore at 7pm

Claughaun v Gerald Griffins at 7pm

Athea v Bruff at 7pm

Mungret St Pauls v Kilteely-Dromkeen at 7pm

County Football League Division 4

Galtee Gaels v Ahane at 7pm

Croom v Fr Caseys at 7pm

Ballylanders v Cappagh at 7pm

City SHC Semi Final

Patrickswell v Ballybrown in Mungret at 6.45pm

WEDNESDAY, APRIL 8

U-15 Football

1st named team at home all games at 6.15pm unless otherwise stated

Monaleen v Mungret

Claughaun v Galbally

Bruff v Askeaton Ballysteen

St Senans v Kildimo-Pallaskenry

Na Piarsaigh v Ahane

Ballylanders v Shamrock Gaels

Murroe-Boher v Rathkeale

Caherconlish v Kilteely-Dromkeen

Ballybricken-Bohermore v Croom