All the weekend Limerick GAA results

Harty Cup report
From inter-county to underage, here’s all the recent Limerick GAA results.

From inter-county to underage, here’s all the recent Limerick GAA results.

County Football League Division 1

St Kieran’s 1-9 St Patrick’s 0-9

County Football League Division 2

Castlemahon 0-11 Oola 0-11

County Football League Division 4

Fr Caseys 0-16 Cappagh 2-10

County Hurling League Division 1

Ballybrown GAA Kilmallock - Conceded by Ballybrown

County Hurling League Division 2

South Liberties 0-8, Effin 1-10

South Junior ‘B’ Hurling Championship

Bruree 2-11 Camogue Rovers 0-10; Dromin Athlacca 2-9 Knockainey 0-10

East Brian Butler Cup

Doon 1-8, Pallasgreen 1-7; Murroe Boher 0-11 Ballybricken Bohermore 0-12

City IHC

Mungret St Pauls 0-11 Kildimo-Pallaskenry 1-13

City Junior A football Championship

Mungret St Pauls 1-7 Monaleen 0-9

City Junior B Hurling Championship

Kildimo-Pallaskenry 1-12 Monaleen 3-14

County Premier Minor Football Championship

Newcastle West 6-8 St Patrick’s 2-4

County Minor Football 13-a-side Competition

Croom 1-9 Kilteely Dromkeen 3-8

East Minor Football Championship

Pallasgreen-Cappamore - Conceded by Cappamore

South Minor Football 13-a-side

Ballylanders 1-14 Galtee Gaels 1-5

City East Minor Hurling Championship

Ballybricken Bohermore 3-8 Claughaun-Old Christians 5-14

U-16 Football Division 1A

Na Piarsaigh 5-9 South Liberties 0-7; Old Christians 3-7 Mungret St Pauls 1-13

U-16 Football Division 1B

Kilmallock-Cappagh - Conceded by Cappagh; St Patrick’s-Shannon Gaels - Conceded by Shannon Gaels

U-16 Football Division 2A

Fr Caseys - Kilpeacon - Conceded by Kilpeacon; St Kieran’s 3-7, Athea 2-8; Kilpeacon 0-10 Askeaton-Ballysteen 1-5; Adare 0-4 Fr Casey’s 3-8

U-16 Football Division 2B

Bruff 3-8 Galbally 3-10; Pallasgreen 0-10 Claughaun 10-9; Ahane 5-14, Ballyhoura Gaels 3-0; Oola 4-15 Kildimo-Pallaskenry 0-4

U-16 Football Division 3A

St Senan’s - Ballybrown - Conceded by Ballybrown; Ballybricken Bohermore 4-20 Granagh/Ballingarry 1-3; Dromcollogher Broadford 2-9 Rathkeale 7-8

U-16 Football Division 3B

Knockainey 5-4 Hospital Herbertstown 1-5; Cappamore - Ballylanders - Conceded by Ballylanders; Kilteely Dromkeen 6-11 Shamrock Gaels 3-6

U-14 Football Division 1

Galbally 2-9 Fr Casey’s 0-12; St Kieran’s 2-14 Newcastle West 4-6; Mungret St Pauls 3-2 Claughaun 4-12

U-14 Football Division 2A

Deel Rangers 2-4 Bruff 4-6; Kilmallock-St Senan’s - Conceded by Kilmallock; Adare-Shannon Gaels - Conceded by Shannon Gaels; Kildimo-Pallaskenry 1-4 Kilpeacon 7-10; Askeaton-Ballysteen 6-5 Dromcollogher Broadford 6-4

U-14 Football Division 2B

Ballyhoura Gaels 5-5 Ahane 3-8; South Liberties 0-2 Murroe Boher 10-15; Na Piarsaigh 1-6, Ballylanders 7-2; Naomh Brid 3-4 Pallasgreen 1-3

U-14 Football Division 3

Cappamore 1-4 Shamrock Gaels 5-5; Mungret St Pauls 5-5 Granagh-Ballingarry 6-8; Athea- Monaleen - Conceded by Monaleen

U-14 Football 13-a-side

Hospital Herbertstown 0-2 Caherconlish 8-10; Croom 12-17 Bruree 0-0

U-14 Hurling 13-a-Side

Castletown Ballyagran 2-9 Knockainey 1-1; Hospital Herbertstown 5-6 Bruree 6-10