All the week’s Limerick GAA results

It was a busy week of GAA action in Limerick last week and here are all the results
Limerick GAA Results

Limerick GAA Results

County Hurling League Division 2:

Knockainey 1-12, Granagh/Ballingarry 0-8

County Hurling League Division 4:

Feohanagh Castlemahon 2-14, Cappamore GAA Culb 1-17

County Premier Minor Hurling Championship:

Doon 3-19, Patrickswell 0-11

Kilmallock 2-19, Adare 0-10

County Premier Minor Football Championship Group 1:

Mungret St Pauls 5-25, South Liberties 2-3,

Rathkeale 2-9, South Liberties 4-4

Kildimo-Pallaskenry 2-15, Adare 4-10

County Minor Football 13 aside Competition:

Athea 5-9, Croom 1-6

County Minor Hurling 13 aside Competition:

Feohanagh -, Templeglantine - Conceded by Feohanagh

County Minor Hurling 13 aside Competition Group 2:

Crecora Manister 3-19, Bru Ri/Bruree 4-9

City East Minor Hurling Championship:

South Liberties 3-14, Ahane 1-12

Ballybrown GAA CLG 0-7, Claughaun Old Christians 3-14

Kildimo-Pallaskenry 1-18, Ballybricken Bohermore 3-12

St Lawerences -, Ahane - Conceded by St Lawerences

Cappamore GAA 0-13, Monaleen/Moin an Lin 1-15

South Junior ‘A’ Football Championship:

Galtee Gaels/Gaeil Gailti 3-9, Croom 1-10

South Junior ‘B’ Football Championship:

Banogue GAA 2-13, Camogue Rovers 2-11

East Junior A Football Championship:

Pailis na Greine 1-10, Murroe Boher 0-7

Ahane 3-7, Murroe Boher 0-2

City Junior B Football Championship:

Claughaun 0-5, Ballybrown GAA CLG 7-11

City Junior B Hurling Championship:

Mungret St Pauls 3-13, Na Piarsaigh 2-16

Ballybrown GAA CLG 2-10, Kildimo-Pallaskenry 2-7

South Minor Hurling Championship:

Garryspillane/Garrdha Ui Spiollain 2-14, Bruff 2-13

Killacolla Gaels 1-14, Knockainey 2-9

East Junior B Football Championship Semi-Final:

Ballybricken Bohermore 1-12, Knockane 0-5

U16 Hurling Division 1 Shield:

Patrickswell 7-19, Ahane 3-10

Monaleen/Moin an Lin 5-17, Bruff 2-13

U16 Hurling Division 2 Shield:

Newcastle West 7-11, St Patrick’s 3-11

Ballybrown GAA CLG 1-10, Croagh Kilfinny 1-6

U16 Hurling Division 3A:

Cill à de/Killeedy 1-1, St Kieran’s 9-9

Kilpeacon 2-9, St Mary’s/Sean Finns 4-8

Granagh/Ballingarry 11-11, Dromcollogher Broadford 2-10

U16 Hurling Division 3B:

Ballybricken Bohermore 1-15, Knockainey 1-8

Caherline 2-7, Hospital Herbertstown 2-6

Shamrock Gaels -, Cumann Luthchleas Gael Gleann Rua - Conceded by Cumann Luthchleas Gael Gleann Rua

U16 Football Division 3 Shield:

Granagh/Ballingarry 3-5, Dromcollogher Broadford 7-10

U16 Football Division 2 Championship:

Deel Rangers 4-8, Athea 1-11

Fr. Caseys / An tAthair O Cathasaigh 1-8, St Kieran’s 4-10

U15 Hurling Division 2 Final:

Kildimo-Pallaskenry 2-9, Ballybrown GAA CLG 1-7

U15 Hurling Division 13 a side Final:

Kilteely Dromkeen/Cill Tile Drom Chaoin 1-12, Ballybricken Bohermore 1-10

U15 Football Division 3 Final:

Shamrock Gaels 0-4, Ballylanders 2-4

U14 Hurling Division 1 Shield:

Patrickswell 2-12, Kilpeacon 3-7

U14 Hurling 13 A Side Shield:

Knockainey -, Feenagh Kilmeedy - Conceded by Feenagh Kilmeedy

Castletown Ballyagran 2-9, Hospital Herbertstown 0-6

U13 Hurling division 1B:

Ahane 2-3, Mungret St Pauls 3-13

Na Piarsaigh 2-6, Murroe Boher 3-5

U13 Hurling Division 2A:

Deel Rangers 1-6, Newcastle West 5-11

Newcastle West 8-15, Croagh Kilfinny 0-1

St Kieran’s 0-7, Deel Rangers 1-3

Kilmallock 0-4, Kilpeacon 4-16

U13 Hurling Division 2B:

Garryspillane/Garrdha Ui Spiollain 3-6, St Patrick’s 0-6

Monaleen/Moin an Lin 7-5, Pallasgreen 1-2

Cois Laoi Gaels 2-6, Claughaun 1-3

U13 Hurling Division 3A:

St Mary’s/Sean Finns 2-4, Cill à de/Killeedy 0-2

Dromcollogher Broadford 4-3, Eas Geibhtine/Baile Staibhne Coiste na nOg 6-1

U13 Hurling Division 3B:

Cumann Luthchleas Gael Gleann Rua 3-2, Cappamore GAA Culb 9-11

Mungret St Pauls 1-6, Shamrock Gaels 2-4

Croom 5-4, Balinacurra Gaels 2-1

U13 Hurling 13 a side:

Blackrock 6-11, Feenagh Kilmeedy 1-4

Tournafulla -, Ballybricken Bohermore - Conceded by Ballybricken Bohermore