Limerick GAA weekly fixtures

Limerick GAA fixtures
LIMERICK GAA fixtures for the period, September 11-16.

LIMERICK GAA fixtures for the period, September 11-16.

FRIDAY SEPTEMBER 11

(For Bord na nOg. First named team at home and all games 6:15pm except where stated)

Premier MFC

South Liberties v Adare in Knockea at 6.45pm

City SFC Semi Final

Sponsored by Horse & Hound Bar

St. Patricks v Mungret in Mungret at 6.45pm

South MFC ‘A’ Final

Sponsored by AIB Kilmallock

St John’s v Bruff in Knocklong at 6.30pm

South MFC ‘B’ Final

Sponsored by AIB, Kilmallock

Galbally v Knockainey in Hospital at 6.30pm

West MFC ‘B’ Final

Granagh-Ballingarry/Banogue v St Kierans in Rathkeale Bog Garden at 6.15pm

West MFC ‘A’ Semi-final

Gael Na Sionna v Mountcollins/Athea Rangers in Abbeyfeale at 6.15pm (extra time if required)

U-16 Hurling Division 1 semi finals

Both in the Gaelic Grounds. Na Piarsaigh V Kilmallock at 7pm; Mungret St Paul’s V Doon at 8:15pm

SATURDAY SEPTEMBER 12

All Ireland U-21 Hurling Final

Limerick v Wexford in Thurles at 7pm

U-16 Hurling Division 2 semi finals

Both in the Childers Road

Deel Rangers V Garryspillane at 11:30am

Killacolla Gaels v Cappamore at 12:45pm

SUNDAY SEPTEMBER 13

City Junior B Hurling Final

Sponsored by DJ Daly Team Flag Ireland

Monaleen v Mungret St Pauls TBC

City JFC ‘B’ Semi-final

Sponsored by DJ Daly Team Flag Ireland

Crecora/Manister v Claughaun-St Patrick’s in Mungret at 6pm

City Minor Football Final

Sponsored by Nolan Motor Factors

Na Piarsaigh v Claughaun-Old Christians in Rhebogue at 6pm

East JHC ‘A’ Final

Sponsored by Pierse Motors

Ballybricken/Bohermore v Doon in Caherconlish at 5.30pm (extra time if needed)

East JFC ‘A’ Semi-final

Sponsored by Pierse Motors

Kilteely-Dromkeen v Murroe-Boher in Kilteely at 6.30pm (extra time if needed)

South JHC ‘B’ Semi-final

Sponsored by Dan Dooley Ford Centre

Blackrock v Camogue Rovers in Bruff at 1.30pm

South JHC ‘A’ Final

Sponsored by Dan Dooley Ford Centre

Castletown-Ballyagran v Staker Wallace in Bruff at 3pm

South JFC ‘B’ Semi-final

Sponsored by Sheehy’s Centra Kilfinane

Banogue v Galbally in Effin at 6.30pm

South JFC ‘A’ Final

Sponsored by Sheehy’s Centra, Kilfinane

Ballylanders v Galtee Gaels in Kilfinane at 6.30pm

West JHC ‘A’ Final

Dromcollogher-Broadford v Tournafulla in Feenagh at 3pm

West JFC ‘B’ Final

Knockaderry v St Senans in Quaid Park at 6pm

West IHC

Feenagh-Kilmeedy v Killeedy in Dromcollogher at 6pm

U-16 Football Division 2 Shield semi finals

Ahane v Fr Caseys at 11am. Extra time if necessary

Athea v Bruff at 11am. Extra time if necessary

U-16 Football Division 3 Shield semi finals

St Senan’s v Cappamore at 11am;

Knockainey v Dromcollogher Broadford at 11am

MONDAY SEPTEMBER 14

City JFC ‘A’ Semi-final

Sponsored by Horse & Hound Bar

Kildimo-Pallaskenry v Patrickswell in Clarina at 6.30pm

U-14 Hurling Division 1 Shield semi finals

Kilpeacon V Na Piarsaigh at 6:30pm

Ahane V Adare at 6:30pm

U-14 Hurling Division 2 Shield semi finals

Naomh Brid V St Kieran’s at 7pm. Extra time if necessary

Granagh-Balingarry v Bruff @7pm. Extra time if necessary

TUESDAY SEPTEMBER 15

Limerick IFC

Sponsored by Griffins Coaches

St Senans v Bruff in Ballingarry at 6.30pm

Mountcollins v Castlemahon in Dromcollogher at 6.30pm

Hospital-Herbertstown v Claughaun in Caherconlish at 6.30pm

Galbally v Glin in Clarina at 6.30pm

Cappamore v Mungret in Claughan at 6.30pm

Athea v Oola in Croagh at 6.30pm

WEDNESDAY SEPTEMBER 16

Limerick SFC

Sponsored by Irish Wire Products Ltd

Adare v Na Piarsaigh in Clarina at 6.30pm

St Kierans v Fr Caseys in Newcastle West at 6.30pm

Ballysteen v Newcastle West in The Bog Garden at 6.30pm

Dromcollogher-Broadford v Ballylanders in Kilmallock at 6.30pm

Rathkeale v Monaleen in Bruff at 6.30pm

St Patricks v Pallasgreen in Caherconlish at 6.30pm

South JFC ‘B’ Semi-final

Sponsored by Sheehy’s Centra Kilfinane

Camogue Rovers v Castletown-Ballyagran in Kilbreedy at 8pm.

U-13 Hurling Division 1

Bruff V Patrickswell

Adare V Ballybrown

Mungret St Paul’s V Murroe Boher

Ahane V Doon

U-13 Hurling Division 2

Newcastle West V St Kierans

Deel Rangers V Kilmallock

Croagh Kilfinny V Kilpeacon

Killeedy V Askeaton

Rathkeale V Granagh-Balingarry

Monaleen V Cois Laoi Gaels

Pallasgreen V St Patrick’s

U-13 Hurling Division 3

Glenroe V Croom

Balinacurra Gaels V Mungret St Pauls

Cappamore V Shamrock Gaels

U-13 Hurling 13-a-side

Feenagh Kilmeedy V Ballybricken Bohermore

Blackrock V Caherline