Limerick GAA Fixtures - July 2-8

Limerick GAA fixtures
ALL Limerick GAA fixtures for the period July 2-9

ALL Limerick GAA fixtures for the period July 2-9

THURSDAY, JULY 2

Munster MHC Semi-final

Limerick v Cork in Gaelic Grounds at 7.30pm

County Hurling League Division 5

Killeedy v Kilmallock in Killeedy at 7.30pm

West Junior A Football Championship

Monagea v Feenagh Kilmeedy in Knockaderry at 7.30pm

West Junior B Football Championship

St Senans v Knockaderry in Bog Garden, Rathkeale at 7.30pm

FRIDAY, JULY 3

County Minor Hurling 13-a-side Championship

Glenroe v Rathkeale in Glenroe at 7.30pm

City East Minor Hurling Championship

Ballybrown v St Lawerences in Clarina at 7.30pm

City Junior A Hurling Championship

Sponsored by Patsy Nicholas Bar

Patrickswell v Old Christians in Crecora at 7:30pm

West Minor Hurling Championship

Daithi Brudairs v Granagh Ballingarry

Rathkeale at Dromcollogher at 7.30pm

West Junior A Football Championship

Gerald Griffins v Granagh-Ballingarry at Knockaderry at 7.30pm

West Junior B Football Championship

St Kierans v Glin in Askeaton at 7.30pm

SATURDAY, JULY 4

County Hurling League Division 1

Patrickswell v Doon in Patrickswell at 7.30pm

Ballybrown v Murroe Boher in Ballybrown at 7.30pm

Kilmallock v Ahane in Kilmallock at 7.30pm

Adare v Na Piarsaigh in Adare at 7.30pm

County Hurling League Division 2

South Liberties v Effin in Dooley Park at 7.30pm

Croom v Granagh Balingarry in Croom at 7.30pm

Garryspillane v Bruff in Knocklong at 7.30pm

Blackrock v Knockainey in Kilfinane at 7.30pm

County Hurling League Division 3

St. Kierans v Knockaderry in St. Kierans at 7.30pm

Monaleen v Dromin Athlacca in Monaleen at 7.30pm

Bruree v Pallasgreen in Bruree at 7.30pm

County Hurling League Division 4

Newcastle West v Feenagh Kilmeedy in Newcastle West at 7.30pm

Feohanagh Castlemahon v Cappamore in Coolyroe at 7.30pm

Claughaun v Kildimo-Pallaskenry in Claughaun at 7.30pm

Caherline v Monagea in Caherconlish at 7.30pm

County Hurling League Division 6

Askeaton v Rathkeale in Askeaton at 7.30pm

City Junior A Hurling Championship

Sponsored by Patsy Nicholas Bar

Crecora Manister v St Patricks in Rathbane at 6pm

City Junior A Football Championship

Sponsored by Horse & Hound Bar

Na Piarsaigh v Mungret in Ballinacurra at 7:30pm

Kildimo-Pallaskenry v Patrickswell in Clarina at 7:30pm

West Intermediate Hurling Championship

St Kierans v Feohanagh at Foynes at 7pm

West Junior B Football Championship

Mountcollins v Dromcollogher Broadford in Feenagh at 7pm

SUNDAY, JULY 5

All Ireland Senior Hurling Qualifier

Limerick v Westmeath in Cusack Park Mullingar at 2pm

County Minor Hurling 13-a-side Championship

Killeedy v Croom in Killeedy at 12noon

Croagh Kilfinny v Askeaton in Croagh at 12noon

Tournafulla v Bruree in Tournafulla at 12noon

County Football League Division 1

St. Kierans v St. Patricks in St. Kierans at 7.30pm

Premier Minor Hurling Championship

Pallasgreen v Adare in Pallasgreen at 11am

Na Piarsaigh v Mungret in Caherdavin at 11am

Patrickswell v Deel Rangers in Patrickswell at 11am

Newcastle West v Murroe-Boher in Newcastle West at 11am

City East Minor Hurling Championship

Ahane v Ballybricken Bohermore in Ahane at 11am

Claughaun Old Christians v Kildimo-Pallaskenry in Claughaun at 11am

South Liberties v Cappamore in Knockea at 11am

City Junior A Hurling Championship

Sponsored by Patsy Nicholas Bar

Ballybrown v Na Piarsaigh in St Patrick’s at 6:30pm

City Junior B Hurling Championship

Sponsored by DJ Daly Team Flag Ireland

Kildimo/Pallaskenry v Monaleen in Kildimo at 12noon

East Junior A Hurling Championship

Sponsored by Pierse Motors

Ballybricken Bohermore v Fedamore in Caherconlish at 8pm

Ahane v Kilteely/Dromkeen in Boher at 8pm

South Junior A Hurling Championship

Sponsored by Dan Dooley Ford Centre

Bruff v Croom in Kilmallock at 6pm

Castletown-Ballyagran v Staker Wallace in Kilmallock at 7.15pm

West Junior A Hurling Championship

Askeaton v Croagh-Kilfinny in Bog Garden at 7pm

West Junior B Hurling Championship

Feenagh-Kilmeedy v Granagh-Ballingarry in Knockaderry at 7pm

U-14 Football 13-a-side

Castletown-Ballyagran v Galtee Gaels at 11am

MONDAY, JULY 6

(First named team at home - All games 7.15pm unless otherwise stated)

U-16 Football Division 1

Na Piarsaigh v South Liberties

Old Christians v Mungret St Paul’s

St Patrick’s v Shannon Gaels;

U-16 Football Division 2

St Kieran’s v Athea

Kilpeacon v Askeaton

Adare v Fr Caseys

Bruff v Galbally

Pallasgreen v Claughaun

Ahane v Ballyhoura Gaels

Oola v Kildimo-Pallaskenry

U-16 Football Division 3

St Senan’s v Ballybrown

Ballybricken-Bohermore v Granagh-Balingarry

Dromcollogher-Broadford v Rathkeale

Knockainey v Hospital-Herbertstown

Cappamore v Ballylanders

Kilteely-Dromkeen v Shamrock Gaels

City Junior B Hurling Championship

Sponsored by DJ Daly Team Flag Ireland

Claughaun v Ballybrown in Claughaun at 7:30pm

TUESDAY, JULY 7

(First named team at home - All games 7.15pm unless otherwise stated)

City Junior B Hurling Championship

Sponsored by DJ Daly Team Flag Ireland

Na Piarsaigh v Patrickswell in Na Piarsaigh at 7:30pm

East Brian Butler Cup

Sponsored by Pierse Motors

Murroe-Boher v Ballybricken-Bohermore in Boher at 7.30pm (extra time if needed)

Doon v Pallasgreen in Doon at 7.30pm (extra time if needed)

South Minor Football 13 a side Final

Sponsored by AIB, Kilmallock

Galtee Gaels v Ballylanders or Croom venue tbc at 730pm

South Minor Hurling Championship

Sponsored by AIB Killmallock

Knockainey v Ballyhoura Gaels in Kilmallock at 7.30pm

Killacolla Gaels v Garryspillane in Kilfinane at 7.30pm

Bruff v Hospital-Herbertstown in Knockainey at 7.30pm

West Junior A Hurling Championship

Granagh Balingarry v Cappagh in Bog Garden at 7pm

U-14 Football 13-a-side

Croom v Bruree

U-14 Football Division 2B

Naomh Brid v Pallasgreen

WEDNESDAY, JULY 8

(First named team at home - All games 7.15pm unless otherwise stated)

U-14 Football Division 1

Mungret St Paul’s v Claughaun

St Kieran’s v Newcastle West

Galbally v Fr Caseys

U-14 Football Division 2

Askeaton v Dromcollogher Broadford

Adare v Shannon Gaels

Kildimo-Pallaskenry v Kilpeacon

South Liberties v Murroe Boher

Ballyhoura Gaels v Ahane

Na Piarsaigh v Ballylanders

U-14 Football Division 3

Cappamore v Shamrock Gaels

Athea v Monaleen

Mungret St Paul’s v Granagh-Balingarry

U-14 Football 13-a-side

Hospital-Herbertstown v Caherconlish