Limerick GAA results

Limerick GAA fixtures
Limerick GAA weekend results, April 3-6

Limerick GAA weekend results, April 3-6

County Senior Football League

Galbally - Newcastle West - Conceded by Newcastle West

St Patrick’s 2-6, Fr Caseys 0-9

St Mary’s-Sean Finns 3-9, Pallasgreen 1-8

Hospital Herbertstown 3-11 Mungret St Pauls 1-13

South IHC

Glenroe 1-13, Bruff 2-8

County Hurling League

Killeedy 0-5 Mungret St Pauls 1-11

Feohanagh Castlemahon - Castletown Ballyagran - Conceded by Castletown Ballyagran

Glenroe 0-20 Cappamore 0-12

Kilmallock 2-21 Tournafulla 1-8

Kildimo-Pallaskenry 3-14, Claughaun 2-12

County Hurling League Division 1

Kilmallock 3-15, Adare 0-13

Ballybrown 0-11 Na Piarsaigh 4-12

Bruff 0-20, Ahane 0-16

Effin 1-15 Murroe Boher 1-13

Knockainey 1-17, South Liberties 1-20

County Hurling League Divison 3

Old Christians 1-12 Fedamore 2-10

Croagh Kilfinny 2-11 Monaleen 1-11

County Junior Hurling League

St Mary’s/Sean Finns 0-15 Askeaton 2-5

Murroe Boher - Crecora Manister - Conceded by Murroe Boher;

Askeaton - Templeglantine - Conceded by Templeglantine

Ballybricken Bohermore 4-5 St Mary’s/Sean Finns 2-19

County Premier U-21 HC quarter finals

Ahane 1-13, Na Piarsaigh 2-15

Deel Rangers 0-14 Ballybrown 0-12

County U-21 Hurling 13-a-side

Glenroe 1-13 Granagh-Ballingarry 1-8

East Junior B Hurling League

Ballybricken Bohermore 1-7, South Liberties 0-13

Murroe Boher 1-15, Caherline 3-7

East U-21 B HC Final

Murroe Boher 1-17, Cappamore 4-13

West Junior A Hurling League

Adare 2-13, Templeglantine 1-5

West U-21 Hurling Championship

Croagh Kilfinny 3-9, Allaghaun Gaels 0-17

West Minor Football Championship

Sean Finns 5-14 St Kieran’s 0-4

Deel Rangers 1-14 Mountcollins 2-4

Granagh-Ballingarry 0-7, Adare 1-9

City SFC

Mungret St Pauls 0-1 Na Piarsaigh 2-17

U-16 FC Division 1

Newcastle West 4-12 Fr Caseys 4-5

South Liberties 2-11 St Patrick’s 3-5

Old Christians 1-6 Monaleen 3-10

U-16 FC Division 2

St Kieran’s 3-7, Shannon Gaels 0-6

Dromcollogher Broadford 1-8 St Mary’s-Sean Finns 2-11

Athea 2-11 Deel Rangers 2-8

Na Piarsaigh 2-5, Adare 2-10

Ballybricken Bohermore 1-6, Askeaton-Ballysteen 7-8

Kildimo-Pallaskenry 9-26 Monaleen 0-2

Pallagreen 5-11 Cappamore 2-4

Ahane 6-5 Galbally 3-2

U-16 Football 13-a-side Cup

St Senan’s 1-8 Ballylanders 0-3

Croom 2-9 Knockainey 0-2

Cois Laoi Gaels 0-6 Castletown Ballyagran 1-3

U-16 Football 11-a-side Cup

Bruree 5-9, Blackrock 6-1