#SLIDESHOW Limerick Junior Soccer Mid Week Fixtures confirmed

Donn O'Sullivan

Reporter:

Donn O'Sullivan

Email:

donn.osullivan@limerickleader.ie

THE first mid week fixtures of the new season have been confirmed with Tuesday night seeing the opening ties of Divisions outside the top tier. 

The Premier Division opened on Sunday with champions Janesboro claiming an opening weekend 2-1 victory over Aisling/Annacotty. 

Tuesday August 15th
(All Games Kick Off 6.30)
McGettigans Bar Div 2B
Caledonians V Nenagh B, J Rooney, Corbally B V Geraldines B, J McNamara , Ballylanders V Ballynanty B, B Curtin, Moyross B V Charleville B, M Bourke, Glenview V Hyde Rgs, M Kennedy

McGettigans Bar Div 2B
Newport B V Athlunkard Villa B, S Rooney, Aisling/Annacotty C V Holycross B, J Curran, Kennedy Park V Summerville B, M Kavanagh, Mungret Regional B V Star Rvs, R Broe, Murroe B V Pallasgreen, Martin Monahan

Nick Green Youth Div One
Regional Utd v Star Rvs, T Duggan, Kilfrush v Caledonians, Elton, B Higgins, Pike Rvs v Mungret, M Kiely, Fairview Rgs v Aisling, G Clancy

Nick Green Youth Div Two
Newport v Kilmallock, Corbally Utd v Aisling, J Curran, Charleville v Regional B, M Murphy, Shelbourne v Knockainey, M Bourke

Wednesday August 16th
(All Games Kick Off 6.30)
Galtee Fuels Div 1A
Fairview Rgs V Cappamore, M Kiely

STA Furniture Div 3A
Caherdavin B V Knockainey B, J Clancy, Aisling Annacotty D V Prospect Priory B, R McCann, Abbey Rvs V Bruff Utd, Mike Monahan, Herbertstown V Janesboro B, F O'Neill, Meanus V Parkville, P O'Brien

7 C U17 Div One
Aisling v Regional Utd, D Power, Mungret Reg v Nenagh, J McNamara

Balon Sport U17 Div 2
Star Rvs v Aisling B, B Curtin, Regional Utd v Charleville, M Bourke, Newport v Kilfrush, J McNamara

Balon Sport U17 Div 3
Ballynanty Rvs V Regional Utd, D Brosnan, Caherdavin v Shelbourne, J Mulligan, Mungret Reg B v Holycross, M Cuddihy

Thursday Aug 17th
(All Games Kick Off 6.30 unless stated)
PJ Matthews Premier League
Regional Utd V Moyross, J McNamara, Aisling/Annacotty V Carew Park, R McCann, Holycross V Kilmallock, R Broe, Pike Rvs V Janesboro, D Power, B Curtin, S Rooney, Fairview Rgs v Ballynanty Rvs, N Casey, Charleville V Nenagh AFC, 7.00, M Kiely

Galtee Fuels Div 1A
Aisling Annacotty B V Summerville, T Duggan, Geraldines V Castle Rovers, R Peiper, Mungret Regional V Murroe, G Clancy, Granville V Knockainey, B Higgins, Prospect Priory V Corbally, Martin Monahan

Galtee Fuels Div 1B
St Pat's V Caherdavin, M Kavanagh, Caherconlish V Kilfrush, M Bourke, Coonagh V Regional B, J Curran, Southend V Shelbourne, M Kennedy, Hill Celtic V Athlunkard Villa, S Rooney, Newport V Croom, D Broughton

Friday Aug 18th
(All Games Kick Off 6.30)
All Tan Sunbed Div 3B League
Shelbourne B V Weston Villa, M Cuddihy, Hyde B V Cappamore B, Ross Lynch, Wembley V Kilmallock B, J Mulligan,

Edan Hair Salon Div 4
Dromore V Coonagh C, G Collopy, Coonagh B V Murroe C, D Downing, Summerville C V Athlunkard Villa C, R McCormack, Kilfrush B V Aisling Annacotty E, Mike Monahan, Parkville B V Mungret Regional C, P O'Brien

Saturday Aug 19th
(All Games Kick Off 6.30)
McGettigans Bar Div 2A League
Geraldines B V Caledonians, J Rooney, Ballynanty B V Nenagh B, J Curran , Hyde Rgs V Ballylanders, S Rooney, Glenview V Moyross B, M Monahan

McGettigans Bar Div 2B League
Holycross B V Newport B, M Bourke, Summerville B V Athlunkard Villa B, B Higgins, Star Rvs V Aisling/Annacotty C, G Clancy, Pallasgreen V Kennedy Park, M Kennedy, Murroe B V Mungret Regional B, M Murphy

Nick Green Youth Div One
Caledonians v Regional, J McNamara, Mungret Reg v Star Rvs, R Broe, Aisling v Kilfrush, D Power, Fairview Rgs v Pike Rvs, R McCann

Nick Green Youth Div Two
Aisling v Newport, G Collopy, Regional Utd v Kilmallock, K McCormack, Knockainey v Corbally, D Broughton

Sunday Aug 20th
(All Games Kick Off 10.30)
PJ Matthews Premier League
Moyross V Aisling/Annacotty, M Kiely, Regional Utd V Holycross, D Power, Carew Park V Pike Rvs, B Higgins, Kilmallock V Fairview Rgs, R McCann, Ballynanty Rvs V Nenagh AFC, R Broe

Galtee Fuels Div 1A
(All Games Kick Off 10.30)
Cappamore V Summerville, G Clancy, Murroe V Geraldines, T Duggan, Knockainey V Fairview B, N Casey, Corbally V Mungret Regional, J McNamara, Prospect/ Priory V Granville, R Peiper

Galtee Fuels Div 1B
(All Games Kick Off 10.30)
Kilfrush V St Pat's, D Broughton, Regional B V Caherdavin, M Kennedy, Shelbourne V Caherconlish, J Rooney, Athlunkard Villa V Coonagh, M Bourke, Croom V Southend, M Monahan, Newport V Hill Celtic, S Rooney

7 C U17 Div One
(All Games Kick Off 2.00)
Nenagh v Aisling, J McNamara, Fairview Rgs v Regional Utd, R Broe,

Balon Sport U17 Div 2
(All Games Kick Off 2.00)
Corbally Utd v Regional, J Curran, Kilfrush v Star Rvs, M Kavanagh, Charleville v Newport, D Reidy

Balon Sport U17 Div 3
(All Games Kick Off 2.00)
Lisnagry v Caherdavin, J Clancy, Holycross v Ballynanty Rvs, D Brosnan, Shelbourne v Mungret Reg, A Whelan
Monday Aug 21st
(All Games Kick Off 6.30)
STA Furniture Div 3A
Prospect Priory B V Caherdavin B, G Collopy, Bruff V Knockainey B, F O'Neill, Janesboro B V Aisling Annacotty D, S Rooney, Parkville V Abbey, M Bourke, Meanus V Herbertstown, P O'Brien

All Tan Sunbed Div 3B League
Newport C V Hyde B, J Clancy, Kilmallock B V Shelbourne B, D Brosnan, Cappamore B V Castle United, Mike Monahan, Northside V Wembley Rvs, A Whelan

Edan Hair Salon Div 4
Murroe C V Dromore, D Downing, Athlunkard Villa C V Coonagh C, K McCormack, Aisling Annacotty E V Coonagh B, J Mulligan, Mungret Regional C V Summerville C, M Cuddihy

Tuesday Aug 22nd
(All Games Kick Off 10.30)
McGettigans Bar Div 2A League
Ballynanty B v Caledonians, J Curran, Geraldines B V Charleville B, M Bourke, Nenagh B V Hyde Rgs, B Curtin, Corbally B V Glenview, J Rooney, Ballylanders V Moyross B, M Murphy

McGettigans Bar Div 2B League
Newport B V Summerville B, A Whelan, Holycross B V Star Rvs, B Higgins, Athlunkard Villa B V Pallasgreen, S Rooney, Aisling/Annacotty C V Murroe B, M Kennedy, Kennedy Park V Mungret Regional B, M Kiely

Edan Hair Salon Div 4
Parkville B V Kilfrush B, P O'Brien

Nick Green Youth Div One
Regional Utd v Mungret Reg, R Broe, Caledonians v Aisling, D Power, Star Rvs v Fairview Rgs, N Casey, Kilfrush v Pike Rvs, J McNamara

Nick Green Youth Div Two
Newport v Regional Utd, P O'Brien, Aisling v Knockainey, T Duggan, Kilmallock v Shelbourne, M Kavanagh
Thursday Aug 24th
(All Games Kick Off 6.30)
PJ Matthews Premier League
Holycross V Moyross, R Broe, Pike Rvs V Aisling/Annacotty, D Power, Fairview Rgs v Regional Utd, B Higgins, Charleville V Carew Park, J McNamara, Nenagh AFC V Kilmallock, 7pm Brickfield, N Casey, Ballynanty Rvs V Janesboro, M Kiely

Galtee Fuels Div 1A
Aisling/Annacotty B V Cappamore, Kilonan, M Murphy, Castle Rovers V Murroe, G Clancy, Summerville V Knockainey, T Duggan, Geraldines V Corbally, M Murphy, Prospect/ Priory v Fairview B, B Curtin, Mungret Regional V Granville, M Kavanagh,

Galtee Fuels Div 1B
St Pat's V Regional B, P O'Brien, Kilfrush V Shelbourne, D Broughton, Caherdavin V Athlunkard Villa, J Rooney, Caherconlish V Croom, S Rooney, Coonagh V Newport, J Curran, Southend V Hill Celtic, M Monahan

7 C U17 Div One
Aisling v Fairview Rgs, A Whelan, Regional Utd v Mungret Reg, J Mulligan

Balon Sport U17 Div 2
Aisling v Kilfrush, Annacotty 2, D Dowling, Newport v Corbally, Mike Monahan, Star Rvs v Charleville, K McCormack

Balon Sport U17 Div 3
Regional Utd v Holycross, Dooradoyle 2, D Brosnan, Mungret Reg v Lisnagry, Castlemungret, J Clancy, Ballynanty Rvs v Shelbourne, Bateman Park, G Clancy