All your weekend rugby fixtures

All your weekend rugby fixtures

ALL your rugby fixtures from Friday, March 11 to Wednesday, March 16.

All games at 2.30pm, unlsess stated otherwise

FRIDAY, MARCH 11

Webb Cup

Garryowen v Scariff, Dooradoyle, 7.30pm

SATURDAY, MARCH 12

6 Nations

Ireland v Italy, Aviva Stadium, 1.30pm

Munster Senior Cup Semi Final

Cork Constitution v Nenagh Ormond, Temple Hill

Donal Walsh Trophy Division 1

Highfield v UL Bohemian, Woodleigh Park; Sunday's Well v Young Munster, Irish Independent Park 

Munster Club U-16 Plate Semi Final

Kinsale v Richmond-Shannon-St. Mary's, Kinsale, 12pm

West U-14 Cup

Abbeyfeale v Tralee, Abbeyfeale, 11am; Castleisland v Killarney, Castleisland, 11am;

SUNDAY, MARCH 13

Munster Junior Cup

Bandon v Skibbereen, Bandon;  Old Christians v Cork Constitution, Rathcooney

 Munster Junior Plate

Nenagh Ormond v Abbeyfeale, Nenagh

Munster Junior League Division 1

Clonakilty v St. Mary's, The Vale;  Clonmel v Richmond, Clonmel; St. Senan's v Galbally, Jim Slattery Park; 

Munster Junior League Division 2

Ballincollig v Castleisland, Tanner Park;  Dungarvan v Ennis, Dungarvan;  Mallow v Tralee, Mallow;  Presentation v Thurles, Rathuard; 

Evans Cup

Fethard v Clanwilliam, Fethard;  Galbally v Kilfeacle, Galbally;  Thurles v Cashel, Thurles; 

Munster Schools Senior Cup Final

CBC v Crescent, Irish Independent Park, 2pm;

Munster Club U-16 Bowl Semi Final

Kilfeacle v Thomond, Kilfeacle, 12pm

East U-16 Cup

Dungarvan v Nenagh Ormond, Dungarvan, 12pm; Galbally v Carrick-on-Suir, Galbally, 12pm; Waterford City v Cashel, Waterford, 11.30am;

Munster Women's Division 2 League

Bandon-Cobh Pirates, v Dungarvan-Youghal, TBC, 1pm; Bruff v Bantry Bay, Kilballyowen Park, 1pm; Richmond v Cashel, Richmond Park, 1pm

MONDAY, MARCH 14

Munster Junior Plate

Garryowen v Newcastle West, Dooradoyle, 7.30pm

WEDNESDAY, MARCH 16

Munster Schools Junior Cup Final

Crescent College Comprehensive v CBC, Irish Independent Park, 2.30pm